9 березня 2019 року Україна відзначала 205-ту річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. З цієї нагоди в ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна відбувся літературно-мистецький захід «Художник слова та пензля».

Тарас Григорович Шевченко – велика та невмируща слава українського народу. В особі Т. Шевченка український народ ніби вклав свої найкращі духовні сили й обрав його співцем своєї історичної слави і соціальної недолі, власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в слові його все те, що таїлося в самій глибині серця. Із тим скарбом - словом свого найкращого сина – український народ і сьогодні виходить до всіх людей землі.

 Природа щедро наділила кріпацького сина не лише поетичним генієм, а й талантом художника, які ніколи не зраджували йому, навіть у години страждань і тяжкої неволі. Для Шевченка малювання стало потребою, вираженням його творчого духу. У Шевченкові поєднувалися і боролись водночас поет і художник.

Творчість художника Тараса Шевченка — зросла на основі українського народного мистецтва. Народність, реалізм, шукання шляхів для розвитку мистецтва суспільно-корисного і доступного широким масам роблять творчість Шевченка-художника дорогою і близькою людям. І ми завжди будемо пам'ятати Шевченка — поета, Шевченка — мислителя, Шевченка — художника.


Відвідувань ЦПРБ "Почайна"