Наш дружній творчий колектив з метою підвищення професійної кваліфікації та поглиблення історичних знань, відвідав чудовий «Музей історії однієї вулиці», вся експозиція якого цілком і повністю присвячена історії знаменитого Андріївського узвозу – стародавньої київської вулиці, яка відома була ще за часів Давньої Русі, а сьогодні є перлиною нашого міста, мальовничим осередком художників, митців, народних майстрів, театралів, представників різноманітного неформального мистецтва.

На Андріївському узвозі у його численних кав’ярнях, мистецьких салонах, художніх галереях та творчих студіях зберігається та сама київська затишна атмосфера і той самий вільний та непереборний дух творчості, що наповнювали вулицю і кілька століть тому.

Мініатюрний за розмірами, Музей історії однієї вулиці знаходиться на початку Андріївського узвозу (адреса – Андріївський узвіз, 2-Б) і вже багато років, від часу його заснування у 1991 році, повіряє відвідувачам свої таємниці, розповідає про часи київської минувшини, археологічні знахідки козацької доби, життя знаменитих мешканців Андріївського узвозу 19 століття – їх творчість, побут, оточення.

 В експозиції музею широко представлені експонати 19 століття – саме у цей період Андріївський узвіз набув свого важливого значення, як вулиці, на якій знаходилися численні лавки, модні салони, кав’ярні, розважальні заклади. Тут селилися відомі вчені, лікарі, філологи, духовні діячі, генерали, письменники, артисти.

У музеї представлені унікальні зразки тогочасних меблів, вишуканого одягу аристократів та міщан, різноманітний посуд, численні друковані видання 16-19 століття, численні декоративні прикраси, рекламні афіші театрів та вивіски торгових закладів, листи знаменитих мешканців Андріївського узвозу та їх фото архіви. Тут можна побачити приклади різноманітного рукоділля, антикварні іграшки та численні милі побутові дрібнички киян – старовинні віяла, дамські рукавички, капелюшки, прикраси, лорнети, окуляри, портсигари та люльки, вишукані канцелярські прилади і перші технічні модні новинки, які тоді здавалися дивом і надзвичайно спрощували життя – перші телефонні апарати, фотоапарати, механічні старовинні швейні машинки, банківські каси, навіть перші грамофони та патефони – переважно іноземного виробництва. Хочеться зазначити, що кожен з цих приладів вражає витонченим дизайном - вони були ретельно оздоблені і виглядали, як твори мистецтва.

 Працівники музею провели для нас захоплюючу екскурсію, розповіли численні яскраві моменти з життя Андріївського узвозу та його мешканців – було дуже цікаво порівнювати сучасне і тодішнє життя містян. Ми дуже вдячні музейним працівникам за таку чудову екскурсію у київську минувшину, бажаємо їм здоров’я, натхнення і процвітання їх справі.

 {gallery}biblioteki/pushkina/2019_gallery/2019_03_06{/gallery}

{tab Графік}

Понеділок 11:00 - 19:00
Вівторок 11:00 - 19:00
Середа 11:00 - 19:00
Четверг 11:00 - 19:00
П'ятниця Вихідний
Субота 11:00 - 18:00
Неділя 11:00 - 18:00

Останній день місяця - санітарний

{tab Про бібліотеку}

Центральна публічна районна бібліотека "Почайна" відкрита в 1947 році на базі міської читальні, створеної у 1901 році в одному із найдавніших поселень Києва - Подолі. В 1977 році при утворенні нового адміністративного району, бібліотеку було реорганізовано в центральну районну бібліотеку ім. О.С. Пушкіна Мінського району столиці. Книжковий фонд бібліотеки - 193,0 тис. примірників. Щорічно обслуговує 16,0 тис. користувачів; кількість відвідувань за рік - 61,0 тис.; книговидач - 269,0 тис. примірників.

Усі читачі нашої бібліотеки також мають змогу безкоштовно скористатися послугами Інтернет-центру та Wi-Fi.

{tab Координати}

Наша адреса: м. Київ,Просп. Оболонський, 16
Тел.: 099-058-69-43; 097-534-97-62;


Транспорт:
Метро: Ст. М. "Мінська" або "Оболонь"
Тролейбуси: 24, 34 - їхати до зупинки "Ст. М. "Мінська""
Автобуси: 102, 94, 99 - їхати до зупинки "СТ. М. "Оболонь""
Маршрутні таксі : 164, 224, 464 - їхати до зупинки "Ст. М. "Мінська"

{/tabs}