10.10.2024 о 15.00 у Центральній публічній районній бібліотеці «Почайна» відбулася літературна зустріч «Співець української минувшини – Пантелеймон Куліш», присвячена яскравому життєвому шляху і надзвичайній творчій спадщині цього видатного історика, філолога, письменника-романіста та палкого дослідника української минувшини.
Для гостей бібліотеки була представлена тематична мультимедійна презентація і розповідь про творче і особисте життя Пантелеймона Куліша, чия особистість і літературний доробок свідомо замовчувалися і у часи існування Російської Імперії, і у часи СРСР.
Пантелеймон Куліш є автором численних історичних романів, оповідань, поем і драматичних творів, серед яких особливо виділяються ті, що змальовують українське суспільство часів Гетьманщини та її занепаду – періоду Руїни. До таких романів відноситься і найвідоміший твір П.Куліша – «Чорна рада», що розкриває суспільно-політичні події боротьби за гетьманський трон після смерті Богдана Хмельницького. Не менш вагомими є історичні розвідки П.Куліша, такі як: «Записки о Южной Русі», «Отпадєніє Малоросії від Польщі», «Хмельниччина» та інші.
Будучи філологом і перекладачем, Пантелеймон Куліш розробив перший український правопис «Кулішівку» та написав заснований на ньому перший український буквар «Граматку», який був надзвичайно популярний в українському суспільстві. Куліш разом з його друзями-однодумцями. відомим письменником-драматургом І. Нечуєм – Левицьким та математиком-богословом професором І. Пулюєм – втрьох створили перший повний переклад Біблії (Святого Письма). Також Пантелеймон Куліш був громадським діячом, викладачем та філософом, поетом і художником, а ще – близьким другом Тараса Шевченка і багатьох видатних літераторів та митців того часу.
Під час нашого заходу ми торкнулися важливих етапів творчого шляху письменника і цікавих фактів з його життя. Зустріч відбулася у теплій атмосфері, тож сподіваємося на подальші цікаві літературні зустрічі, слідкуйте за нашими анонсами!