10 жовтня  2023 року в Центральній публічній районній бібліотеці Оболонського району міста Києва було проведено інформаційну годину «Славний кошовий отаман Іван Сірко».

1 жовтня за новим календарем відзначається християнське і народне свято Покрова Пресвятої Богородиці. Свято вшановує захист, наданий вірним через заступництво Богородиці. В Україні воно має особливе значення через зв’язок із Днем Українського козацтва.

В історії козацтва чимало імен, відомих не лише на батьківщині, але й далеко за її межами. Одне з них - Вінницький та Харківський козачий полковник Іван Дмитрович Сірко, що гетьманував в Січі з 1659 року, з деякими проміжками, по 1680 рік. За свою військову кар’єру провів близько 60 битв, жодного разу не зазнавши поразки. Дванадцять разів Низове товариство обирало Сірко своїм отаманом.  Кошовий Іван Сірко мав шалену популярність серед козаків та був відомий далеко за межами України.

Жоден український гетьман і отаман не здобув стільки перемог над кримсько-татарськими і турецькими ордами, як кошовий Іван Сірко, за що отримав безмежну любов та визнання сучасників. Головною метою своїх походів він ставив визволення співвітчизників з полону Османської Порти та Кримського ханства. Безмежна любов до Батьківщини поєднувалася в ньому з особистою мужністю, хоробрістю та яскравим талантом полководця.

Іван Сірко заявляв: «Бог свідок моєї душі, що я ніколи не ходив в Україну з тим, щоб руйнувати мою Батьківщину; не хвалячись, правду говорю, що всі мої заходи й намагання спрямовані на те, щоб робити шкоду нашим ворогам, бусерменам».


Наша адреса: м. Київ,Просп. Оболонський, 16
Тел.: 099-058-69-43; 097-534-97-62;


Транспорт:
Метро: Ст. М. "Мінська" або "Оболонь"
Тролейбуси: 24, 34 - їхати до зупинки "Ст. М. "Мінська""
Автобуси: 102, 94, 99 - їхати до зупинки "СТ. М. "Оболонь""
Маршрутні таксі : 164, 224, 464 - їхати до зупинки "Ст. М. "Мінська"

,