22 січня Україна відзначає День Соборності - надзвичайно важливу пам’ятну дату, що відбулася у 1919 році. Саме цього дня 101 рік тому відбулося проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Цей союз, хоча і був не тривалим, але став основою майбутнього утворення єдиної держави – нашої Незалежної України.
Сама ідея Соборності брала свій початок від об'єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягало часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займалися українські гетьмани: Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик.
Тож, ми вирішили сьогодні, в рамках святкування Дня Соборності, провести історичний екскурс у глибини віків та розповісти нашим читачам про життя, політичну, громадську та благодійну діяльність видатного політика і мецената минулого, знаменитого гетьмана Війська Запорозького, Лівобережної та Наддніпрянської України -Івана Мазепи, який був одним з перших ідеологів створення об’єднаної Української держави.
На наш захід зібралися читачі різного віку - для них була підготовлена тематична презентація з маловідомими історичними та ілюстративними матеріалами, які розкривали з незвичних сторін дуже яскраву, неоднозначну, але безумовно надзвичайно цікаву і колоритну постать Івана Мазепи, як хитрого та мудрого політика, витонченого дипломата, романтичного героя, мужнього лицаря-козака, ревнителя православної віри та щедрого мецената.
Розповідь тривала більше години, протягом якої слухачі задавали питання, брали участь у обговоренні історичного матеріалу. Дуже приємно, що після перегляду презентації наші читачі взяли участь у дружньому спілкуванні та дискусіях.
Ми дуже вдячні нашим гостям за їх добрі слова і побажання, сподіваємося побачити їх знову під час наступних бібліотечних заходів!