14.09.2023 у Центральній публічний районній бібліотеці Оболонського району м. Києва відбувся творчий захід з циклу «Видатні постаті України», присвячений життю та творчості видатної жінки –драматурга, поетеси, письменниці, громадської та культурної діячки Людмили Старицької-Черняхівської, рідної дочки відомого драматурга і театрального діяча Михайла Старицького та племінниці видатного композитора Миколи Лисенка.

         Життя Людмили Старицької-Черняхівської сповнене щасливими і трагічними подіями. Воно починалося у часи надзвичайного підйому української культури і руху за незалежність нашої держави кінця XIX – початку XX століть. Походячи зі козацько-старшинського панського роду і сім’ї видатних театральних діячів, Людмила все життя з надзвичайною повагою ставилася до всесвітньої історії, вивчала українські історію і культуру та написала численні історичні драми, присвячені античним сюжетам, гетьманам України, сучасним їй революційним подіям, тощо. Її відомі твори, такі як «Діамантовий перстень», «Розбійник Кармелюк» вражають драматичністю подій і віддзеркалюють  сьогодення, залишаючись актуальними дотепер.

         Життя Людмили Старицької-Черняхівської промайнуло у турботах про українське культурне Відродження: вона натхненно писала драматичні твори, начерки, спогади про видатних осіб України, очолювала український жіночий рух, проводила патріотичну клубну роботу, у часи Першої світової війни була сестрою милосердя і опікувалася пораненими, вона брала участь у роботі Центральної Ради під час проголошення УНР, і навіть у радянські часи проводила активну громадську роботу. На жаль її життя та життя її рідних обірвала радянська влада - Людмила Старицька-Черняхівська стала жертвою Сталінського терору, як і сотні українських митців, вчених, освітян «розстріляного українського Відродження». Її ім’я намагалися викреслити з історії, але сьогодні ми вшановуємо її пам’ять і повертаємо її ім’я Україні.   

         Під час нашої зустрічі ми багато говорили про творчість Людмили Старицької-Черняхівської та переглядали презентацію про події її життя. Зустріч відбувалася у дружній атмосфері.

         Ми вдячні нашим читачам, які відвідали захід, і запрошуємо всіх зацікавлених слідкувати за анонсами подальших творчих  зустрічей.


Наша адреса: м. Київ,Просп. Оболонський, 16
Тел.: 099-058-69-43; 097-534-97-62;


Транспорт:
Метро: Ст. М. "Мінська" або "Оболонь"
Тролейбуси: 24, 34 - їхати до зупинки "Ст. М. "Мінська""
Автобуси: 102, 94, 99 - їхати до зупинки "СТ. М. "Оболонь""
Маршрутні таксі : 164, 224, 464 - їхати до зупинки "Ст. М. "Мінська"

,