27 квітня 2023 року в Центральній публічній районній бібліотеці Оболонського району міста Києва, в рамках «Школи бібліотечних працівників», співробітники бібліотек Оболоні мали чудову нагоду прослухати лекцію «Інформаційна безпека та інформаційна гігієна в умовах війни» та долучитися до цікавої дискусії.

З цією дуже актуальною нині темою нас познайомив гость бібліотеки, кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Інституту інформації, безпеки і права НАПрНУ Дорогих Сергій Олександрович.

На початку зустрічі він торкнувся проблем сучасного інформаційного простору, в якому ми всі постійно перебуваємо: його позитивних та негативних впливів і тих маніпулятивних технологій, які застосовує ворог під час війни проти нашої держави в цілому і проти кожного нашого громадянина окремо з метою посилення психологічного тиску на суспільство.

Були визначені цільові аудиторії та способи розповсюдження цього негативного ворожого впливу, і того, як вони відрізняються у мирні та воєнні часи. Слухачів також ознайомили з типовим механізмом створення «фейкових» новин і різноманітних інформаційних «вкидів». «нарративів».
З тим, як працює пропаганда, що дозволяє контролювати, як внутрішню аудиторію, так і впливати на зовнішню. Зокрема - на мешканців іноземних країн з метою зміни їх звичайного світогляду, створюючи іноді спотворену і викривлену реальність.

Головною ж темою зустрічі стали засоби боротьби з «фейками», знайомство з алгоритмом перевірки інформації, що дозволяє вчасно ефективно виявляти відверту брехню та різноманітні інформаційні маніпуляції ворожих ЗМІ, спростовувати їх і не піддаватися негативному впливу. Сергій Олександрович наголосив, що чим більше людина освічена, чим краще вона розуміється на історичному матеріалі, розбирається у суспільних відносинах, вміє критично мислити та не лінується перевіряти джерела інформації, тим більше вона захищена та може протистояти будь-яким «фейкам».

Під час зустрічі Сергій Олександрович наводив багато прикладів успішної боротьби з фейковими новинами і маніпуляціями російських ЗМІ. Слухачі включилися у обговорення теми і активно задавали питання та дискутували. Наприкінці заходу Сергій Олександрович Дорогих подарував бібліотеці рідкісну книгу «Біла книга спеціальних інформаційних операцій проти України 2014-2018 років».

Зустріч пройшла у теплій атмосфері, ми щиро вдячні за цікаву зустріч і сподіваємося на подальшу співпрацю!


Наша адреса: м. Київ,Просп. Оболонський, 16
Тел.: 099-058-69-43; 097-534-97-62;


Транспорт:
Метро: Ст. М. "Мінська" або "Оболонь"
Тролейбуси: 24, 34 - їхати до зупинки "Ст. М. "Мінська""
Автобуси: 102, 94, 99 - їхати до зупинки "СТ. М. "Оболонь""
Маршрутні таксі : 164, 224, 464 - їхати до зупинки "Ст. М. "Мінська"

,