23.06.2021 у ЦПРБ ім. Пушкіна напередодні святкування Дня Конституції України, що наближається, відбулася зустріч з відомим українським політиком, істориком, письменником і   громадським діячем Мико́лою Володи́мировичем Томе́нко - автором визначних наукових монографій, серед яких - «Історія української Конституції», «Конституційний процес як пошук стратегічних пріоритетів України», «Україна: історія Конституції», «Абетка української політики», «Основи теорії політики», «Теорія українського кохання», «Український романтик Микола Гоголь» та інші, а також близько ста статей та досліджень.

          Оскільки наближається відзначення Дня Конституції України, то і розмова сьогодні у нас торкалася Української Конституції – Микола Володимирович розповів про історичні передумови та усі етапи розробки і створення цього найголовнішого державного документу, які безпосередньо щільно пов’язані з історією нашої країни та її державотворенням.

Він торкнувся давньої історії нашого народу, часів піднесення Київської Русі, перших документів, які вже можна було позиціонувати з історичної точки зору, як перші спроби впровадження Конституції нашої держави – мова йшла про відому Конституцію Пилипа Орлика - чудовий, зважений документ, аналогів якому не знала Європа і який набагато випереджав свій час. У ньому, зокрема, дуже чітко були прописані пільги для військових та їх сімей, йшлося про боротьбу з корупцією.

         Далі мова торкнулася більш близької нам історії – радянського періоду і врешті - часів проголошення Незалежності України і створення Конституції України зразка 1996 року.

Особливо хочеться відзначити, що Микола Володимирович, який був народним депутатом IV—VIII скликань і у свій час також очолював різні комітети Верховної ради України, сам безпосередньо був причетний до розробки і погодження змін до Конституції у різні роки і багато часу приділив дослідженню усіх цих змін, що відбувалися з цим найважливішим державним документом, проводячи його глибокий аналіз з історичної точки зору, а також в контексті державотворення, внутрішньої та міжнародної політики.

Микола Володимирович представив нові видання своїх праць та різноманітні гуманітарні проекти для дорослих і молоді, хто цікавиться історією України, а також для студентів, які вивчають правознавство.

Нам особливо приємно зазначити, що Микола Володимирович наприкінці зустрічі подарував бібліотеці цілу велику добірку чудових книг з історії та права, серед яких значна частка його праці.

Ми щиро вдячні за цей прекрасний подарунок і надзвичайно цікаву розповідь, яка підкреслила важливість небайдужого, уважного та шанобливого ставлення до процесів державотворення і особливо – до основного Закону держави – Конституції – як до утілення усіх надбань і досягнень Українського права.


Публічна бібліотека ім. Пушкіна Оболонського району, м. Київ

Зупинись на хвилинку, подивись на новинку! Нові надходження до відділу абонементу

Пошук в каталогу он-лайн

Електронний каталог

Наша адреса: м. Київ,Просп. Оболонський, 16
Тел.: (044) 419-84-11


Транспорт:
Метро: Ст. М. "Мінська" або "Оболонь"
Тролейбуси: 24, 34 - їхати до зупинки "Ст. М. "Мінська""
Автобуси: 102, 94, 99 - їхати до зупинки "СТ. М. "Оболонь""
Маршрутні таксі : 164, 224, 464 - їхати до зупинки "Ст. М. "Мінська"

,