ukenfrdeitptru

 10 лютого - день пам'яті великого поета Олександра Сергійовича Пушкіна, ім’ям якого названа наша бібліотека.

Дуель між Олександром Сергійовичем Пушкіним і Жоржем де Геккерном (Дантесом) відбулася 27 січня (8 лютого) 1837 року на околиці Санкт-Петербурга, в районі Чорної річки поблизу Комендантської дачі. Дуелянти стрілялися на пістолетах. В результаті дуелі Пушкін був смертельно поранений і через два дні помер. Йому було всього 37 років.

Трагічна смерть Пушкіна сколихнула всю Росію. Від дня повстання декабристів на вулицях Петербурга не було стільки народу. Горе і обурення Росії висловив своїм віршем "Смерть поета" М. Ю.  Лермонтов. Дуель і смерть Пушкіна була трагічним завершенням тієї боротьби, яку вів геніальний поет за долю російської літератури.

 184 роки тому скорбна дата загибелі поета стала Днем його пам’яті, яка вшановується тими, хто усвідомлює велич і значення людини, слава якого безсмертна.

 

Олександр Сергійович Пушкін - геніальний поет, громадський діяч, волелюбний борець за свободу, чий поетичний геній, палке та влучне слово, легкість та витонченість рим стали взірцем для багатьох поколінь поетів, надихали його сучасників і продовжують захоплювати його літературних послідовників та прихильників таланту.

 

Ще за життя він був визнаний поетичним генієм, фігурою винятковою в історії літератури. Його творчість стала втіленням волелюбства і могутніх творчих сил.

 


Публічна бібліотека ім. Пушкіна Оболонського району, м. Київ

Зупинись на хвилинку, подивись на новинку! Нові надходження до відділу абонементу

Пошук в каталогу он-лайн

Електронний каталог

Наша адреса: м. Київ,Просп. Оболонський, 16
Тел.: (044) 419-84-11


Транспорт:
Метро: Ст. М. "Мінська" або "Оболонь"
Тролейбуси: 24, 34 - їхати до зупинки "Ст. М. "Мінська""
Автобуси: 102, 94, 99 - їхати до зупинки "СТ. М. "Оболонь""
Маршрутні таксі : 164, 224, 464 - їхати до зупинки "Ст. М. "Мінська"

,