Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту // Головна сторінка ЦБС // ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна
     

 


 
 
 
 

Нові надходження

 

 


 
 
 
 

 

 


Пошук по сайту

 

 

2019 рік

3 квартал

Нова українська література

Валентин Чемерис. «Ольвія»

Що важливіше: доля народів, події, з яких потім твориться Історія, або ж доля однієї людини, її почуття та думки? Минають тисячоліття, а певної, однозначної відповіді нема, і навряд чи коли ця відповідь буде... Отак і в романі відомого українського письменника Валентина Чемериса «Ольвія» йдеться про конкретну і важливу історичну подію - війну між скіфами та могутнім перським військом царя Дарія, що відбувалася наприкінці VI століття до нашої ери. А на тлі цієї війни розгортається історія короткого і трагічного життя юної гречанки Ольвії, яка заради союзу зі скіфами іде заміж за скіфського царя Тапура.

Любко Дереш. «О стання любов Асури Махараджа»

На віддаленій планеті Асура-лока, що повни лася туманами і далекими криками пропащих душ, молодший науковий співробітник ка федри маніпуляцій при Інституті гуманітарних дослід жень і випробувань, демон, що звався Асура Ма харадж, сидів, звісивши хвоста в безодню, й тяжко думав. Безодень на його планеті вистачало. То була невелика обитель-сателіт, що оберталася довкола столичної планети найглибшої підземносвітньої системи Патала-лока. Вона дісталася Асурі Махараджу як спадок від батька, відомого астролога й математика, і невеликий палац, що прикрашав одноманітний космічний пейзаж Асура-локи, був чи не єдиним місцем, де можна було знайти прихисток від повзучих туманів самотності, які огортали маленьку планету.

Іван Нечуй-Левицький. «Князь Єремія Вишневецький»

Єремія Вишневецький — історичний персонаж, жорстокий магнат, відомий своїми розправами над повсталими козаками та селянами. У романі видатного українського письменника Івана Семеновича Нечуя-Левицького розповідається про життя князя Вишневецького, яке переплітається з трагічною історією України XVII століття, де живі заздрять мертвим, а запеклого ворога важко відрізнити від рідного брата.

У виданні також представлені інші історичні твори Нечуя-Левицького. Нариси «Побіда Хмельницького під Збаражем і Зборовом» і «Брюховецький та Тетеря» подають читачеві достовірну картину народно-визвольної війни під провіодом Богдана Хмельницького та змальовують початок страшної української Руїни.

«Гетьманська Україна. Іван Виговський та Іван Мазепа»

Два твори, що ввійшли до цього видання, змальовують відомі історичні події. «Гетьман Іван Виговський» Івана Нечуя-Левицького — роман про досвідченого політика, хороброго і талановитого воєначальника, який став до державного керма у складний час, коли в Україні розпочалася братовбивча війна.

«З-під Полтави до Бендер» — заключна частина епопеї Богдана Лепкого про гетьмана Івана Степановича Мазепу. Талановитий український письменник розповідає про останні роки життя великого гетьмана України.

Ірена Карпа. «Піца "Гімалаї"»

Редька отримує електронного листа. Хтось по той бік монітора радить їй відчинити, шукає дзвінок у двері, а за тими дверима... — дорогий GPS-навігатор: якщо повернути до магазину, грошей вистачить на заповітний квиток до Індії... Сестра Соня скидає героїню з небес на землю: краще б на роботу влаштувалася – он хоч піцу доставляти. Однак замовник піци чомусь шаленіє, і Редька вже прикута наручниками до батареї. Тепер вже інстинкт самозбереження жене її до Тибету. Піцу замовляли? А нове життя?

Дара Корній. «Щоденник мавки»

Чоловік зрадив Магду і покинув її. Жінка була у відчаї, проте знайшла у собі сили жити далі. Тепер вона успішна і безпощадна до чоловіків... Олексій залишився сам, дружина не хоче бачити його... Одного разу дві ці одинокі душі зустрілися...

Наталка Перанжелі. «Коли вмивається душа»

Нам варто пам'ятати, що історія кожного з нас невеличким струмочком вливається в безмежний океан під назвою "Всесвітня історія людства". Це історія наших пошуків відповіді на одвічні запитання: "Хто ми? Для чого прийшли в цей світ? Що саме чекає Всесвіт від нас, а ми від нього?" Перед героями цієї книжки, рано чи пізно, теж поставали такі запитання, і вони змушені були шукати відповідь. А ви вже знайшли відповіді на свої запитання?

Оксана Забужко, Юрій Шевельов. «Вибране листування на тлі доби: 1992-2002»

Ця книжка представляє історію багатолітньої дружби одного з найвидатніших мовознавців 20-го століття, провідного еміграційного мислителя, критика й культуролога, професора Колумбійського університету в Нью-Йорку Юрія Шевельова-Шереха (1908-2002) та письменниці Оксани Забужко (1960 р.н.). Їхнє листування 1992-2002 рр. супроводиться докладними коментарями О. Забужко, а також підбіркою з їхніх творів, які обговорюються в листах. На читача чекає не лише ближче знайомство з двома визначними культурними постатями, а й захоплююча інтелектуальна пригода в бурхливому історичному пейзажі рубежу віків, побаченому їхніми очима.

«Почуємо славу, козацьку славу!»

Багато творів написано про українську історію. До даного видання увійшли повісті, поеми, нариси, новели відомих українських письменників. В цих творах описано все життя українського народу, розкрито багатство духовного світу, висвітлено прагнення і мрії людей до кращого життя.

Надія Гуменюк. «Етюд із метеликом»

У збірці «маленьких повістей» письменниця виразно презентує своє бачення сучасності, ніби заштриховує тло на малярському полотні. Різні та на перший погляд пересічні особистості потрапляють у незвичні для себе ситуації вибору боротьби чи безвиході. Проте хай би про кого йшлося — про сільську відлюдницю, чиє серце сповнене милосердя та не-розтраченої теплоти, про скромного приватного детектива, якому вперше в житті випадає роль звабника, або про юцу іспанку, яка от-от дізнається таємницю бентежних снів-ма-рень, — рано чи пізно буремні події сплітаються в гармонійний етюд «про любов».

Василь Шкляр. «Треба спитати у Бога»

Ця збірка містить новели та оповідання Василя Шкляра, написані переважно у 1970-х роках. Цікаві колоритні характери, захопливі події та спостереження за людськими вчинками занурюють нас у самобутній світ раннього Шкляра. До книжки також увійшли неординарні, напрочуд відверті спогади автора про видатних письменників, з якими він був у дружніх взаєминах. Розлоге інтерв’ю зі Шклярем, яке взяв у нього В’ячеслав Кириленко, — це своєрідна автобіографічна повість автора «Чорного Ворона», яка проливає світло на його життя, творчість, у тому числі й на літературний доробок, представлений у цій книжці.

Михайло Старицький. "Облога Буші. За двома зайцями."

Повість Михайла Старицького (1840—1904) “Облога Буші” відтворює реальні історичні події героїчної оборони містечка-фортеці під час української національно-визвольної війни XVII століття. Пригодницький сюжет твору тримає читача в постійній напрузі, сила характерів головних героїв і самопожертва усього населення містечка вражають, а кохання сотниківни Орисі, яка очолила оборону Буші, і польського князя Антося, зачаровує своєю глибиною. Комедія “За двома зайцями” — добре відома всім історія про хитрого збанкрутілого цирульника, який упадає за двома дівчатами водночас, та зрештою залишається ні з чим.

Гарик Кричевский. " Ангелы в белом"

Книга розкриває іншу грань таланту відомого українського співака Гарика Кричевського. Невеликі іскрометні розповіді перенесуть читача до Львова часів юності автора і відкриють завісу над буднями в непростому житті медпрацівників. Гумор і комізм на кордоні з драматизмом, неординарні персонажі і непередбачувані повороти подій - всі ці ситуації, якы створило саме життя, автор подає з легкістю і своїм особливим шармом.

 

Микола Куліш. "Мина Мазайло. Патетична соната"

До пропонованої збірки увійшли п’єси Миколи Куліша (1892—1937), що стали новим словом у модерній українській драматургії та європейській куль­турі в цілому. У комедії “Мина Мазайло” письменник у легкій пародійній формі на тлі чвар однієї родини зумів показати всі підводні камені тогочасної українізації, змусивши глядача сміятися і замислюватися водночас. Не менш серйозну загальнолюдську тему протистояння почуттів та обов’язку порушено і в ліричній драмі “Патетична соната”, герой якої опиняється по інший бік барикад від своєї коханої й ми­моволі стає слухняною зброєю в руках очільниці таємної організації. У цьому творі вдало поєднано рух, слово і музику, а ритм йому задає однойменна соната великого Бетховена.

 

 

Володимир Лис. "Місяць, обмитий дощем"

Ця збірка різнобарвних, але водночас таких споріднених есеїв і новел про життя — немов букет зібраного восени листя. Серйозні, а інколи й іронічні роздуми про сенс щоденного буття й плин часу, про історичну долю України й таємниці людського серця… Як відпустити минуле та не боятися нових зустрічей? Де черпати наснагу на кожен день? Як розпізнати поворотні моменти і навчитися не шукати підтексту у випадковостях? Треба просто радіти життю і дихати на повні груди! Натхненні історії з добрим гумором, прості, але такі важливі для кожного цінності, звичні й рідні для нас слова…

Більшість есеїв і новел, що увійшли до цієї збірки, — автобіографічні. Це твори, над якими письменник працював протягом багатьох років передусім для того, аби увічнити події, що вразили його.

Владимир Лис. "В’язні зеленої дачі"

Як же не хотілося молодому економістові Юрку їхати в той невідомий Вербівськ! Та хіба можна відмовити самому Іванові Банчуку, першому секретареві тамтешнього райкому партії? Ще й це дивне попередження від незнайомки… Чому вона сказала, що там він потрапить до жорстокої банди? Пророцтво справдиться через роки, в незалежній Україні, коли вже солідний бізнесмен Юрій отримає анонімного листа із вимогою відновити сумнозвісну зелену дачу. Чоловік іще не здогадується, що невдовзі він, той-таки Банчук і лікарка Таїса, яка попереджала про небезпеку, перетворяться на в’язнів цього будинку. Бо у долі свої розрахунки і рахунки, за якими треба платити…

Ніка Нікалео. "Квітникарка"

Вікторії завжди здавалося, що її шлюб щасливий та безтурботний. Але одного разу вона переконалася у зраді чоловіка на власні очі. І якби не найкраща подружка Мар’яна, Віка ніколи б не наважилась на зміни, адже з чоловіком їх пов’язує син. Вікторія знаходить у собі сили жити далі, творить себе, закохується і мріє про нову родину, про ще одну дитину, донечку. Їй постійно сниться дівчинка, яка здається знайомою і кличе Віку мамою, що її страшенно лякає і бентежить. Та життя жінки летить шкереберть, коли під час гінекологічного огляду в неї виявляють пухлину. Лікувати її береться гінеколог з бездоганною репутацією та жахливим характером...

Микола Хвильовий. "Сентиментальна історія"

До пропонованої збірки увійшли кращі твори Миколи Хвильового (1893—1933), у яких яскраво зображена людина 20—30-х років з її складним внутрішнім світом, болючими питаннями, сумні­вами й прозріннями, бажанням “прилучити чистий святий романтизм своєї натури до заголеної й брудної правди життя”, намаганням протистояти хаосові світу та повернути втрачену гармонію.

Глибокі роздуми письменника над найболіснішою для всіх часів проблемою співвіднесення особистості й епохи, в якій вона живе, залишаються актуальними і сьогодні.

Оксана Щирба. "Ілюзії великого міста"

Нвер — типовий мажор, представник золотої молоді, мешкає в розкішному будинку за містом, веде бурхливе й безтурботне життя, де пріоритетними є секс, алкоголь і наркотики. Водночас він ненавидить усіх, хто належить до інших соціальних прошарків. Назар — хлопець, чиє життя минає в старій хрущовці, ще й в інвалідному візку. Однак він працює, навчається, допомагає іншим. Що поєднає історії цих двох різних людей?.. Що розділить їхні життя на до і після?.. Зрештою, чи здолають герої цього захопливого роману психологічні й фізичні бар’єри, що досі існують у нашому суспільстві?

Нова зарубіжна література

Дженнифер Вайнер. «Подальше от тебя»

У добропорядної Роуз є недолуга сестра Меггі, яку раз у раз доводиться витягувати з різних колотнеч. Але справжнє пекло починається в той момент, коли Меггі «тимчасово» вселяється в квартиру Роуз. Мало того що Меггі неохайна, не спитавшись бере речі і тягає гроші з гаманця, так вона ще й спокусилися на найбільший скарб сестри! Ні, Роуз більше не бажає її бачити! Опинившись у безвихідній ситуації, без житла і грошей, Меггі раптом згадує, що десь в далекому містечку у неї є бабуся, про яку сестри ось уже багато років нічого не чули. Меггі вирішує поїхати до бабусі і спробувати налагодити з нею відносини ... Дженніфер Уайнер - один з найпопулярніших американських авторів в жанрі сучасної прози. Її літературний дебют «Гарний у ліжку» відразу став бестселером і був виданий в 21 країні. Роман «Подалі від тебе» очолив список бестселерів США і ліг в основу однойменної голлівудської комедії, головні ролі в якій блискуче зіграли Камерон Діас, Тоні Коллетт і Ширлі Маклейн.

Чеслав Милош. «Долина Иссы»

Чеслав Мілош - видатний польський поет і інтелектуал, лауреат Нобелівської премії (1980). Кращий з його романів був написаний польською мовою, але вперше виданий у Франції (в Польщі книги Мілоша були заборонені). Це роман про добро і зло, про гріх і благодать, приречення і свободу. Це втрачений рай дитинства на березі вигаданої річки, це "пошуки дійсності, очищеної грошима, які тікають з часом" (Ч. Мілош). Його головний герой - alter ego автора - зростаюча істота, постійно долає свої кордони.

 

Густав Эмар. «Твердая рука»

Гюстав Емар - популярний французький письменник, автор великого циклу захоплюючих гостросюжетних історико-пригодницьких романів. Героями багатьох творів Емара стали індійці - то благородні і великодушні, то жорстокі і хитрі, але завжди мужні і горді воїни. В даний том увійшов пригодницький роман "Тверда рука", який знайомить читачів з суворим побутом та звичаями індіанських племен Мексики.

Карлос Руїс Сафон. «Тінь вітру»

"Тінь вітру" — перша книжка із циклу романів, дія яких відбувається в літературному всесвіті Цвинтаря забутих книжок. Вона перекладена більш ніж 30 мовами й видана у 40 країнах світу загальним накладом 10 мільйонів примірників.

Книжка містить цілий світ. Вона може відповісти на багато запитань, а інколи може втрутитися у ваше життя — і змінити його до невпізнання… Знайшовши на Цвинтарі забутих книжок твір маловідомого письменника, юний Даніель за одну ніч прочитує його. І розуміє, що віднині життя не буде таким, як раніше. Про що ця історія? Про вигадливі лабіринти фантазії? Про диявола, який сходить зі сторінок книжки й починає плутати карти всім дійовим особам? Про війну, яка нівечить людські життя? Так, але передусім це, звісно, історія про кохання, про вічний потяг душ і тіл, заради якого тільки й варто жити.

Ніна Джордж. «Маленька паризька книгарня»

Світ виявив надзвичайну цікавість до роману – книга перекладена на більш, ніж 30 мов, її продажі сягнули 500 000 примірників і стала бестселером New York Times та Spiegel (Німеччина). «Маленька паризька книгарня» ? книга про те, як стати вільним. Вільним від душевних терзань, марних сподівань і туги за нездійсненним майбутнім. Цей чарівний роман змусить багатьох читачів поринути у спогади про своє перше кохання, знову відчути ніжність, любов та легкий відтінок смутку за минулими почуттями.

Про книгу Жан Одинак – власник книжкової баржі «Літературна аптека» – точно знає, як вилікувати почуття, що не вважаються захворюваннями й не діагностуються лікарями. Адже він - читач душ, тож кожному покупцеві добирає книги, які якнайкраще впораються із завданням вилікувати людський смуток, тугу чи зневіру. Єдиний, кого Жан не може зцілити, ? це він сам. Душевні терзання від спогадів про Манон, котра покинула месьє Одинака двадцять один рік тому, розбили йому серце і досі тривожать душевні рани. Усе, що вона залишила, ? лист, який Жан ніяк не наважується прочитати.

Лариса Райт. «Плач льва»

Артем, Женя, Юля. Герої цієї книги - "люди з минулим", кожен з них пережив крах: зрада коханих, смерть близьких. Часом горе поглинало їх, здавалося, що гірше не може бути, життя скінчилося, вони на самому дні прірви. Але немає прірви без дна. Вони виявилися сильними - змогли знайти ту саму соломинку, вчепившись за яку, видерлися з чорної воронки відчаю. Всі троє гостро розуміють: життя, яке тобі дали другий раз, неможливо розтратити через дрібниці, марнотратно пропустити крізь пальці.

Ольга Трифонова. «Единственная. Надежда Аллилуева - жена Иосифа Сталина»

Роман-версня "Єдина ..." розповідає про дружину Сталіна. Драматична розповідь на тлі тих страшних, оранних і до кінця незрозумілий років, пронизане тонкою любовною лінією, нищівною пристрастю й незвичайною ніжністю Тирана. Ольга Трифонова переконливо показує, що домисли про інших жінок Йосипа Віссаріоновича не мають під собою підстави. У його житті була лише вона ... Це могла б бути класична лав сторі. Надія Аллілуєва вперше побачила його, коли їй було 12 років, а йому 34 роки. Молодий, привабливий, такий собі кавказький джигіт з героїчною долею. Сталін тільки що втік із заслання. Надя закохалася. У 16 років вона стає його дружиною. Все життя Аллілуєва кидається між любов'ю до чоловіка і розумінням його страшної суті. Вона намагається вирватися з цього зачарованого кола, та щораз любов до Сталіна виявляється сильніше. Коли боротьба з самою собою стає нестерпною, Надя кінчає життя самогубством. Їй було всього 31 рік ...

Дайана Чемберлен. «Любовник моей матери, или Что я знаю о своем детстве»

Клер Харт-Матіас пишається тим, що у неї було прекрасне дитинство. Але після того, як на її очах незнайома жінка зістрибнула з засніженого моста, впевненість Клер похитнулася. Її стали турбувати дивні видіння: червоні плями на дитячій каруселі, загадковий зелене світло і сумні очі молодшої сестрички, яку батько назавжди відвіз з дому. Чому за тридцять років сестра жодного разу не зв'язалася з Клер? І чому розлучилися їхні батьки? Клер звертається за порадою до близьких, але вони не приймають її всерйоз. Допомога приходить з несподіваного боку. Брат загиблої на мосту жінки готовий допомогти Клер розібратися в непростих сімейних таємницях.

Уилки Коллинз. «Лунный камень»

Безцінний жовтий алмаз колись прикрашав чоло індійського божества. За переказами, Вішну наклав на нього прокляття: того, до кого він потрапить в руки, чекають незліченні нещастя ... Юна Рейчел Веріндер отримала його на день народження, напередодні свого весілля з Франкліном Блейком, а на ранок після свята розкішний подарунок зник. Підозра лягла на нареченого дівчини ... Блейк маэ намір будь-що-будь довести свою невинність і розкрити злочин - виявляється, на індійську святиню йде справжнє полювання!

Наталия Терентьева. «Маримба!»

«Марімба» - це строката мозаїка захоплюючих, ніжних і зворушливих історій. Життя маленької сім'ї, в якій є тільки мама і дочка, наповнена світлом, гумором і теплом. Дочка росте, закохується в перший раз, стає дорослою, а мама мудрішає, і, віддаючи все доньці, в глибині душі не перестає сподіватися, що її тривала самотність не вічна.

 

Мігель де Сервантес Сааведра. " Вигадливий ідальго Дон Кіхот з Ламанчі"

“Дон Кіхот” — найвідоміший роман великого іспанського письменника Мігеля де Сервантеса (1547—1616). У ньому розповідається про дивовижні, часто комічні, а інколи й болісні пригоди славетного лицаря Дон Кіхота з Ламанчі. Занадто захопившись лицарськими романами, він вирішує стати одним із героїв улюблених книг — відважним і хоробрим лицарем, щоб разом зі своїм відданим супутником Санчо Пансою захищати принижених, викорінювати у світі насилля і гноблення, встановити на землі царство справедливості й свободи. Головні герої цього роману полонили серця багатьох читачів у всьому світі.

Бернгард Шлінк. "Ольга"

З дитинства Ольга боролася й була сильною. Сирота, яку бабуся виховувала в суворості, без тепла і ніжності. Але дівчинка навчилася щиро любити. І ось у житті юної Ольги з’явився мрійник Герберт… Та закохані не можуть поєднати свої долі через соціальну нерівність. Крім того, Герберт — дослідник нових земель, тому часто й надовго вирушає в далекі подорожі, і щоразу Ольга терпляче чекає на свого коханого. Аж ось чоловік їде в чергову небезпечну експедицію до Арктики. Від нього жодних звісток… Тим часом на зміну імперії Вільгельма ІІ приходить режим Третього рейху, і для героїні починаються нові випробування. Чи витримає вона всі удари долі?

Френсіс Скотт Фіцджеральд. "Пірат несходжених морів"

Оповідання Ф. Скотта Фіцджеральда (1896—1940), що увійшли до збірки, сповнені пригод і романтики. Вони розгортають цілісну картину життя амери­канського суспільства епохи джазу, яке упивалося процвітанням, тринькало гроші та плекало амбітні надії. Герої письменника черпають із рогу достатку і шукають пригод, а героїні у своїх витівках не поступаються чоловікам сміливістю й рішучістю. Пропоновані твори демонструють уміння автора глибоко проникнути у психологію сучасників і пере­дати найтонші відтінки їхнього настрою та гостроту відчуттів. А гумор, м’яка іронія і ліризм, які пронизують кожне оповідання, дарують нам незабутню насолоду та зачаровують.

Міхал Гворецький. " Троль"

Моторошна подорож двох молодих людей від комп’ютера до світу галюцинацій, наповненого ненавистю та безумством, тримає читача в напрузі до останньої сторінки роману, водночас відкриваючи всю “кухню” сучасного тролінгу, його загрози та роль у гібридній війні. Перед читачем постає світ, який міг би існувати, якби до влади прийшли ті, хто породив і виплекав цілі фабрики тролів.

Шолом-Алейхем. " Пісня пісень"

Роман Шолом-Алейхема (1859—1916) “Пісня пісень” — один із найпоетичніших в єврейській літературі. Твір написано прозою, але мова й образи уподібнюють його до прекрасної пісні. Це щира й відверта оповідь про таїну зародження першого кохання. Юний Шимек дивиться на світ крізь призму поетичних рядків біблійної “Пісні пісень”, що допомагають йому зрозуміти себе і свої почуття. До збірки також увійшли дитячі оповідання письменника, які вчать стійко переборювати найважчі випробування в житті та з оптимізмом дивитися у майбутнє.

Джейн Остен. «Нортенгерське абатство»

Джейн Остен (1775—1817) і досі по праву вважається «першою леді» англійської літератури. Її «романи звичаїв» підкоряють ось уже третє століття щирістю, тонким психологізмом, істинно англійським гумором і є обов’язковими для вивчення в коледжах і університетах Великої Британії. «Нортенгерське абатство» — легка, захоплююча та смішна історія про сімнадцятирічну дівчину, яка занадто серйозно сприймає все, про що читає на сторінках улюблених книжок, уявляючи себе героїнею готичного роману. Шляхом помилок вона вчиться пізнавати, хто її істинний друг, і знаходить своє кохання.

Элизабет Гаскелл. «Крэнфорд»

Яскраві замальовки з життя Мері Сміт і її подруг, які живуть в глухому англійському містечку. У Кренфорды немає нічого примітного, крім того, що в ньому зовсім ... не приживаються чоловіки. Манірні і цнотливі кренфордскі дами живуть за неписаними законами і дивують своїми дивацтвами. До того ж вони непохитні у своєму переконанні, що бути чоловіком - це вульгарно. Втім, врешті-решт в Кренфорді все ж з'являється людина, якій вдається змінити їхні погляди. Книга зачаровує неповторним гумором, філігранно передає найтонші нюанси взаємин і красу людської душі.

Фольклор

Орест Стафийчук. "Примівник"

Кожного дня карпатські мольфари, чарівники та знахарі звертаються до Всесвіту (Творця) через особливі коди – магічні слова. Наділені Божим Даром, вони множать силу кодів в сотні разів, адже з енергетикою Мольфара слова набувають ще більшої звукової вібрації та з неабиякою силою діють на Космос. Ними вони захищають себе, знімають вроки та пристріти, зцілюють від хвороб, розпалюють людські серця... Таємним словам вони вчать і людей, аби ті при потребі могли користуватися їхньою могутністю, долаючи життєві перепони. Примівник бере свою назву від слова «примовляти» (промовляти), а людей, що знаються на різноманітних замовленнях, примовах, змовах та навіть магічних формулах, називають примівниками. Але вам необов'язково бути всесильним магом чи карпатським віщуном, усі магічні тексти, надані в книзі, зібрані мною з різних куточків Західної України, і ви можете абсолютно впевнено використовувати їх у своєму повсякденні, адже свій початок вони беруть ще з прадавніх часів, від наших з вами дідусів та бабусь. Головне – мати добре серце та вірити в чудодійну силу Слова, котре завжди стане на захист вас та вашого роду!

Романи про кохання

Линда Белаго. «Под Сенью апельсиновых деревьев»

XIX століття. З волі опікуна красуня Юлія повинна вийти заміж за багатого плантатора. Так дівчина опиняється в далекій загадковій країні - Сурінамі. Юлія вірить, що в краю апельсинових квітів вона знайде щастя ... Але після весілля її мрії руйнуються. У цьому райському куточку сотні рабів страждають від жорстокості її чоловіка, та й з самою Юлією він поводить себе, як з річчю. Незабаром вона зустрічає людину, яка зігріває її серце. Однак якщо про це почуття дізнається чоловік, він нікого не пощадить ...

Екатерина Вильмонт. «Танцы с Варежкой»

Це продовження книги "Артистка, блин!". Варю закрутило у вирі справ і подій, але головним для неї залишається кохання, хоча тут все дуже непросто ...

 

Дафна Калотай. «В память о тебе»

Ніна Ревська прикута до інвалідного крісла. А колись вона блищала на сцені і пізнала кохання. Їй судилося зненавидіти того, хто безроздільно володів її серцем, і багато років вона гнала від себе привидів минулого ... Що ж змушує її виставити на аукціон єдине нагадування про колишнє кохання, про Батьківщину, про Росію - свої коштовності? Російський емігрант Георгій Солодін шукає зустрічі з Ніною в надії розкрити таємницю свого народження ...

Джоджо Мойес. «Где живет счастье»

Цей магазинчик, своєрідно оформлений, забитий найрізноманітнішими рідкісними штучками, в ньому повно недорогої біжутерії і в ньому витає аромат середини XX століття. А його господиня варить кращу в місті каву і гордо називає свій магазин «Емпоріум Сюзанни Пікок». Саме тут Сюзанна, яка постійно конфліктує з батьком і мачухою, свариться з чоловіком і вважає себе винною в смерті матері, навіженої красуні Афіни Форстер, зустрічається з першими в її житті справжніми друзями, дізнається правду про свою матір і знаходить своє кохання...

Луиза Дуглас. «Love of My Life. На всю жизнь»

Тридцятирічна Олівія Феліконе обожнювала свого чоловіка, купалася в його любові, але раптово овдовіла. Намагаючись впоратися з відчаєм, героїня поглиблюється в спогади своєї юності, де у неї є свої «скелети в шафі», аналізує довгі і непрості відносини з родичами чоловіка і короткий любовний зв'язок з його братом-близнюком. Все це в кінцевому підсумку призводить її до розуміння нехитрих життєвих істин і приносить заспокоєння змученої душі.

Жюльетта Бенцони. «Путешественник»

Відважна француженка Матильда Амель покинула рідну домівку і вирушила в далекий Квебек, щоб вийти заміж. Родичі послали дівчину в небезпечну подорож в надії врятувати від розправи. Проте сховатися в глушині Матильді не вдалося. Англійці вбили її чоловіка, спалили особняк "Тринадцять вітрів", і тепер вона повертається з сином до Франції, щоб зустріти свою долю ...

Карина Риси. «Любовь, которая меня нашла»

Софія вважала себе сучасною незалежної дівчиною. Вона не прагне заміж і вірить в романтику тільки на сторінках старих книг. Але одного разу сталося неймовірне! Новий телефон одним натисканням кнопки раптом переніс її ... в 1830 год!

Дівчина не уявляє, як повернутися назад. Господар маєтку, мужній і благородний Ієн Кларк, прийде їй на допомогу. Разом вони будуть шукати підказки, які вкажуть Софії шлях додому, в сучасний світ. Але у її серця інші плани ...

Джоджо Мойєс. «Останній лист від твого коханого»

Дві закохані жінки, між якими — півстоліття… Два кохання, над яким не владний час…

Аристократка Дженніфер потрапила до жахливої автокатастрофи. Вона вціліла дивом. Доля подарувала їй життя, але відняла пам’ять. Молода жінка не може пригадати ані обставин аварії, ані чоловіка, ані рідних, ані… загадкового незнайомця, листи якого вона знайшла у своїх речах. Вони сповнені такої пристрасті, такої туги, такого безмежного кохання, що її серце завмирає у передчутті дива.

Через майже 50 років один з цих листів знайшла журналістка Еллі. Вона вражена їхньою щирістю і прагне знайти того, хто написав його, і ту, що надихнула чоловіка на ці слова. Розпочинаючи пошуки чужого кохання, Еллі й гадки не мала, що зробила крок назустріч власному.

Софи Джордан. «Герцог покупает невесту»

Юна Еліс змушена жити з нелюбом чоловіком. Але зовсім скоро вона розірве ці узи і вийде заміж за свого обранця Ярдлі, друга дитинства. Ярдлі повинен просто ... купити Еліс на аукціоні: такий звичай в цих краях. Але в день торгів Ярдлі кудись зникає, і Еліс купує молодий красень, герцог Маркус ... Шляхетний чоловік хоче відпустити дівчину, але Еліс розуміє, що вже встигла втратити голову ... З кожним днем ??вони з герцогом стають все ближче один до одного. Після неймовірної спекотної ночі, сповненої пристрасті, Еліс розуміє, що не може жити без цього чоловіка. Але чому герцог вперто приховує свої почуття? Адже його дотики говорили про інше ...

 

Тадеуш Доленга-Мостович. «Мир госпожи Малиновской»

Нерідко кохання і жалість ходять поруч. Ось так одна красива, елегантна жінка пожаліла простого клерка і сама не помітила, як закохалася в нього. Чоловік був бідний, але жінка використовувала всі свої можливості і вплив, щоб влаштувати коханого на престижну роботу, відкрити для нього нове життя. І ось він став заступником директора тієї фірми, в якій колись був всього лише клерком. Чоловік робить кар'єру, знищуючи реальних або уявних конкурентів мерзенними і жорстокими засобами. Його почуття до жінки починають остигати ... Невже він забув, що зобов'язаний їй всім? Забув, як вона любила його? ..

 

Кэрол Мэйсон. «После того как ты ушел»

Еліс завжди вірила в кохання, в те, що це почуття найсильніше на землі. Шкода, що Джастін вважав по-іншому. Він зник прямо посеред медового місяця, залишивши Еліс одну. Довгий час вона задавалася гірким питанням: чому? Від сумних думок і минулого Еліс відволікає несподіване знайомство зі старенькою Евелін. Вони стають справжніми подругами. І одного разу Евелін ділиться історією свого кохання до чоловіка на ім'я Едді. Вона любила його, проте змушена була відмовитися від своїх почуттів. Але ніколи не пізно все повернути, правда? Особливо якщо мова про справжнє кохання, за яке варто боротися.

"Новогодние истории"

Яка ж зимова казка без кохання? Ніщо так не зігріває холодними вечорами, як обійми коханої людини. Але що робити, якщо в новорічну ніч ти залишився один? Вероніка вирішила відправитися до подруг, але застрягла на дорозі. І зустріла Новий рік з симпатичним таксистом ...

Дід Мороз Анатолій, який переплутав квартири, потрапив в гості до дівчини Ані. Йому здається, що вони знайомі сто років. Може, це доля?

У новорічну ніч кохання можна випадково зустріти в черзі в супермаркеті, або в порожньому парку, або в поїзді. Головне, вірити в диво, і воно обов'язково станеться!

Яна Темиз. "Три цвета осени"

Перше кохання не забувається. Воно витримує випробування часом і відстанню. Через роки Ніна так і не змогла стерти з пам'яті Сергія, своє перше кохання. Вони не бачилися роками ... Ніна з чоловіком жила в Туреччині, як принцеса в східній казці. Сергій, колишній працівник органів, будував своє життя на батьківщині. Їх світи ніколи не зіткнулися б, якби не той телефонний дзвінок. Напівзабутий, але такий рідний голос Ніни в трубці ... «Сергію! Приїжджай швидше! Прямо зараз!» І серце знову забилося, як тоді, в 16 років ... Але що сталося? Чому вона просить допомоги? Що їй потрібно? Їх розділяють кілометри, роки, таємниці і не сказані слова ...

Барбара Картленд. " Замок мечты"

Прекрасна леді Віола Норткомб і молодий герцог Роберт Гленторран познайомилися на балу. Чиста і недоторкана краса дівчини відразу ж вразила Роберта. Мужній образ герцога запав дівчині в душу. Між ними спалахнуло сильне почуття, палюче і солодке .... Але вони не можуть бути разом. Адже Віола - дівчина з бідної сім'ї, а герцог Роберт якраз підшукує собі багату наречену, щоб виравити свої фінансові справи. Але герцог поклявся собі, що вони будуть разом, незважаючи ні на що ... Чи зможе кохання, що спалахнуло між двох палких сердець, подолати всі випробування долі?

Джоджо Мойєс. " Один плюс один"

Джесс Томас — мати-одиначка, яка, щоб якось прогодувати дітей, змушена працювати на двох роботах. У її житті все йде шкереберть. Жінка мріє про мужнього сильного лицаря, що витягне її з цієї безодні та розірве замкнене коло нещасть. Ед Ніколс — справжній сучасний принц, успішний комп’ютерник у великій прибутковій корпорації. Джесс інколи прибирає в його розкішному заміському будинку. Та в цього заможного красеня не все так ідеально, як здається. Розчарований у житті одинак, він не вірить, що знайде своє щастя. Одного разу Ед помічає: Джесс так само страждає від самотності… Відтепер їх двоє — самотні серця в пошуках кохання.

 

Дж. Элиот. " Мидлмарч. Ветер перемен"

Дві сестри, дві протилежності. Скромна і сувора Доротея і легковажна красуня Селія - ??такі різні і несхожі одна на одну, але обидві мріють про кохання. Хто міг подумати, що саме Доротея, не настільки яскрава, але пристрасна, яка шукає ідеалу, зможе завоювати серця відразу двох чоловіків? Своє життя вона вирішила розділити зі священиком, містером Кейсобоном, який був набагато старший за неї. Дівчина хотіла стати відданою дружиною і опорою чоловікові. Але вона жорстоко помилилася в своєму виборі. І тільки юний і талановитий Вілл, племінник її чоловіка, людина з непростою долею і сильним характером, зумів пробудити в ній справжні почуття. Якими шляхами Доротеї доведеться прийти до свого справжнього щастя? І яку ціну вона готова заплатити за кохання? ..

Детективи

Сабина Тислер. «Обитель зла»

Красуню Сару знаходять мертвою у відокремленому будиночку в лісі. Хто ж винен в її смерті - чоловік, коханець або ... Сару багато хто ненавидів, але хто наважився на вбивство? Поліцейський, що розслідує цю справу, розуміє, що в житті жінки були таємниці, від яких вона намагалася втекти. Невже минуле нарешті наздогнало її? Розв'язка детектива шокує.

Дик Френсис. «Расследование»

Дік Френсіс - автор тридцяти дев'яти світових бестселерів, отримав загальне визнання як один з кращих творців детективних романів, удостоєний почесного ступеня доктора гуманітарних наук Бостонського університету, звання гросмейстера за внесок в розвиток детективного жанру.

Професійного жокея Келлі Хьюза безпідставно дискваліфікують і позбавляють ліцензії на участь в перегонах. Допомоги чекати немає звідки, і він робить власне розслідування брудної і корисливої інтриги ( "Розслідування"). Метт Шор, льотчик приватної авіакомпанії, обслуговує знаменитого жокея Коліна Росса. Шахраї, бажаючи зробити рекламу страховому фонду, намагаються нажитися на імені Росса. Заради цього вони неодноразово наражають на небезпеку життя пасажирів літака, яким керує Шор, і самого Росса ( "Щурячі перегони").

Сергей Бакшеев. «Опасная улика»

У слідчої Олени Петеліної нова справа. Молода гарна дівчина Катя кинулася з даху прямо на очах у свого здивованого батька ... Але як це самогубство пов'язане з тим, що відбувається в житті самої Петеліної? Її шантажем примушують знищити доказ по справі генеральського сина. Колишній чоловік розорений шахраєм. А близький друг звинувачений у злочині, якого не скоював. Тільки рішучі дії відведуть удар від близьких. І Олена ризикує. Вона зближується з злочинцем! Але він здогадується про її плани.

Сергей Бакшеев. «Чужими руками»

Красуня Аліна Ланська мріяла отримати роль в новому фільмі. Заради цього вона навіть переспала з режисером. Але той її банально «кинув». Роль дісталася іншій дівчині, а Аліна залишилася ні з чим. Вражене самолюбство дівчата жадало помсти. Але бруднити руки об цього режисерика дівчині не хотілося. Аж тут дуже до речі з'явилися два її давніх приятеля, обидва - без пам'яті закохані в Аліну і готові заради неї на все. Трійця становить хитрий план і грабує квартиру режисера. Але Аліні цього мало. Несподівано на знімальному майданчику знаходять труп однієї з актрис - претендентки на головну роль. Через деякий час вбивство повторюється. Хтось вирішив допомогти Аліні вершити її помсту. Але дівчина не знає, хто це. Раптово, вона розуміє, що їй теж загрожує небезпека ... Слідча Олена Петеліна береться за цю справу, щоб зрозуміти, яку гру затіяв вбивця і чому він коїть свої злочини чужими руками?

«Мое любимое убийство. Лучший мировой детектив»

Справжній подарунок усім шанувальникам жанру! Захоплюючі детективи від кращих авторів! Тут ви знайдете як твори всесвітньо відомих письменників - А. Конан Дойла, Г. К. Честертона, Р. Говарда, Е. Уоллеса, Е. А. По, так і розповіді, які рідко видаються, але не менш цікавих авторів. Якщо ви хочете прочитати класичні історії улюблених авторів або відкрити нові імена - ця збірка саме те, що потрібно! Багато оповідань, що увійшли до нього, вперше видаються російською! Класичні детективи, інтригуючі містичні історії, погоні, розслідування, протистояння лиходіїв і сищиків, з яких останні не завжди виходять переможцями - в цій книзі є все, щоб підкорити серце справжнього поціновувача детектива!

Татьяна Устинова. «Ангел пролетел»

Всі знають, що незримі сили охороняють кожного. Ангели-охоронці оберігають від всього поганого, що може трапитися. І ведуть назустріч хорошому ... До збірки увійшли оповідання Тетяни Устинової "Ангел пролетів" і роман "Персональний ангел". Ангели завжди поруч, а, може , ангели серед нас ...

Анна и Сергей Литвиновы . «Пока ангелы спят»

Молодий письменник Олексій Данилов отримує замовлення від видавця - написати кримінально-містичний роман. Натхнений обіцянками багатства і слави, Олексій зачиняється у своїй квартирі і приймається за роботу. І тут з ним починають відбуватися незрозумілі, дивні, лякаючі події. Автовідповідач передає послання від давно померлої людини ... Само собою спалахує дерево під його вікном ... Може, це пустує розгулялася творча уява? Але чому тоді за квартирою Олексія хтось встановлює справжнісіньке стеження? І чому, нарешті, письменником впритул починає цікавитися таємнича і засекречена російська спецслужба? ..

Андрій Кокотюха. «Офіцер із Стрийського парку»

Львів, осінь 1918 року. Австро-Угорська імперія за крок до руйнації. Поляки та українці ведуть боротьбу за владу, кожна сторона претендує на Східну Галичину. Йдуть важкі політичні переговори. Українцям вигідно затягувати процес - є надія знайти сильного союзника. Аж раптом у Стрийському парку знаходять труп офіцера-поляка, який був членом таємного військового товариства. Переговорам кінець, і Климентій Кошовий, не так давно - відомий адвокат, а нині - особа без певних занять, має два дні, аби довести: вбивство не має стосунку до політики. Вбитий мав безліч ворогів, звести з ним рахунки міг хто завгодно. Але правда вже нікого не цікавить, збройне протистояння у Львові неминуче... І все одно Кошовий, під кулями листопадових вуличних боїв, вперто шукає істину. Відкриття приголомшить. А події тих буремних днів змінять його долю, вплинуть на погляди його друга Йозефа Шацького та можуть розвести по різні боки вуличних барикад Клима і його кохану Магду Богданович. Читайте останній роман «львівського циклу» з приголомшливим фіналом!

Ирина Лобусова. «Тень «райского сада»»

1936 год ... Ночами в квартирах радянських громадян все частіше лунають дзвінки в двері, і всі знають, що це не віщує нічого доброго. Знає це і Зінаїда Крестовська - самотня жінка, яка працює лікарем-педіатром. Але такий нічний дзвінок, який налякав її до напівсмерті, означав зовсім не те, про що вона встигла подумати. На порозі стояв колишній наречений, лікар-психіатр, який буквально благав оглянути дуже дивного пацієнта. Якби Зінаїда знала, чим обернеться її згоду ... Таємничий пацієнт, який не має імені, зареєстрований під номером, що ретельно охороняється секретним відділом НКВС, виявляється ... хлопчиськом десяти-дванадцяти років ... Після цього все більш-менш налагоджене життя Зінаїди Крестовськї руйнується. Вона стає свідком страшних і безглуздих смертей людей, які хоч якось були пов'язані з дивною пацієнтом, в її кімнату підкидають труп, а їй самій погрожують ...

 

С. Дж. Тюдор. " Крейдяна Людина"

П’ятеро друзів — Едді Мюнстер, Гладкий Ґев, Металевий Міккі, Гоппо і Нікі — давно виросли з того віку, коли для спілкування використовували зашифровані послання, написані кольоровою крейдою. Але минуле не стирається так само легко, як крейда з пальців. Сорокарічний Ед усе ще пам’ятає, як він і його шкільний учитель урятували дівчину Елізу. І пам’ятає її обезголовлений труп, який знайшли в лісі… Через багато років Ед Адамс зустрічається з Міккі, який заявляє, що знайшов убивцю Елізи. Наступного дня його самого знаходять мертвим, із намальованим крейдяним чоловічком у кишені. Друзі розуміють: те, від чого вони втікали, повернулося. На згадку про минуле в кожного з них лишилася не тільки крейда під нігтями, але й кров. Чия вона?..

 

Михаил Скуративский. " Операция "Сафари"

«Операція «Сафарі» - детективна повість, в якій мова йде про операції української розвідки по захопленню одного з найбільших торговців зброєю.

Дія розгортається в ПАР і Замбії. Крім детективного сюжету, автор, багато років прожив в Африці, знайомить читача з красотами Кейптауна, Сан-Сіті, водоспаду Вікторія та інших цікавих місць півдня континенту, детальні описи яких дозволяють відчути себе очевидцем подій.

Фантастика

Алексей Пехов. «Искра и ветер»

Коли сувора зима закінчується, південний вітер з-за гір несе на своєму хвості зміни. Але до добра чи ні? Полум'я війни палає над рівнинами і містами півночі. Три армії Проклятих рвуться до Коруна. За хребтами засніжені гір, крізь отруйний туман Залишених боліт, через гіркий попіл Брагун-Зана, по пустельних червоним горбах, повз випалених міст і сіл ті, кого називають Шукачами вітру, повинні дійти до останньої межі. Їм належить вирішити, що важливіше в світі Хари- «іскра», вітер або, можливо, кохання...

Марина та Сергій Дяченки. «Мігрант»

Герой роману Андрій Строганов раптом опиняється на іншій планеті – він мігрував з Землі. Два останні роки його життя вилучено в якості сплати за візу, тому Андрій не пам’ятає, чому вирішив поїхати. Що сталось на Землі, і чи є вороття? Тим часом на затишний світ Раа, в який потрапив Андрій, наповзає тінь…

Роман «Мігрант, або Brevi Finietur» Марини та Сергія Дяченків продовжує цикл «Метаморфози», але при цьому являє самостійний твір. Також до книги увійшли повість «Електрик», оповідання «Самум».

Алексей Пехов, Елена Бычкова, Наталья Турчанинова . «Колдун из клана Смерти»

Зима в Москві обіцяє бути суворою, і, схоже, не всі кровні брати переживуть її. Величезне, скуте холодом місто в страху застигло, чекаючи швидких змін, які змінять всіх назавжди. Сплячі тисячоліттями похмурі таємниці розбуджені і обплутують мегаполіс незримою павутиною небезпеки. Той, хто торкнеться смертоносних ниток, ризикує не побачити наступної ночі. Але майстри Смерті йдуть по своєму непростому шляху незважаючи на втрати.

 

Михаил Высоцкий. «Баллада о Кольце»

Кільце Всевладдя не загинуло в надрах Ородруїна! Воно залишило світ Середзем'я, пройшло крізь багато реальностей, щоб виринути в нашому світі, в стольному Київ-граді на берегах Дніпра. І знову у кільця з'явився Хранитель, і знову людство в небезпеці! Хто врятує світ? Верховна відьма Зінаїда Лобова? А може ельф Галронд, позашлюбний син Галадріель від Елронда, що прийшов по слідах кільця? Або шотландець Аллі Гатор, могутній маг, який терміново прибув до Києва з самого Туманного Альбіону? Зомбі піднімаються на київських цвинтарях, крилаті тварини кружляють над Дніпром, глибоко на дні Чорного моря пробуджується Ктулху ... Світ на волосині від неминучої загибелі, і невідомо, чи вдасться йому врятуватися…

Оксана Панкеева. «Пересекая границы»

Якщо волею випадку вас переносить в чарівний інший світ, де мешкають благородні королі, відважні лицарі і могутні маги, не варто думати, що ви потрапили в казку. Позбувшись, як вам здається, від усіх старих проблем, ви негайно наживете нові. Коли вже у вас в колишньому життя все було не як у людей, то чому ж тепер щось має змінитися? У милому казковому королівстві цих самих проблем - тільки вирішувати встигай, а пригоди самі знаходять тих, хто лінується їх шукати.

Анна Лин. «Владычица Черной башни»

Магія - не тільки зло. Це ще й наука, і мистецтво, і лікування. Так говорить героїня роману, якій довелося всупереч власному характеру брати участь в примиренні двох таборів магів, де одні ослабли під диктатом влади, а інші, сильні, замкнулися в своїй гордині. До чого призведуть всі її зусилля, можна дізнатися, тільки прочитавши цю книгу, по сторінках якої йде з пригодами неймовірна компанія: майбутня Володарка Чорної вежі, красень-лицар, відважна лучниця, мудрий троль, сміхотливий злодій і старий-чарівник.

Говард Філіпс Лавкрафт. «Тінь над Інсмутом»

Американський письменник, поет і журналіст Говард Філіпс Лавкрафт (1890—1937), який працював у жанрі хорору, містики, фентезі та наукової фантастики, був творцем і магістром американської містичної «чорної школи» 20—30-х років минулого століття, за життя не опуб­лікував жодної книжки, заживши слави серед широкого читацького загалу вже після своєї смерті. Його називали Едгаром По ХХ століття. Творчість Лавкрафта — невичерпне джерело натхнення для кінематографістів, за його творами знято багато фільмів. Головний герой повісті «Тінь над Інсмутом» (1931), подорожуючи, почув про маленьке містечко, зусібіч оточене болотами й овіяне недоб­рими плітками. Раніше Інсмут був процвітаючим морським портом, але з часом, через епідемію 1846 року, яка забрала життя більшості його населення, занепав. Цього містечка та його незвичайних мешканців цуралися, що й привернуло увагу до нього героя. Але він зовсім не чекав на те, що там побачив. Потрапити в Інсмут було неважко, а от вибратися звідти... Моторошна атмосфера таємничого міста, дивні люди, вигадки п’яного стариганя, уривки слів, погоня — і читач нер­вово завмирає в очікуванні жахів...

Террі Пратчетт. «Морт»

Роман «Морт» відкриває цикл серії «Дискосвіт», у якому головним персонажем є Смерть. Та це не означає, що книжка моторошна, адже у світі Террі Пратчетта Смерть рибалить, філософує, любить кошенят і смачні страви, мріє про відпустку і врешті просто виконує свою роботу: доправляє душі в інший світ. Думки про відпочинок спонукають Смерть обрати собі в підмайстри сільського хлопця Морта. Чи впорається незграбний та не дуже здібний до господарювання Морт із завданнями по ту сторону життя і чи зможе опанувати непростий фах Смерті? Таке учнівство обіцяє хлопцеві кар’єрне зростання, поліпшення іміджу, розширення кругозору та численні відрядження. Однак Мортові співчутливість і романтичні захоплення можуть не тільки завадити роботі, а й поставити під загрозу цілісність світобудови.

Террі Пратчетт. «Жнець»

«Жнець» — це другий роман підциклу «Смерть» серії «Дискосвіт», у якому Террі Пратчетт із незмінним гумором розмірковує про людську мораль і влучно підмічає хиби та слабкості людей. В Анк-Морпорку помирає стотридцятилітній чарівник Невидної академії. Але не все так просто. Чарівничій душі доводиться повернутися у своє тіло, і все тому, що Смерть по неї не приходить! Виявляється, Женця душ відсторонили від справ… Смерть збентежений, адже тепер сам став смертним і отримав власний Час, тож він вирушає у світ живих його витрачати. Тепер Жнець працюватиме косою деінде, наприклад, на фермі, і зможе краще відчути світ звичайних смертних. А тим часом скрізь на Диску все летить шкереберть — життєва сила його переповнює: мертве оживає, живе не вмирає, і ця енергія життя вихлюпується, де тільки може. Потрібно якомога швидше відновити дискосвітову рівновагу!

Террі Пратчетт. «Віщі сестри»

«Віщі сестри» — це другий роман циклу «Відьми» у серії «Дискосвіт». У цій дотепній історії Террі Пратчетт продовжує почате у романі «Право на чари» й розповідає про відьом у світі, де чаклунами можуть бути лише чоловіки. Він витончено вплітає шекспірівські алюзії в реалії Дискосвіту і демонструє, що ні доля, ні спадковість не стануть на заваді вибору справи свого життя. Щось негаразд у Ланкрському королівстві: підступні герцог та герцогиня плетуть інтриги, спадкоємець престолу опиняється далеко від дому і навіть сама природа виступає проти нового правителя, байдужого до долі краю. Тож трійко відьом — рішуча й невгамовна Бабуня Дощевіск, приземлена й грубувата Тітуня Оґґ та романтична й наївна Маґрат Часник — поспішають на допомогу. Бо хоч відьми зазвичай не втручаються у політику, тут без їхньої підтримки (і, звісно, дрібки чарів) не обійтися.

Психологія

Майкл Хитли. «Книга для пап. Для пап, лучших во всех отношениях»

Якщо ви вирішили стати батьком і по-справжньому опанувати це мистецтво, ця книга для вас. Тут є поради, як подолати всі випробування, з якими доводиться стикатися кожному батькові з моменту народження дитини до його навчання водінню машини. Ця цікава і корисна книга, написана з великим гумором, буде вам надійною супутницею в житті.

Юлия Разенкова. «В пространстве материнских рук»

У книзі описані психологічні особливості спілкування матері і немовляти. Розглянуто етапи становлення емоційної сфери дитини, виділені ознаки її благополучного розвитку. Спираючись на традиційні способи взаємодії дорослого з дитиною, автори пропонують систему ігор, спрямовану на розвиток і виховання маленької дитини. Книга адресована перш за все батькам, а також вихователям і психологам дитячих дошкільних установ.

Джейми Кэт Каллан. «Француженки не спят в одиночестве»

Чому француженки завжди мають сексуальний вигляд? Чому вони обожнюють флірт? Де французькі жінки знайомляться із чоловіками? Як вони обирають стильне вбрання? У цій дотепній, проникливій і відвертій книзі ви дізнаєтеся, як знайти своє кохання, як зберегти романтичні почуття і радощі шлюбу. Відкрийте у собі француженку незалежно відтого, де ви народилися!

Кортни Дж. Салливан. «Как заарканить преуспевающего мужчину, или Обещать - не значит жениться»

Зустріти чоловіка своєї мрії - порядного, процвітаючого, симпатичного і холостого - непросто, але можна. Завести з ним роман - теж ... А ось окільцювати цю рідкісну птицю? Місія нездійсненна? Для розумної жінки, яка знає, чого вона хоче, - немає нічого неможливого! Іноземець? Топ менеджер? Політик? Чиновник? Бізнесмен? До кожного з цих "принців" є свій особливий підхід - вибір макіяжу, довжина спідниці, техніка ведення розмови - і багато, багато іншого.

Дэн Херли. «Стань умнее. Развитие мозга на практике»

У цій книзі Ден Херлі зібрав сучасні методики вдосконалення інтелекту. Автор проінтерв'ював кращих дослідників і навіть сам взяв участь в якості піддослідного в експериментах, щоб дізнатися більше про методи, про які він пише. У книзі розкриваються всі аспекти, пов'язані з поліпшенням робочої пам'яті і когнітивних здібностей: тренування, вправи, ліки, музика, медитація, стимуляція мозку і багато іншого. Все це автор також випробував на собі. Книга буде цікава всім, хто хотів би розвинути свій інтелект і здібності до навчання.

Э. Джин Айрес. «Ребенок и сенсорная интеграция»

Класична праця Е.Джін Айрес - одного з найвідоміших і шанованих в західному науковому світі фахівців з дитячого розвитку - вперше публікується. Розроблена автором теорія сенсорної інтеграції, заснована на системному підході до функціонування мозку, допомагає зрозуміти зв'язок процесів обробки сенсорної інформації з поведінкою і навчанням дитини, побачити, що шкільна неуспішність, поведінкові труднощі і багато іншого - в більшості випадків не результат поганого виховання або ліні дитини, а реальні проблеми, які потребують пильної уваги і планомірних занять. Методам подолання такого роду проблем присвячена значна частина книги. Книга призначена як самим різним фахівцям (неврологів, психологам, педагогам, фахівцям з фізичної та соціальної реабілітації, ерготерапевтами), так і батькам, які зможуть по-новому поглянути на проблеми і труднощі своїх дітей і виробити стратегію їх підтримки, використовуючи рекомендації автора.

Ицхак Кальдерон Адизес. «Новые размышления о личном развитии. Здоровье. Совесть. Любовь»

Ця книга - збірник роздумів Іцхака Адізеса. Саме роздумів, як підкреслює автор, а не наукових пошуків. І його головна мета - дати читачам поживу для розуму, вступити в уявну дискусію з ними. Йому вже вдалося зробити це з тисячами відвідувачів його популярного блогу, на якому розміщувалися статті, що увійшли в цю книгу. На складні і важливі життєві питання Іцхак Адізес дає мудрі відповіді простою мовою. Адизес ділиться тим, що його турбує, і обговорює з читачем висновки, до яких приходить на підставі свого багатого життєвого досвіду.

Андре Алеман. «Мозг на пенсии»

Книга розповідає, як зберігати свій мозок в "робочому" стані в будь-якому віці. У 2012 році Теодора Клаассен-Роос, якій виповнилося сто два роки, розповіла в інтерв'ю, що її приходить привітати з днем ??народження мер міста, але їй не хочеться його святкувати, вона вважає, що це просто трата грошей, про це вона заявила своїм дітям сімдесяти семи і шістдесяти чотирьох років. Теодора розповіла, що виходить погуляти кожен день і дуже любить читати, особливо наукові статті та фантастичні романи. У чому причина, що одна людина і в сто років не знає проблем з інтелектом і пам'яттю, а інша вже в шістдесят відчуває серйозні проблеми з пам'яттю. Чому багато схильні до хвороби Альцгеймера, чим це викликано? Що собою являє мозок восьмидесятирічної людини, які зміни в ньому відбуваються. Андре Алеман протягом багатьох років займається дослідженням процесів старіння мозку і знайшов відповіді на багато питань.

Роджер Сайп. «Развитие мозга. Как читать быстрее, запоминать лучше и добиваться больших целей»

У книзі Роджера Сайпа, тренера і консультанта в області самовдосконалення, ви знайдете цілий арсенал ідей, стратегій і конкретних методик, які допоможуть вам краще запам'ятовувати, більш розумно читати і бити рекорди в будь-якій області. Ця книга замінить собою відразу кілька видань, присвячених розвитку пам'яті, інтелекту, швидкочитанню і управлінню енергією. Читайте її з олівцем в руці, записуйте свої думки і виконуйте всі вправи, пропоновані автором, і ви станете надефективними професіоналом.

Д. Максименко. «Як справлятися з гнівом дитини»

Джерелом більшості проблем, які виникають у нашому суспільстві, є незрілі способи вираження гніву. Чому це так? Тому що навичкам правильного поводження з гнівом треба вчити. Вони не приходять самі собою. В родині необхідно вчити зрілому ставленню до гніву. Якщо ми, батьки, не будемо знати, що таке гнів і які прийнятні способи його вираження, то не зможемо навчити своїх дітей правильному поводженню в критичних ситуаціях. У цій книзі ми розглянемо деякі суттєві характеристики гніву, а також способи його вираження. Ми також поговоримо про різні етапи життя наших дітей і про форми вираження гніву на кожному етапі.

Андрей Баранов. «Интернет-психология»

Як Інтернет вплинув на наше життя? Як наше життя вплинуло на Інтернет? Чому Інтернет так мінливий? Відповіді на ці та багато інших питань (наприклад, яка психологія інтернет-знайомств, яка «формула кохання» для обох статей), ви знайдете в цій книзі. У книзі представлені монументальне дослідження і аналіз процесів, що відбуваються в Інтернеті, з точки зору психології. Для чого? Щоб читач міг, спираючись на це дослідження, робити власні висновки, які, можливо, допоможуть йому багато чого змінити.

Адресовано маркетологам, підприємцям-початківцям свій бізнес в Інтернеті, а також всім тим, хто цікавиться психологією і питаннями розвитку Інтернету.

Ричард Витфилд . «Управление эмоциями. Создание гармоничных отношений»

«Всі ми можемо навчитися керувати своїми емоціями так само, як ми можемо тренувати своє тіло. Але більшість з нас ніколи не вчили, як це робити. Цьому не вчать в школах, і лише деякі згодом отримують ці знання для терапевтичних цілей. Мені знадобилося надто багато часу, щоб навчитися цьому, хоча мене вважали так званим експертом по емоціям. Як знає моя дружина, мене досі іноді охоплюють емоції, але я справляюся з цим набагато краще, ніж раніше. Саме тому я думаю, що мої знання можуть допомогти вам. Я знаю, що кажуть експерти, і хоча ніхто не є абсолютним господарем власних емоційних станів, то, що відомо на сьогоднішній момент, засноване на наукових дослідженнях, хоча ці знання часто виявляються похованими під професійними термінами в літературі, відірваною від повсякденного життя. Тому я постарався узагальнити наявні знання і особистий досвід, для того щоб читачі могли краще усвідомлювати свої емоції і керувати ними. В результаті може народитися почуття комфорту власного життя, а незручність, що відчувається при людській взаємодії, знизиться, з чого сформується "жива тканина" ваших відносин.»

Уитни Джонсон. «Разреши себе мечтать. Как воспитать смелость в себе и своих детях»

У кожного з нас є мрії - мрії, які захоплюють і поглинають, надихаючи на великі справи. Однак коловорот повсякденного життя віддаляє їх від нас, а значить, зменшує їх силу. У своїй книзі Уїтні Джонсон на прикладі історій з реального життя десятків жінок у віці від двадцяти до сімдесяти років показує, як можна знову навчитися мріяти і зробити своє життя яскравим і цікавим. Цю книгу обов'язково повинна прочитати кожна жінка, у якої є забуте бажання або потаємна мрія, яка таїться десь в глибині душі.

Педагогіка

Василь Каплінський. «100 складних ситуацій на уроках»

Пропонований посібник є своєрідним задачником з практичної педагогіки. Він містить реальні педагогічні ситуації з варіантами рішень, пропонуючи їх оцінити, доповнити й віднайти оптимальні. Рекомендується студентам вищих навчальних закладів до використання на заняттях з педагогіки, методики виховної роботи, основ педагогічної майстерності, а також під час педагогічної практики. Може бути корисний також для вчителів і викладачів педагогічних дисциплін.

Елена Янушко. «Помогите малышу заговорить!»

Книга присвячена актуальній темі - мовному розвитку дитини 1,5-3 років. Щоб заговорити, дитині необхідна допомога дорослого. Початковий етап складається з занять, які допомагають налагодити спілкування з дорослим, розвивають наслідування, слухову увагу і сприйняття дитини, дихання, дрібну моторику.

Основний розділ книги - «Розвиток мови» - ставить собі за мету «розговорити» дитини і описує логопедичні заняття і спеціальні прийоми логопедичного впливу, що враховують особливості роботи з маленькими дітьми, якы не розмовляють. Представлений матеріал допоможе створити мовну середу розвитку, накопичити пасивний словник. Розвиток активної мови дитини (саме те, чого з таким нетерпінням чекають близькі!) Досягається шляхом розвитку у дитини мовного наслідування, використання ритму і т.п. Книга є практичним посібником. Матеріал викладено коротко, в популярній і зручній формі, включає в себе опис занять у вигляді цікавих ігор.

Сергій Максименко. «Якщо підлітку важко навчатись у школі»

У цій книзі йдеться про причини шкільної неуспішності і даються відповіді на найбільш поширені питання педагогів і батьків. «Чим можна допомогти підлітку з труднощами в навчанні?», «Які психологічні особливості має молодший і старший підліток?», «Як підготувати підлітка у якого труднощі в навчанні до вибору професії?» та багато інших. Наприкінці кожного розділу запропоновано практичні рекомендації і конкретні вправи, які можна використовувати для роботи з підлітками, які відчувають труднощі у навчанні. Книга рекомендується як для педагогів, які працюють з підлітками так і зацікавленим батькам.

Д. Максименко. «Різнокольорове дитинство. Ігротерапія, казкотерапія, ізотерапія, музикотерапія»

У цій книзі запропонована система корекційно-розвиваючих занять, що спрямовані на розвиток гармонійної особистості дитини. Вона доповнює загальноосвітню програму дошкільних установ і дозволяє долучити її в план роботи вихователя, музичного керівника, інструктора з фізичної культури, психолога... Книга рекомендується як для педагогів, які працюють з дітьми так і зацікавленим батькам.

Д. Максименко. «Як правильно вчити дитину розмовляти»

Ця книга адресована як спеціалістам-логопедам, так і неспеціалістам (батькам та вихователям). В книзі наведено розвиток мовлення дітей починаючи від народження. Розкриваються різні відхилення від норм в мовленні дітей та шляхи їх подолання. Даються конкретні рекомендації з приводу того, як правильно направляти розвиток мовлення дітей для попередження мовленнєвих порушень та виправлення затримки мовленнєвого розвитку. Описується робота з дітьми при «свіжому» заїканні. Розглядається проблема аутизму. Наводиться методика корегування алалії. Книга буде корисна батькам, вихователям, логопедам, дитячим психологам.

Д. Максименко. «Мовленнєвий і психічний розвиток дітей раннього віку»

Практичний посібник може бути корисним логопедам, психологам, дефектологам, педагогам, слухачам курсів підвищення кваліфікації педаго- гічних працівників та всім, хто цікавиться психологією стосунків з дітьми.

Г. Москаленко. «Як виховувати дитину до дитячого садка»

Немає батьків, які не хочуть виростити дитину здоровою, розумною, розвиненою, успішною і щасливою. Майже всі так чи інакше цікавляться: як це зробити, не зашкодивши ні дитині, ні собі? Але не всі батьки готові вивчати товсті книги про правильне виховання. І навіть не дуже товсті. Тому ми пропонуємо вам зовсім невелику книгу, в якій зібрані короткі і дуже корисні поради про "вирощуванню" малюків від 0 до 3 років. В цій книжці ви знайдете відповіді на багато питань: від "чим годувати" і "робити щеплення" до "як розвивати інтелект" і "який дитячий садок обрати".

Соціологія

Регіна Бретт. «Бог дає таланти всім. 50 уроків, щоб знайти себе та справу всього життя»

Кожен із нас має талант, проте мало хто знає, як відкрити його в собі. «50 уроків» від Реґіни Бретт допоможуть зрозуміти це, знайти покликання, наповнити життя натхненням та сенсом. Авторка стверджує, що кожна людина повинна займатися своєю справою, але її требя знайти. Прийшов час перетворювати мрії на реальність та самореалізуватися!

Ця книжка допоможе знайти себе і своє покликання. Адже робота – це не просто діяльність, за яку вам платять гроші, – це вагома частина вашого життя. Тож витрачати свої години та дні треба на те, що дійсно робить ваше життя змістовнішим.

Економіка

Мюррей Ротбард. «Великая американская депрессия»

Книга присвячена аналізу причин найстрашнішої економічної катастрофи в історії США. Спочатку автор коротко викладає теорію економічного циклу, за допомогою якої буде аналізувати історичні події (а також критикує деякі альтернативні теорії). Друга частина присвячена інфляційному буму 1921-1929 рр., в ході якого було підготовлено грунт для фондового краху 1929 р. І, нарешті, в третій частині автор описує економічну політику, що проводилася президентом США Гербертом Гувером після кризи. Саме заходи "боротьби" з кризою, перетворили неминучий після будь-якого штучного буму короткостроковий економічний спад в найглибшу депресію із застійним масовим безробіттям.

Олена Шевченко. «Історія економіки та економічної думки. Сучасні економічні теорії»

Навчальний посібник має системний характер і відповідає програмі курсу «Історія економіки та економічної думки» (модуль 2), що викладається студентам економічних спеціальностей. Матеріал посібника буде корисним при вивченні також безпосередньо курсу «Сучасні економічні теорії». Важлива перевага посібника – лаконічність подання матеріалу, що дозволяє формалізувати підхід до оцінки знань в процесі поточного та підсумкового контролю. Рекомендується для самостійної роботи студентам у процесі підготовки до виконання завдань за модулями і викладачам з метою підготовки до занять та розробки вправ для індивідуального контролю знань студентів.

Марта Мальська, Оксана Гаталяк. «Туризм у містах»

У підручнику розглянуто теоретико-методологічні основи міського туризму. Висвітлено питання про туристичні ресурси в містах, дослідження іміджу міст, а також географію основних видів туризму в містах. Кожен розділ підручника містить контрольні запитання та завдання для перевірки рівня засвоєння знань з конкретної теми курсу. Поданий довідковий і додатковий матеріал з метою кращого опанування студентами знань про міський туризм у світі та в Україні. Підручник призначено для студентів закладів вищої освіти спеціальності "Туризм", а також фахівців туристичного бізнесу.

Медицина

«Худнути потрібно грамотно»

Кожній жінці хочеться бути стрункою і привабливою. Найкращий спосіб досягти цього — сісти на дієту. Але яка з дієт краща? Якій з них можна довіряти? Грамотне схуднення за індівідуальною програмою — не зовсім дієта. Скоріше, це спосіб життя. Раціон, дібраний у відповідності до вашої групи крові, та фізичні навантаження дозволять досягти стійкого результату — схуднення без будь-яких шкідливих наслідків. Ця книжка допоможе вам позбутися зайвих кілограмів, набути доброї фізичної форми й відмінного самопочуття.

Олег Ламыкин. «Секреты людей, у которых не болят суставы и кости»

За дослідженнями, які проводилися автором в Центральній Азії, було з'ясовано, що втрата корисних речовин з кісток і хрящів і пов'язані з цим проблеми - зовсім не така вже неминуча ситуація. Більш того: люди в будь-якому віці можуть відновити силу і міцність кісток і повну свободу рухів в будь-якому суглобі і вилікувати їх, використовуючи описані тут принципи оздоровлення.

Ганс Шерц. « Голодание, очищение и похудение за 7 дней»

Книга пропонує простий, швидкий і ефективний метод схуднення. Вона розповідає про те, як самостійно пройти курс лікувального голодування, очистити організм, зберегти молодість і красу свого тіла.

У книзі: докладні плани і точні інструкції на кожен день, підготовка і правильний перехід на оздоровче харчування, рецепти страв для розвантажувальних і відновлювальних днів.

Ви дізнаєтеся: який вплив на організм надає лікувальне голодування, як і де проводити курс схуднення, як правильно організувати харчування при поверненні до звичайної їжі, як ефективно скинути вагу і зберегти гарну фігуру.

«Грипп, ОРЗ: эффективная профилактика и лечение народными безлекарственными методами»

Грип - важка хвороба, яка щорічно приходить в наші будинки. Щоб захистити себе і своїх близьких від грипу і його ускладнень, часом недостатньо дотримуватися загальних правил - тут потрібні спеціальні знання.

Автор зібрав всю доступну на сьогоднішній день достовірну інформацію про грип та ЗРЗ, про способи народного лікування без ліків цих захворювань і ефективні заходи профілактики.

Андрей Ермошин. «Фобии, утраты, разочарования. Как исцелиться от психологических травм»

У третьому, переробленому і доповненому виданні книги «Фобії, втрати, розчарування» відомий лікар-психотерапевт Андрій Є рмошин в доступній формі розповідає про метод, який дозволив тисячам пацієнтів позбутися наслідків психологічних травм. Книга має докладні приклади лікування різноманітних фобій - від страху перед польотами до страху раптової смерті, - а також успішної роботи при переживаннях розчарування, зради, втрати близької людини і ін.

Психокаталіз, авторський метод Андрія Єрмошина, заснований на увазі до внутрішніх відчуттів людини. На основі 30-річної практики автор пропонує поетапний огляд саморегуляції, яке виявиться корисним всім, хто шукає вирішення власних проблем або хоче допомогти іншим.

У новому виданні алгоритми стали простіше і зручніше у використанні, а метод психокаталіза пояснюється доступною мовою. Наведено нові приклади з практики.

Культура

Диана Уорнер. «Энциклопедия свадебного этикета. От помолвки до медового месяца»

Діана Уорнер - найвідоміший і затребуваний весільний консультант в Америці, автор 22 бестселерів з усіх питань шлюбного свята. "Енциклопедія весільного етикету. Від заручин до медового місяця" від Діани - практичний посібник з підготовки та проведення сучасного весілля світового рівня. Книга містить сотні корисних порад про те, як організувати, підготувати і провести сучасну весілля, яке запам'ятається на все життя. Вся інформація, починаючи з правил знайомства з батьками і закінчуючи підготовкою і проведенням медового місяця, тисячі дрібниць, які необхідно врахувати, щоб ви, ваші батьки, родичі та всі запрошені гості отримали максимум задоволення і щастя від проведених з успіхом урочистостей.

Мистецтво

Бедина М.В. «Поделки из природных материалов»

Зібрані під час прогулянок природні матеріали: шишки, листя, каштани, жолуді, насіння рослин, химерні мушлі, якщо вам пощастило відпочивати біля моря, - справжні скарби. Адже ці знахідки можна власноруч перетворити в забавні іграшки та оригінальні сувеніри. Для цього дитині знадобиться всього лише трохи фарби, паперу, пінопласту, клею і, звичайно ж, - уяву! У книзі представлено безліч цікавих ідей з використання природних матеріалів і враховано все - аж до рекомендацій по їх збору та зберіганню. А яскраві фотографії та покрокові інструкції допоможуть втілити ці ідеї в життя. Як за помахом чарівної палички, шишки і каштани перетворяться в милих звіряток, жолуді - в футболістів, черепашки - в скриньку або цілий фрегат, а чудові картини з листя і круп прикрасять будь-який будинок! Змайструвати симпатичну саморобку з матеріалу, який завжди під рукою, - задоволення і для дітей, і для дорослих. Озирніться навколо, і природа сама підкаже вам сюжети для творчості!

Домоводство

«Книга вкусных рецептов. Просто, быстро, сытно»

Не знаєте, чим смачним порадувати рідних в будні і вразити гостей на свята? Хочете приготувати нові страви зі звичних продуктів? Швидше відкривайте книгу і скористайтеся її рецептами! Подайте мариновані печериці або фаршировану щуку на закуску. Наваристий борщ або лагман на перше, курочку із золотистою скоринкою або рибу у фользі з травами на друге. І не забудьте про солодке - швидкий рулет, класичноий «Наполеон» або «Мурашник». Складайте своє меню на кожен день і для особливого випадку!

Наукова

Стівен Гокінг. «Найкоротша історія часу»

Стівен Гокінґ – людина-легенда, науковець, відомий своїми дослідженнями в астрофізиці. Хвороба прикувала його до інвалідного візка, але не зломила дослідницького духу. Він читає лекції, популяризує наукові знання, знімається в наукових фільмах.

Твір написаний живою мовою і розрахований на широке коло читачів без академічних знань з фізики. Це скорочене й доповнене новими відкриттями в науці перевидання бестселера Стівена Гокінґа «Коротка історія часу», який розійшовся по світу накладом понад 10 млн примірників! Ви дізнаєтесь про появу Всесвіту, чорні діри, теорію суперструн і квантову механіку.

Ганна Лиходєєва. «Комп'ютерний практикум з математичної статистики»

У навчальному посібнику містяться лабораторні роботи, короткі теоретичні відомості з математичної статистики та методичні рекомендації для проведення комп'ютерного практикуму з математичної статистики, метою навчання якого є формування у студентів знань і умінь щодо опрацювання статистичних даних засобами комп'ютерних технологій, досвіду дослідницької діяльності. Навчальний посібник призначено для студентів педагогічних університетів.

Детяча література

Джеремі Стронг. «Мій братик – телезірка»

В книзі розповідається про звичайнісіньку навіжену родину: бабуся і дідусь-байкер, трішки дивний татусь з безкінечними планами, які зазнають поразки, коза замість звичного песика, синочок-Сирочок. Але це ще квіточки…. Їх чекають такі дивні, незвичні та захоплюючі пригоди, що читачеві не буде коли нудьгувати. Книгу рекомендовано обов’язково читати разом з дитиною для гарного настрою всієї родини!

Ирина Пивоварова. «Рассказы Павлика Помидорова, брата Люси Синицыной»

Павлик Помідоров ... Звучить непогано, а? Або прізвище Помідоров здається вам трохи смішним? Ну і нехай, що ж поробиш, прізвища-то люди не вибирають!

Дійсно, іноді дивні прізвища трапляються на світі! Балакучий, наприклад, або Башмак-Перевертуєв ...

Але це в даному випадку до справи відношення не має. Отже, знайомтеся - Павлик Помідоров ...

Елеанор Портер. « Полліанна дорослішає»

Цей твір є продовженням роману «Полліанна». Ви дізнаєтеся, як склалася подальша доля сонячної дівчинки. Ви знову зустрінетесь з уже відомими вам персонажами в нових життєвих ситуаціях. Познайомитеся і з новими героями - усіма тими, кого Полліанна навчила грі в радість. Ця книжка, безперечно, змінила на краще й життя багатьох читачів.Для молодшого і середнього шкільного віку.

Саша Черный. «Дневник фокса Микки»

Ця книга про дивовижні пригоди, спостереження і відкриття, зроблених забавним псом Міккі. В іронічній манері він розповідає про своє, повне подій, собаче життя, про маленьку господин. Зіні, про все, що його оточує. До книги увійшли також веселі вірші, які обов'язково сподобаються дітям.

Якоб Штрайт. «Гном на ймення Пок»

Гном на ймення Пок не такий як усі – це одразу помітно по його незвичних ніжках. Тихий і сумирний, одного разу він наважується проявити себе. З цієї миті з ним починають відбуватися дивовижні події: Пок пізнає цінність дружби та підступність ворогів, відкриває таємниці глибин Землі та самої Вогняної Кузні, подорожує у дивне Царство Людей, у якому є дещо таке, що може змінити всю Землю… Казка відомого вальдорфського вчителя та письменника Якоба Штрайта звертається до дітей від 6 років.

Лучано Мальмузи. «Неандертальский мальчик. Большой поход. Прыжок тигра»

Забавні і повчальні історії з життя хлопчика, який жив в Льодовиковий період. Літо скінчилося, настав новий навчальний рік, і дітей племені Сумних Ведмедів чекають практичні заняття. Неандертальський хлопчик і його друзі відправляються в довгий похід під керівництвом свого вчителя дідуся Пуза, щоб перевірити, наскільки вони засвоїли торішні теоретичні уроки. Багато небезпечних і смішних пригод доводиться пережити хлопцям: зустріч з мамонтами, ведмедями, печерними левами, а ще неандертальський хлопчик і його друзі навчаться форсувати болота, ловити рибу і полювати на тигрів.

«Моя люба матуся»

Чи часто ви говорите своїй мамі, що любите її, чи завжди вмієте вислухати і рідко буваєте неправі в розмові з нею? Зробіть подарунок своїй мамі не тільки в святковий день - обрадуйте її прямо зараз. А книга "Моя улюблена матуся" допоможе вам у цьому. У збірнику опубліковані найкращі вірші про матерів найвідоміших українських поетів. Влаштуйте вечірні чайні посиденьки і прочитайте мамі один з віршів - найрідніша у світі людина не залишиться байдужим.

Елінор Портер. "Полліанна"

Роман “Полліанна” культової американської письменниці Елінор Портер (1868—1920) давно здобув усесвітню славу і завоював любов читачів. Книгу неодноразово екранізували, а в психології після її публікації навіть з’явилися терміни “принцип Полліанни” і “полліаннізм”. Причиною такого приголомшливого успіху стали життєлюбність та оптимізм, які випромінює головна героїня цього твору. Маленька Полліанна навчила ціле містечко знаходити позитив там, де, здавалося б, його неможливо відшукати. Вона називає це грою в радість. І кожен читач, розгортаючи книгу, мимоволі стає учасником цієї дивовижної гри.

Корнелія Функе. «Чрнильна смерть»

У першому романі Корнелії Функе Мо і Меґі Фольхарти з'ясовують, що їх наділено надзвичайним умінням вичитувати героїв зі сторінок книжки «Чорнильне серце» у наш світ.

У книжці «Чорнильна кров» це вміння працює в зворотньому напрямку, і Меґі з Мо вписано до нечувано лихого чорнильного світу.

І от нарешті у «Чорнильній смерті» головні герої змушені жити у вигаданому світі, сповненому викликів і небезпек, позаяк сюжет розгортається злощасно. Здається, що вони назавжди загубилися поміж обкладинками. Та з'являється надія на визволення. Але за умови, що Меґі і Мо зможуть переписати минулі помилки й укласти небезпечну угоду зі смертю.

Корнелия Функе. «Чернильное сердце»

Книга Корнелії Функе «Чорнильне серце» - початок захоплюючої трилогії німецької письменниці про пригоди палітурника Мортімера Фолхарта і його дванадцятирічної доньки Меггі. Автор книги знаменита в Німеччині, а ось у нас її ім'я знайоме обмеженому числу читачів. Що дивно, так як казки письменниці заслуговують на увагу читаючої публіки, причому як дитячої, так і дорослої. У чарівному романі «Чорнильне серце» розповідається про книжкового майстра, що володіє дивним даром - здатністю вичитувати книги так, що їхні персонажі оживають, а точніше, переходять з книжкового світу в реальний. За це палітурника прозвали «Чарівною мовою», але Меггі кличе його просто Мо. Дівчинка успадкувала від батька здатність оживляти книжкових героїв. Але з цим даром не все так просто: коли хтось залишає казкову країну, то його місце займає хтось із оточення Фолхарта. На цей раз вибір припав на його дружину і матір Меггі Терезу ...

Питер Леранжис. «39 ключей. Похититель мечей»

У змаганні, пов'язаному з пошуками 39 ключів, захованих по всьому світу, є тільки одне правило: НІКОМУ НЕ ВІР. Пошуки приводять 14-річну Емі її молодшого брата Дена в Японію, і єдиний шлях знайти третій ключ пов'язаний з їх дядьком Алістером Оу. Чи вдасться їм уникнути союзу з ним? Коли на кону ключ, у Емі і Дена немає вибору. Але в родині Кехілл довіряти своїм родичам - смертельно небезпечно ...

Єста Кнутсон. «Пелле Безхвостий - молодець!»

Четверта повість Єсти Кнутсона із серії книжок про знаменитого кота Пелле Безхвостого знов поведе читачів у безмежний світ кумедних котячих пригод і познайомить їх із новими героями.

Єста Кнутсон. «Пелле Безхвостий в Америці»

Третя повість Єсти Кнутсона із серії книжок про знаменитого Пелле Безхвостого - захоплююча оповідь про котячий світ Америки. Серед котів, як і серед людей, є і добрі, й лиходії. От так і наш приятель Пелле, добрий та довірливий котик, утрапляє в халепу через те, шо вірить у добро, справедливість, порядність. Та чи вдасться йому вирватися з лап лихих котів-гангстерів, які чигають на кожному кроwі, вдаючи з себе добродіїв?

Сінкен Гопп. «Юн і Софус»

Знайомтеся. Юн та його друг Софус – головні герої цієї книжки. Хлопчик Юн якось намалював собі друга крейдою на паркані, а той взяв та й ожив, бо крейда виявилася чарівною. Ожив та сказав, що його кличуть Софус. Чого можна чекати від хлопця з таким дивним ім`ям, крім пригод?

А далі було таке: хлопці знайшли справжню чарівну паличку, але до ладу не знали, як нею користуватися... Уявляєш, що з ними могло трапитися?

Прочитай про все це в книзі знаменитої норвезької письменниці Сінкен Гопп. До того ж, тут ти знайдеш багато віршиків та пісеньок, які зможеш вивчити та співати разом з друзями та батьками.

А ще хочу тобі порадити почитати першу книжку про пригоди Юна та Софуса – "Диво-крейда". Бо хороші книжки, як і хороші друзі, ніколи не набридають. Смачного читання!

Анне-Катріне Вестлі. «Маленька подяка від Антона»

Пустотливі та смішні повісті відомої в усьому світі норвезької письменниці Анне-Катріне Вестлі розповідають про сучасних дітей. Їхні витівки, клопоти й комічні ситуації нікого не залишають байдужим. Ця книжка вчить дітей бути добрими, чуйними, вірними в дружбі й дарує справжнє задоволення від зустрічі з нею.

Редьярд Кіплінг. «Книга джунглів»

«Книга джунглів» — найпопулярніший твір видатного англійського письменника, лауреата Нобелівської премії Джозефа Редьярда Кіплінга (1865-1936). У пропонованому виданні читачі зустрінуться зі своїми давніми друзями — вихованцем вовчої зграї хлопчиком Мауглі та хоробрим мангустом Рікі-Тікі-Таві, познайомляться з відважним Білим Котиком та маленьким погоничем слонів Тумаєм, почують розмови «слуг її Величності» — тварин з індійського військового табору...

Софія Прокоф'єва. «Пригоди жовтої валізки»

Це гумористична оповідь про неймовірні пригоди хлопчиків Петрика і Вови. Чарівні пігулки, якими частує дітей Дитячий Лікар зі своєї жовтої валізки, дивним чином виліковують їх від боягузтва, брехні, лінощів та інших вад.

«Пригоди барона Мюнхаузена»

Фантастичні розповіді барона Мюнхаузена – «самого чесного барона на світі»!)...

Людвік Єжи Керн . «Фердинанд Неповторний»

«Фердинанд Неповтоний» - книга дли дітей, але в Польщі її читають і діти, і дорослі! Ця книга про те, як пес по кличці Фердинанд уві сні перетворився на людину. Здавалося б, собака, що стала людиною, повинна і в новій якості виявити свої собачі риси. Але Фердинанд втратив ці риси, він - сама чарівність, довірливість, сердечність і веселощі. І тому навколо нього все ллється таким ж доброзичливими веселощами. Діти будуть весело сміятися над цікавими пригодами Фердинанда, а їхні батьки, можливо, ніяково посміхаючись, почнуть мимоволі внутрішньо «перевиховуватися», бажаючи бути схожим на чарівно ввічливих, "не гавкаючих" людей цієї книги.

Андрій Кокотюха. «Подвійний капкан»

Дениса Черненка звинувачують у крадіжці й вимагають грошей за мовчання. Допомогти може дзвінок другові - розумнику Максимові Білану. Але він не може відповісти, бо сам потрапив у халепу: заблукав у катакомбах, та ще й у Одесі. Отакий подвійний капкан. Як наші давні знайомі з нього вибралися, дізнаєтесь у цій книжці. І це ще не все. Бо потім Максим і Денис мають розкрити крадіжку, яку вчинили Дракула та Мумія, врятувати справжнього Бетмена від справжнього монстра, який пропалює поглядом двері й стіни та уникнути небезпеки, які готує майданчик, де знімають кіно, - хоча знятися в кіно мріє кожен. Тому пристебніться - і вперед, до нових пригод!

Василь Королів-Старий. "Хуха-Моховинка"

Казки Василя Короліва-Старого (1879—1943) — справжня перлина української літератури. Автор переосмислив і оживив багатьох персонажів української міфології. Усі вони чесно живуть невидимими поруч із людьми, де можуть, допомагають їм, оберігають від лиха, злих вчинків, поганих думок. Письменник прагне облагородити українську “нечисту силу”, позбавити дітей почуття жаху перед вигаданими страшними істотами, зацікавити молодь міфологією. Книга вчить розрізняти добро і зло як у казках, так і в житті.

Анна Сьюел. "Чорний Красень"

Англійська письменниця Анна Сьюел (1820—1878) присвятила цю книгу своїм улюб­леним тваринам — коням. Породистий, вихований, покірливий і вірний кінь Чорний Красень розповідає про своє життя, починаючи від безтурботного дитинства маленького нетямущого лошатка і до зріло­го віку, коли, зазнавши за довгі роки служіння людям і добра, і кривд від різних хазяїв, зрештою знаходить своє щастя. Оскільки всі події показані очима коня, читачеві легше зрозуміти цих благородних тварин, перейнятися їхньою долею. Книга викликає співчуття до кожної живої істоти, вчить милосердя й любові не лише до тварин, а й до людей.

Леся Воронина. " Таємне Товариство Близнюків, або Чудисько озера Лох-Ойх та інші страховища"

Хижі космічні прибульці-синьоморди, які володіють універсальною зброєю, хочуть перетворити Землю на власну колонію. Адже на нашій планеті існують місця сили — стародавні споруди-мегаліти, що можуть наділити будь-яку живу істоту надприродними властивостями. Однак Клим Джура, хлопець, який розуміє мову синьомордів і вміє читати їхні думки, збирається перемогти ворога його власною зброєю. Здійснити небезпечну операцію «Антижаб-4», від успіху якої залежить доля людської цивілізації, Климові допомагають не лише члени Таємного Товариства Близнюків,а й загадкове чудисько озера Лох-Ойх...

Елінор Портер. " Полліанна"

Роман “Полліанна” культової американської письменниці Елінор Портер (1868—1920) давно здобув усесвітню славу і завоював любов читачів. Книгу неодноразово екранізували, а в психології після її публікації навіть з’явилися терміни “принцип Пол­ліанни” і “полліаннізм”. Причиною такого при­голомшливого успіху стали життєлюбність та оптимізм, які випромінює головна героїня цього твору. Маленька Полліанна навчила ціле містечко знаходити позитив там, де, здавалося б, його неможливо відшукати. Вона називає це грою в радість. І кожен читач, розгортаючи книгу, мимоволі стає учасником цієї дивовижної гри.

Елінор Портер. "Просто Девід"

“Просто Девід” — ще один роман відомої на весь світ американської письменниці Елінор Портер (1868—1920), авторки бестселера про Полліанну. На відміну від “Полліанни”, чарівної історії про дівчинку, “Просто Девід” — не менш зворушлива і цікава розповідь про незвичайного хлопчика з кришталево чистою душею, який настільки віртуозно володіє мистецтвом гри на скрипці, що навіть найчерствіші та найбайдужіші, слухаючи його музику й спілкуючись із ним, добрішають і починають бачити красу довкола себе.

Френсіс Годґсон Бернет. "Таємний сад"

Роман “Таємний сад” Френсіс Годґсон Бернет (1849—1924) — зворушлива історія дівчинки-сироти Мері, яка змушена переїхати з Індії до Англії. Це непоказне й норовливе дівчисько знаходить у маєтку, де її прихистили, покинутий сад, і відтоді життя героїні змінюється. Сад допомагає Мері помітити красу і чарівність кожної миті, розкрити серце для любові до всього живого, знайти справжніх друзів, навчитися відповідальності, людяності, вірності, а та­кож навчити цього інших, навіть дорослих.

Леся Воронина. "Пригоди голубого папуги"

Якщо ви любите історії, сповнені шалених пригод і небезпек, дивовижних таємниць та зустрічей, — ця книжка для вас! Адже разом із героями фантастичного оповідання­ “Хлюсь та інші” ви опинитеся всередині карколомної комп’ютерної гри, придуманої підступним чаклуном Подвійним-Оселедцем, з якої, здається, немає виходу­. Але вихід неодмінно­ треба знайти, бо від цього залежить доля цілого світу. З оповідання “Пригоди голубого папуги” дізнаєтеся про секретну підземну схованку, де живуть тварини, що втекли від своїх господарів, і до якої випадково потрапив балакучий­ папуга Антось. І, врешті, зрозумієте, чому хижий кіт Чак раптом став вегетаріанцем. А ще ви познайомитеся з двома космічними прибульцями на ім’я Круць і Дрон, котрі, пролі­таючи повз нашу планету, потерпіли­ аварію й опинились на дні Чорного озера. Чи пощастить міжгалактичним мандрівникам повернутися додому і якими таємницями поділяться­ прибульці з мешканцями Землі, стане відомо лише тим, хто прочитає оповідання “Таємниця Чорного озера”.

Олексій Кононенко. "Сонце і Місяць"

Давні слов'яни-язичники вірили, що на небесах живуть боги, які кермують світом на землі поміж людей є герої, якими опікуються небесні боги, а увесь світ населений духами природи, добрими і злими. Вашій увазі представляємо книгу "Сонце і Місяць. Казки та легенди про давніх слов'ян".

 

Казки О.С. Пушкіна

Представляємо вашій увазі збірник казок Олександра Пушкіна українською мовою

 

Дженні Німмо. "Чарлі Бон і Часокруть"

У другому романі серії про пригоди Чарлі Бона для голов­-ного героя починається новий семестр в Академії Блура. Чарлі не розраховував, що його життя в цій стародавній школі, де він встиг нажити і відданих друзів, і небезпечних ворогів, буде легким. Однак усім серцем сподівався, що його навчання не принесе неприємних сюрпризів. Аж тут з’являється Генрі Юбім, якого Часокруть переніс із морозної зими 1916 року в таку ж холодну зиму 2002-го. Блури та підступні тітки Юбім нишпорять усюди, намагаючись піймати Генрі, і хлопцеві знадобиться допомога Чарлі, щоб вижити. В Академії Блура може бути дуже небезпечно…

Дженні Німмо. "Чарлі Бон і таємничий дар"

Хто з нас хоча б раз у житті не мріяв володіти надзви­чайними здібностями — розуміти мову тварин, уміти літати чи пересувати предмети силою думки? А от головний герой роману Дженні Німмо “Чарлі Бон і таємничий дар” навіть не думав про таке. Чарлі вважав себе звичайнісіньким і гадки не мав, що він — один з далеких нащадків загадкового Червоного Короля. Але тепер, коли його дар проявився, в життя хлопця вриваються підступні інтриги й небезпечні пригоди. Йому дове­деться розплутати давню таємницю і дати відсіч своїм лихим тіткам. Попри мо­гутніх ворогів, яких він нажив в Академії Блура для обдарованих, Чарлі залишається там навчатися, щоб утримувати рівновагу між злими й добрими нащадками Червоного Короля. І на нього та його друзів чекає дуже багато пригод.

Василь Сухомлинський. "Вогнегривий коник"

Ця книга збірка мудрих і повчальних казок, оповідань, притч, новел, написаних для дітей і дорослих великим українським педагогом і письменником Василем Сухомлинським. Кожна казка, кожне оповідання показують читачам неповторну красу природи, магічу силу доброти і чуйності у взаєминах між людьми, пробуджують у нас бажання захистити слабшого, допомогти старшим. Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

 

 

return_links(); ?>