Сім'я є основним носієм культурних зразків, успадковних з покоління в покоління. Саме у сім'ї людина навчається соціальним ролям, отримує основи освіти, навички поведінки.

Відомо, що правила, засади, звичаї і традиції сімейного життя відрізняються своєрідністю і специфічні для кожного суспільства. Причому кожному здається, що саме в його суспільстві уклад сімейного життя, сімейні звичаї і засади найкращі і єдино можливі.

Це відносно молоде свято, яке почали відзначати з 2012 року.
День сім'ї, присвячений до Дня пам'яті святих Петра і Февронії – покровителів сім'ї і любові в православ'ї. Їх шлюб є ​​зразком християнського подружжя. Символ свята - ромашка! 

Що почитати у нашій бібліотеці:
книги про сімейні цінності та родинне тепло

Іван Нечуй-Левицький «Кайдашева сім’я»

Іван Нечуй-Левицький «Кайдашева сім’я» –це перлина української літературної спадщини, адже це не тільки гумористична повість, але й шедевр мистецтва. Твір «Кайдашева сім’я», мабуть, знають всі від малого до великого, але саме цікавість і незвичайність, зокрема, гумор привертають увагу все більше й більше людей. З великою художньою силою І. Нечуй-Левицький на прикладі однієї сім’ї змалював український національний колорит. Книга зачаровує непідробним гумором, веселими й дотепними діалогами, чудовими пейзажами та сценами щирого кохання.

Фенні Флегг «Смажені зелені помідори в кафе"Зупинка"»

Фенні Флегг «Смажені зелені помідори в кафе"Зупинка"»

Фенні Флегг – американська письменниця і талановита актриса. ЇЇ «Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка» (1987 р.) 36  тижнів перебували в топі списку бестселерів «Нью-Йорк Таймс», а сценарій фільму за цім романом був номінований на «Оскар».

Евелін переживає глибоку особисту кризу. Вона знайомиться зі старенькою Нінні, яка, попри важку долю, не втрачає жаги до життя. Нінні розповідає Евелін історії їхнього містечка: про дівчину, яка після загибелі брата знаходить сили жити далі; про розбите серце красуні Рут; про мандрівного робітника, який закохався в Рут; про безробітних, яких у кафе «Зупинка» годували безкоштовно... Ці історії мають таку силу, що змінюють на краще життя тих, хто їх читає.

Володимир Лис «Країна гіркої ніжності»

Володимир Лис «Країна гіркої ніжності».

 Історія країни у жорстокому ХХ столітті – через історію однієї родини. Три покоління, три жінки, які обирають свій шлях, кохають, ненавидять, страждають і радіють…

Оксана Забужко "Музей покинутих секретів

Оксана Забужко «Музей покинутих секретів».

Це – епос сучасної України: родинна сага трьох поколінь, події якої охоплюють період від 1940-х років до 2004-го.  Швейцарська газета Tages Anzeiger включила роман, написаний у 2009 році, до списку 20 найкращих романів століття.
Міла Іванцова «Родовий відмінок»

Міла Іванцова «Родовий відмінок».

Правдивий роман про умови, в яких на світ з’являлися ті, кому сьогодні вже за тридцять, про реалії часу з порожніми полицями в період «безчасся», про становлення характерів, що формувалися в ті роки, про справжню дружбу, яка виникала між жінками в палатах пологових будинків і могла тривати все життя, про те, як складалися долі цих жінок і їхніх малюків багато років потому.

Радимо до перегляду:

Фільми різних жанрів. Вони змусять вас співпереживати героям, з чимось не погодитися і навіть категорично відкинути стиль життя. І в черговий раз зрозуміти: кожна сім'я  - унікальна. Щастя починається з родини!

 

Маленькі жінки (2019)

Маленькі жінки (2019) — американський драматичний фільм режисерки Ґрети Ґервіґ. Це восьма повнометражна екранізація однойменного роману Луїзи Мей Олкотт 1868 року. Фільм розповідає про дорослішання чотирьох несхожих один на одного сестер Марч, що живуть у Новій Англії в часи Громадянської війни в США, але проблеми, з якими стикаються дівчата, актуальні як ніколи: перша любов, гірке розчарування, томлива розлука і непрості пошуки себе і свого місця в житті.

Переглянути фільм можна тут

Дружина (2017)

Дружина (2017) Жанр – драма. Фільм знятий за мотивами роману Мег Уолітцер і розповідає історію Джоан Кастлман, що була у шлюбі зі своїм чоловіком, відомим письменником, сорок років і раптово вирішила розлучитися з ним. Ситуація примітна тим, що Джоан залишає чоловіка напередодні вручення тому Нобелівської премії.

Переглянути фільм можна тут

Скляний замок (2017)

Скляний замок (2017), біографічна драма, американський фільм, за мотивами мемуарів Джаннет Воллс «Замок за склом» (2005). Фільм заснований на реальній історії про сім'ю, яка перебувала в бігах. Ця родина ховалася від уряду в маленьких містах і ледве зводила кінці з кінцями.

Переглянути фільм можна тут

Шлюбна історія (2019)

Шлюбна історія (2019), трагікомедія. Любов, розлучення і неймовірні емоції. Фільм про сучасну творчу сім’ю, коли  близькі люди перестали бути одним цілим.

Переглянути фільм можна тут

СидОренки-СидорЕнки (2019)

СидОренки-СидорЕнки (2019) Український комедійний телесеріал про дві сім'ї, які мають однакові прізвища, які 16 років тому в пологовому будинку переплутали своїх малюків. Дві сім'ї з різним соціальним статусом мимоволі тепер повинні спілкуватися між собою, налагоджувати відносини і більше дізнаватися своїх рідних дітей.

Переглянути фільм можна тут