12 лютого на зібранні клубу "Спільно" обговорювали тему "Забуті меценати Києва" з циклу пізнавальних годин про минуле нашого міста.
В Києві здавна існувала традиція меценатства як форма служіння суспільству. Меценатство - це вид благодійності, який має довгострокові цілі, спрямовані на підтримку науки, освіти, медицини, культури та мистецтва за рахунок приватних коштів.
Меценатами Києва були видатні історичні постаті - Петро Сагайдачний, Петро Могила, Іван Мазепа.
Також вкладали свої кошти у розбудову Києва відомі і маловідомі меценати 19 ст. - Іона та Маркус Зайцеви (збудували і підтримували лікарню для простих людей на Подолі), родина Бродських, яка фінансувала будівлю Національного театру оперети, будівництво головного корпусу Київського політехнічного інституту, обласної лікарні.
Завдяки родині Терещенків з'явилися будинки, в яких на той час розташовувалось багато навчальних закладів - Київський університет, чоловічі гімназії №1 та №5, Покровська жіноча гімназія та багато іншого.
Згадали родину Ханенків - Богдана і Варвару, збирачів картин та мистецьких творів, котрі заповіли їх мешканцям Києва.
Родина Симиренко - одні з найбільших підприємців 19 ст. вкладали кошти у розвиток української культури та сільського господарства. Знаменитий сорт яблук - Ренет Симиренка був виведений Левком Платоновичем та його братами.
В пам'ять про цих людей названо вулиці в місті Києві - Терещенківська, сім'ї Бродських, Левка Симиренка.


Адреса ПБ ім. Самеда Вургуна

Графік

Понеділок 11:00 - 19:00
Вівторок 11:00 - 19:00
Середа 11:00 - 19:00
Четверг 11:00 - 19:00
П'ятниця 11:00 - 19:00
Субота Вихідний
Неділя 11:00 - 18:00

Останній день місяця - санітарний

ПБ ім. Самеда Вургуна