До 90-ліття  видатного  киргизького письменника, лауреата багатьох літературних премій, видатного громадського і культурного діяча  Чингіза Айтматова в нашій бібліотеці відбулась презентація збірки «Чингіз Айтматов. Вибране».

Захід було організовано за підтримки Посольства Киргизької Республіки в Україні.

На заході були представники дипломатичного корпусу Посольства Киргизької Республіки в Україні, вчені, письменники, культурні і громадські діячі України та поціновувачі творчості Чингіза Айтматова.

Модератор зустрічі- делегат третього Іссик-Кульського форуму Марина Гончарук, яка відкрила вечір сказала: «Бібліотека імені Самеда Вургуна уже стає площадкою для заходів не лише азербайджанської діаспори, а й інших тюркських народів. Я рада що сьогодні відкривається нова сторінка співпраці бібліотеки з Киргизьким посольством. Сподіваюся, це початок плідної роботи на благо популяризації в Україні якісної літератури дружніх нам країн».

Третій секретар Посольства Киргизької Республіки в Україні пан Канибеков Ермек Канибековіч в своєму виступі відзначив феномен Чингіза Айтматова в літературі тюркських народів, чий талант став величним монументом не тільки в киргизькій, але й  європейській культурі.

Далі  перекладач книги, літературознавець, доктор філологічних наук, професор Микола Васьків розповів про Ч. Айтматова – майстра, мислителя, який говорив, що «слово – це вічна могутність», який підтверджує  своїми творами філософську думку про те, що Людина і Природа – невід’ємні, а також про цікаві моменти з перекладених творів та історію перекладу.

Галина Чеботарьова розповіла про цікаві моменти з життя письменника, наголосила на важливості книги для читачів, а також на відкритості бібліотеки до співпраці з Посольством Киргизької Республіки в Україні.

У виконанні кандидата філологічних наук, віце-президента Асоціації українських письменників Людмили Дядченко прозвучав уривок пісні-заклику з останнього роману великого майстра «Вічна наречена» : «Де ти, де ти, я до тебе біжу!»

Гості переглянули відео про Чингіза Айтматова і його Батьківщину, а також цікаву книжково-ілюстраційну виставку про життя та творчість  Чингіза Айтматова, яку підготували співробітники бібліотеки.

Дякуємо за книги, які бібліотека отримали в дар від перекладача Миколи Васьківа, а також подяка всім, хто долучився до організації па проведення заходу.

«Кожен час має свої вимоги до людини, свої проблеми
 та запити, і тому життя ніколи не дається легко,
якщо до нього ставитися серйозно, якщо дерзати,
 а  не шукати безтурботного життя».

                                                                         Ч. Айтматов


ПБ ім. Самеда Вургуна