ukenfrdeitptru

 У цьому році наша Публічна бібліотека святкує свій ювілей - 75 років. З початку свого існування вона знаходилася на Подолі на вулиці Ярославській. Фонд був на той час великий і відповідав вимогам часу. Але під час Великої Вітчизняної війни, коли фашисти підходили до Києва і виникла загроза здачі міста ворогові, було прийняте рішення про евакуацію бібліотеки. Після війни в 1945 році, бібліотека знову відкрилася на Подолі за тією ж адресою. Фонд бібліотеки становив 30 тисяч примірників.

У 1960 році бібліотеці присвоєно ім'я видатного українського письменника Панаса Мирного. В 1972 році бібліотека переїздить на Мінський масив за адресою вул. Юрія Кондратюка, 4-б де і знаходиться по сьогоднішній день.
В 2005 році бібліотека набула статусу - публічна. Фонд становить 44 тисячі примірників літератури.
Справжнє ім'я письменника на честь якого названа бібліотека - Панас Якович Рудченко. Народився 13 травня 1849 року в місті Миргороді, тепер Полтавської області. Із 14 років працював на різних посадах в установах Гадяча, Прилук, Миргорода, Полтави. Наприкінці кар'єри мав ранг дійсного статського радника, що на військовій службі дорівнювало званню генерала. Попри офіційну службу протягом життя таємно (у зв'язку з забороною українських творів) писав. Входив до Полтавської громади. Друкувався переважно за кордоном. Він є першим автором в українській літературі соціально-психологічного роману, у якому, за визначенням Івана Франка, "змальовано майже столітню історію українського села". Літературний доробок Панаса Мирного містить віршовані, драматичні, прозові твори та переклади. Помер Панас Мирний 28 січня 1920 року в Полтаві.
У книгозбірні нашої бібліотеки представлена постійно діюча виставка "Панас Мирний - співець життя народного", де представлені твори письменника та книги, фото про його творчий шлях, спогади його друзів-письменників.


Наша адреса: м. Київ, вул. Кондратюка, 4-б
Тел.: (044) 432-14-71


Транспорт:
Автобуси:32, 99 - їхати до зупинки "Школа"
Маршрутні таксі :204, 219, 227, 525, 537 - їхати до зупинки "Школа"