Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Публічна бібліотека
ім. Панаса Мирного

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС
Головна сторінка
Сторінка завідуючої

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Бібліотека передплатила

Наша бібліотека (фотогалерея)

Калейдоскоп подій

Про Панаса Мирного

Твори Панаса Мирного
Про Оболонь
Пошта
 

Пошук по сайту

 

Презентація молодих поетів видавництва "Смолоскип"

21 жовтня 2010 року в публічній бібліотеці ім. Панаса Мирного відбулася презентація молодих поетів видавництва "Смолоскип". Свої твори читали поети Олег Коцарев та Микола Леонович.

Серед присутніх на вечорі були поети – ветерани, члени спілки "Оболонские встречи": А.Матвіюк (поетеса), Колеснікова І.В. – гол. редактор альманаху " Оболонские встречи", Смушкова С.В., Міногін В.Д., Сербіна Т.М., Петецький Б.М., Терещенко Л.М., Довженко Л.В. та користувачі бібліотеки.
Представники видавництва "Смолоскип" подарували ПБ ім. Панаса Мирного книги вище названого видавництва і мають надію на подальшу співпрацю з бібліотекою.

 

Клуб бібліотекарів

"Зустрічі з Михайлом Кальницьким".

"Панас Мирний та Володимир Короленко у Києві"

 

У читальній залі бібліотеки ім. Панаса Мирного 27 травня 2010 року відбулося друге засідання Клубу бібліотекарів: "Зустрічі з Михайлом Кальницьким". Цикл зустрічей продовжила розповідь: "Панас Мирний та Володимир Короленко у Києві".

Відомий києзнавець Михайло Борисович Кальницький розповів про перебування у нашому славному місті наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. видатних письменників Панаса Мирного та Володимира Короленка.

Панас Мирний найчастіше і найвірогідніше зупинявся в будинку № 4 по вулиці Велика Житомирська, де жив його брат Лука Якович Рудченко, та на вулиці Рогнедінська, 1, де до 1905 року знаходилось літературно-артистичне товариство . Доповідач порекомендував книжки Григор'єва Г. "В старому Києві", та "Що було, то бачив", в яких є спогади про видатних людей у тому числі і про Панаса Мирного та його братів.

Перебування у Києві Володимира Галактіоновича Короленка пов’язане зі "справою Бейліса", 1913 року. Видатний письменник був знаним фахівцем з ритуальних релігійних процесів і виступав, як правозахисник у цій справі. Ця його діяльність продовжилась і в післяреволюційні часи. Він листувався з А. В. Луначарським і виступав на захист знайомих, яких переслідувала радянська влада. Зупинявся письменник у готелі "Франсуа", до недавніх пір готель "Театральний" на розі вулиць Б. Хмельницького та Володимирської. Нажаль будинок до нашого часу не зберігся. З ім’ям В. Г. Короленка пов’язана вулиця Володимирська, яка деякий час носила його ім’я.

Дізнавайтесь – цікаве на нашому сайті!

"Панас Мирний – син землі української"

19 травня 2009 року в Публічній бібліотеці ім. Панаса Мирного ЦБС Оболонського району, в рамках засідання «Клубу бібліотекарів», відбулася презентація матеріалів про життя і творчість письменника та історії бібліотеки, яка носить ім’я видатного сина українського народу : "Панас Мирний – син землі української" до 160 річниці від дня народження.
На засіданні були присутні: заступник начальника управління культури виконавчого органу Оболонської районної у м. Києві ради (Оболонської РДА) Терехова Любов Михайлівна, заслужений діяч мистецтв, український поет Сом Микола Данилович, кандидат філологічних наук, провідний науковий співробітник, завідувач відділу української класичної літератури інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка Національної академії наук України Бондар Микола Пантелеймонович , заступник директора ПБ ім. Лесі Українки Кравченко Алла Михайлівна, гол. методист ПБ ім. Лесі Українки Романюк Ольга Іванівна, методист ПБ ім. Лесі Українки Орлова Тетяна Володимирівна, Людвік Наталія Вільямівна – директор ЦБС Оболонського району м. Києва, заступник директора ЦБС Оболонського району Дембрович Валентина Дмитрівна, представники бібліотек з усіх районів міста.

Розпочала роботу Клубу Людвік Наталія Вільямівна привітанням усіх присутніх в стінах публічної бібліотеки ім. Панаса Мирного.

 

Організатор та ведучий засідання Микола Данилович Сом високо оцінив творчість Панаса Мирного, порівнюючи її з класиками світової літератури.

 

Презентувала матеріал про життя і творчість Панаса Мирного та історію бібліотеки його імені Дембрович Валентина Дмитрівна та працівники бібліотеки.
Микола ПантелеймоновичБондар розкрив невідомі сторінки життя та творчості письменника. Розповів про роботу відділу української класичної літератури інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка Національної академії наук України щодо видання творів класика в сучасній Україні.

Терехова Любов Михайлівна висловила щирі слова подяки Бондарю М. П. за цікаву розповідь про корифея української прози, а також відзначила працівників публічної бібліотеки ім. Панаса Мирного за креативний підхід до висвітлення творчості письменника та застосування сучасних технічних засобів. Побажала частіше зустрічатися та проводити подібні заходи.

 

У заключному слові Сом Микола Данилович порекомендував членам «Клубу бібліотекарів» переймати передовий досвід ЦБС Оболонського району у впровадженні сучасних форм і методів популяризації української книги.

 

return_links(); ?>