Засвідчення вірності копії документів дуже поширена нотаріальна дія. Засвідчення вірності копії може знадобиться у різних сферах: для вступу у вищі навчальні заклади, для підтвердження трудового стажу та багато іншого.

Для того, щоб засвідчити копію громадянину, який звертається до нотаріуса, потрібно мати з собою документ, що підтверджує його особу.

При цьому для засвідчення копії може звернутися як власник документа, так і інша особа.

Для засвідчення вірності копії з документа потрібно дотриматись певних умов:

  • Нотаріуси засвідчують вірність копій документів, виданих юридичними особами за умови, що ці документи не суперечать закону, мають юридичне значення і засвідчення вірності їх копій не заборонено законом;
  • засвідчення копій офіційних документів, які видаються органами реєстрації актів цивільного стану і надалі використовуватимуться за кордоном, нотаріусами здійснюється лише після попередньої легалізації (консульської легалізації чи проставлення апостиля) оригіналів цих документів;
  • вірність копії документа, виданого фізичною особою, засвідчується у тих випадках, коли справжність підпису фізичної особи на оригіналі цього документа засвідчена нотаріусом або посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування або за місцем роботи, навчання, проживання чи лікування фізичної особи.

В законодавстві також є умови,за яких неможливо засвідчити вірність копії, а саме, не допускається засвідчення вірності копії документа, на підставі якого відповідні установи видають оригінал документа (довідки про народження дитини, довідки про смерть тощо).

  

Державний нотаріус
Сьомої київської
державної нотаріальної контори                                       Шапченко О.А.