ukenfrdeitptru

 

 Недільний зимовий день видався похмурим та, аж, якимось сумним. Але у нас в бібліотеці було тепло, затишно та весело, бо проходив майстер-клас по виготовленню вальдорфської ляльки.

Це перша у світі педагогічна іграшка. Виготовляють її, як правило, із натуральних матеріалів - бавовни, льону, овечої вовни, мериносової пряжі. Завдяки цьому під час знайомства з іграшкою малюки запам'ятовують приємні тактильні відчуття. Ще однією особливістю такої ляльки є те, що її шиють виключно вручну. При цьому пропорції іграшки повинні відповідати людським, найчастіше дитячим. Це необхідно для того, щоб дитина могла перенести на ляльку свої емоції і настрій. Вираз обличчя вальдорфської ляльки відрізняється від звичних стандартів лялькової краси, тому в уяві дитини вона може бути і сумною, і веселою.

Як стверджують експерти, завдяки особливим пропорціям ляльки у малюка формується правильне уявлення про себе і людину в цілому. Таким чином, у свідомості крихти відкладається гармонійний образ людини. У цьому і полягає головна педагогічна функція такої іграшки. Крім цього, ігри з вальдорфською лялькою відмінно розвивають дитячу уяву. Малюк вчиться розрізняти емоції, почуття, пізнавати світ і будувати відносини зі своїм іграшковим другом.

Ми маємо таку надію, що не останній раз у нас в бібліотеці пройшов майстер-клас по виготовленню вальдорфської ляльки. Чекаємо на нові зустрічі.