22 грудня 2023 року виповнюється 190 років від дня народження української письменниці, перекладачки, відомої в Україні та світі під псевдонімом Марко Вовчок.
А чи відомо вам, що….
- Справжнім ім’ям та прізвищем письменниці було Марія Вілінська, а свій псевдонім письменниця не любила.
- На початку літературної діяльності письменниця часто виїжджала разом з чоловіком у села і збирала український фольклор. Найвідомішою в світі збіркою Марко Вовчок стала збірка «Народні оповідання»
- Вона була єдиною в українській літературі жінкою-письменницею наприкінці 50-х років XIX століття.
- Марія була знайома з багатьма письменниками, зокрема П. Кулішом, Жулем Верном та Т. Шевченком, який часто називав її своєю «дочкою», а вона його «батьком»
- Марко Вовчок знала близько 10 іноземних мов, перекладала багато творів з французької, англійської, німецької, польської літератури, зокрема п’ятнадцять романів Жуля Верна, твори Альфреда Брема, Чарльза Дарвіна.
- Марко Вовчок ввела в українську літературу образ «нової жінки», незалежної й сильної. Вона започаткувала власне видання – журнал для жінок (було видано 17 номерів).
- Під час проживання в Парижі, письменниця друкувала у французьких журналах деякі з «Народних оповідань», перекладених французькою. Майже 40 років вона була постійним співробітником журналу «Magasin d’Education et de Recreation», у якому друкувався Жуль Верн.
- Повість-казка Марка Вовчка «Маруся» видавалась у Франції 20 разів. Вона стала улюбленою дитячою книжкою у Франції, була відзначена премією французької академії і рекомендована міністерством освіти Франції для шкільних бібліотек.


Адреса бібліотеки "Обрій"

Графік

Понеділок 10:00 - 18:00
Вівторок 10:00 - 18:00
Середа 10:00 - 18:00
Четверг 10:00 - 18:00
П'ятниця 10:00 - 18:00
Субота 10:00 - 17:00
Неділя Вихідний

Останній день місяця - санітарний