8 вересня 2019 року вшановується пам’ятна дата, 75 роковини початку депортації українців із Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках.

Депортація українців із цих територій, сталася внаслідок укладеної між УРСР і Польським комітетом національного визволення Угоди про евакуацію українського населення з території Польщі і польських громадян із території УРСР. Ця угода передбачала переселення українського населення, що проживало в межах повоєнної Польщі до України, натомість поляки поверталися у свою країну. Акція, що мала бути добровільною, не знайшла особливого відгуку серед українців. Лише близько 80 000 із них переїхали до УРСР за власним бажанням. Іншим – а це більше ніж 400 тисяч осіб – допомагали виселятися окремі підрозділи польської армії. Загалом під час проведення акції було переселено 122 454 українські родини (482 109 осіб).
Бібліотека імені Героїв Небесної Сотні для дітей теж долучилася до вшанування цієї пам’ятної дати. Протягом дня були проведені патріотично-історичні бесіди із дітьми старшого шкільного віку та їх батьками. Відвідувачі дізналися нові та невідомі досі факти цієї історичної події.