Сьогодні в бібліотеці ім. Героїв Небесної Сотні для дітей відбулося відкриття нового формату публічних зустрічей.
 «Ми з вами разом спробуємо поміркувати над тим, що означає бути людиною. Якщо доросле суспільство довело планету до такого не найкращого стану, то принаймні ми з вами, як з молоддю, спробуємо згадати, що означає бути людиною або заново про це поміркувати і можливо трохи змінити планету. Принаймні, ось така в нас «маленька» амбіція – змінити життя на Землі на краще», - пояснила ведуча події Любов Єремічева, бібліотекарка і письменниця.
 Подія відбулася у форматі інтерв’ю із письменницею і художницею Мариною Губарець. Під час зустрічі разом з учнями з НВК «Потенціал» співрозмовники міркували над важливими темами добра і зла, призначення людини та над тим, що кожен із нас може зробити вже сьогодні, аби світ став кращим.
 «Байдужість – це зло. Не існує нейтральності, - вважає Марина Губарець. – Якщо ти мовчки спостерігаєш за тим, як зло нападає і нічого йому не протиставляєш, не намагаєшся його зупинити, не допомагаєш тим, на кого це зло нападає, то ти теж є злом. Нейтральності не існує. Не борючись зі злом, ти фактично його підримуєш».
 «Коли ми говоримо слово «людяність», то маємо на увазі все найкраще, що в нас є. Сказати добре слово – це людяно, допомогти комусь в біді – це людяно, зробити добрий вчинок, перевести бабусю через дорогу – це людяно. Але разом з тим, якщо подивитися на наш світ, то це слово виглядає дещо парадоксально. Тому що якщо уважніше придивитися до всього зла на планеті, до всього поганого, що робиться на планеті, в тому числі до війн, то можна побачити, що вони стаються через людей, - говорить Любов Єремічева, згадуючи, що навіть в світі тварин серед хижаків немає амбіцій захопити світ і навмисне скривдити когось іншого, це притаманно тільки людям. – Але разом з тим, людяністю ми називаємо все найкраще. Ось такий парадокс. В своїй книзі я вживаю слово «людинність», воно про те, що означає в принципі бути людиною, не тільки про найкраще. Що вирізняє людину поміж інших? Що означає бути людиною?».
 «Добро, співчуття - вміння співчувати і підтримувати, - перераховує ознаки людини Марина Губарець. - Коли людина втрачає вміння співчувати, підтримувати іншу людину, навіть коли їй самій не дуже добре, то це вже вона втрачає оту свою людяність, те, що її вирізняє і підіймає над світом. В кінці-кінців, не марно ж чомусь нас створили за образом Бога, то де воно оце наше божественне, наше світле, наше добре, людяне? Чому ми - люди? Це про вміння, все ж таки, зберігати ось тут (в серці) світло, добро, співчуття. Мабуть, без цього ніяк - людиною буде назвати складно».
 По завершенні спілкування школярі мали змогу залишити на спеціальній дошці свої написи-міркування про те, що означає бути людиною.
 Відтепер зустрічі «Бути людиною – це...» зі знаковими людьми часу стануть регулярними в нашій бібліотеці.
🟡 Любі читачі, будемо запрошувати Вас на наші події, слідкуйте за анонсами.
 
 

Адреса ЦРБ ім. Героїв Небесної Сотні

 

Графік

Понеділок 10:00 - 18:00
Вівторок 10:00 - 18:00
Середа 10:00 - 18:00
Четверг 10:00 - 18:00
П'ятниця 10:00 - 18:00
Субота Вихідний
Неділя 10:00 - 17:00

Останній день місяця - санітарний