Сьогодні виповнилось би 95 років від дня народження Романа Іваничука, українського письменника, громадського діяча, одного із організаторів Товариства української мови ім. Шевченка, Народного Руху України, члена Спілки письменників України (з 1960), народного депутата України першого скликання (1990-1994), заслуженого працівника культури України, лауреата Державної премії УРСР ім. Шевченка, літературної премії ім. Головка, премії ім. Мазепи, Героя України.
В літературному доробку українського прозаїка близько 60 книг. Це повісті, новели, історичні романи. Найбільш відомі:
«Місто», «Сьоме небо», «На перевалі», «Зупинись, подорожній!», «Мальви», «Черлене вино», «Манускрипт з вулиці Руської», «Вода з каменю», «Четвертий вимір», «Шрами на скалі», «Журавлиний крик», «Бо війна війною», «Орда». Це різні часи, різні географічні терени, різні жанри, але найголовніше, що в цих творах ‒ це любов до рідної землі і до свого народу. Якщо об’єднати усі твори Романа Іваничука в один цикл, то вийде один великий роман про історію України.
Завітайте до нашої бібліотеки, ознайомтесь з книжковою виставкою «Майстер історичного роману» та насолоджуйтеся читанням історичної прози.