ukenfrdeitptru

29 січня Україна вшановує пам’ять юних героїв битви під Крутами. Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині.
За державну незалежність і самостійність України виступили добровольці-студенти Українського народного університету, київського Університету Святого Володимира (нині ім. Шевченка), гімназисти старших класів українських гімназій на чолі з сотником Омельченком. Їм протистояли тисячі червоногвардійців. Бій тривав зранку і до вечора, сили були нерівні, загинули майже всі українські студенти і гімназисти. Наймолодшим полеглим було по 16 років.
Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в українських визвольних змагань 1917-1921 років. Подвиг юних героїв Крут став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність.
На державному рівні цей день почали відзначати з 2003 року. А у 2006-році на залізничній станції Крути відкрили Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут». Ми шануємо і пам’ятаємо про стійкість та мужність юних українців, які віддали свої молоді життя у боротьбі за незалежну і вільну державу.
Шановні читачі! Запрошуємо Вас до нашої бібліотеки ознайомитися з літературною виставкою, присвяченою цим сумним сторінкам нашої історії.


Наша адреса: м. Київ, вул. Героїв Сталінграду, 51 б
Тел.: (044) 413-51-27


Транспорт:
Автобуси: 88 - їхати до зупинки " Універсам "Сільпо"
Тролейбуси : 24, 32, 44 - їхати до зупинки " Універсам "Сільпо""
Маршрутні таксі: 164, 244, 464, 24, 224 - їхати до зупинки " Універсам "Сільпо""