×

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

 26 квітня 2021 року виповнюється 35 років з дня катастрофи на Чорнобильській АЕС. Мирний атом за недбалістю і людського фактору перетворився на всесвітню катастрофу, наслідки якої ще не одне покоління буде відчувати на собі.

Чорно́бильська катастро́фа —це техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції, в ніч на 26 квітня 1986 року.
Руйнування мало вибуховий характер, реактор було повністю зруйновано і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся викид потужністю 300 Хіросім.
Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.
Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60 % радіоактивних речовин осіло на території Білорусії. Близько 200 000 осіб евакуювали із зон забруднення.
Радіоактивного ураження зазнали близько 600 000 осіб, насамперед ліквідатори катастрофи. Навколо ЧАЕС створено 30-кілометрову зону відчуження. Пізніше, над зруйнованим четвертим енергоблоком побудували захисний саркофаг.
Спорудження нового накриття над 4-м блоком, почали споруджувати 2012-го, а здали в експлуатацію 2019 року. Він має гарантувати безпеку накриття над ЧАЕС до 2120 року.
Більше інформації щодо тих днів, долі людей і майбутнього мирного атома можна дізнатися з книг нашої бібліотеки, до якої ми запрошуємо читачів після закінчення карантинних обмежень.
Вшануємо пам’ять ліквідаторів аварії, які ціною власного життя і здоров’я, врятували Україну і весь світ, і подарували нам майбутнє.

{gallery}biblioteki/HNS/2021_gallery/2021_04_26{/gallery}