Володимир Кирилович Малик (справжнє прізвище - Сиченко), народився 21 лютого 1921 року в Новосілках на Київщині в селянській родині.

В сусідньому селі Ясногородці закінчив школу, а в 1938 році вступив на філологічний факультет Київського університету. Тоді ж почав складати вірші. Коли почалася війна навчання довелось перервати. Молодий студент пішов у народне ополчення, працював на оборонних роботах під Києвом та Харковом, був поранений. Потім він потрапив до Німеччини в концентраційний табір, де протягом двох років довелось пережити невимовні муки, голод, загрозу смерті. І лиш в жовтні 1945 року вдалось повернутись на Батьківщину.

Після війни Володимир Кирилович переїхав до міста Лубни, де починає активно писати свої твори. З-під його пера одна за одною виходять казки-легенди для молодших читачів «Чарівний перстень», «Месник із лісу», «Воєвода Дмитро», «Микита Кожум’яка», «Червона троянда». У літературному доробку письменника є відомі пригодницькі повісті для читачів середнього шкільного віку, а саме: «Чорний екватор», «Двоє над прірвою», «Слід веде до моря». Успішно працював письменник і в галузі прози. У його доробку повісті «Новачок», « Дві перемоги». Найбільше Володимира Малика знають як автора історичних романів. Серед них найпопулярніші тетралогія «Таємний посол», «Князь Кий», «Горить свіча», «Черлені щити» та останній роман «Князь Ігор. Слово о полку Ігоревім».
Український письменник, автор пригодницьких та історичних творів. Малик відомий і як літературний критик. Його перу належить низка рецензій на твори українських прозаїків. Багато його творів перекладено іноземними мовами. За романи «Посол Урус-шайтана», «Шовковий шнурок» та «Князь Кий» Володимир Малик був удостоєний літературної премії Лесі Українки 1983 року.
Шановні читачі, запрошуємо Вас до нашої бібліотеки ознайомитися із літературною спадщиною Володимира Малика.


Адреса ЦРБ ім. Героїв Небесної Сотні

 

Графік

Понеділок 10:00 - 18:00
Вівторок 10:00 - 18:00
Середа 10:00 - 18:00
Четверг 10:00 - 18:00
П'ятниця 10:00 - 18:00
Субота Вихідний
Неділя 10:00 - 17:00

Останній день місяця - санітарний