ukenfrdeitptru

 22 січня – День Соборності України. В цей день в 1919 році відбулося проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року.

Ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик.
Акт Злуки – це споконвічна мрія українського народу про незалежну соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх самовизначення, становлення політичної нації. Вперше за 600 років він став реальним кроком до об’єднання українських земель, що вплинув на подальші національно-політичні процеси в Україні.
Наприкінці 2000-х років почали відроджувати традицію створення «живих ланцюгів» від заходу до сходу, від півночі до півдня, що символізують єдність українського народу.
Історичні події, цікаві факти, видатні особистості, багато іншої цікавої інформації можна знайти на сторінках книг в нашій бібліотеці. Чекаємо на зустріч, адже без знання минулого не має майбутнього. Пам’ятаємо це. Разом Нас багато – Нас – не подолати!