13 вересня 1660 року… Ця дата вважається днем народження видатного англійця :бізнесмена, публіциста, журналіста, романіста, прозаїка, дитячого та дорослого письменника Даніеля Фо.

Це дорослим він додасть до свого прізвища аристократичного звучання «Де» і ми будемо його знати як Даніеля Дефо.
Все своє життя Дефо приймав активну участь в політичних подіях своєї країни. За що неодноразово потрапляв до буцегарні і навіть тричі був прив’язаним до «ганебного стовпа».Але невмирущими були його слова на папері.
Даніель Дефо – різнобічний письменник. Він написав понад 500 книг, памфлетів, журналів на різні теми: політика, економіка, кримінал, релігія, шлюб, психологія, надприроднє.Його відомі твори:
«Капітан Сінглтон « 1720р.
«Історія полковника Джека» , «Моль Флендерс» 1722р.
« Роксана» 1724р.
Але всесвітню популярність Даніелю Дефо приніс роман
«Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо», який викликав численні наслідування й переробки. В різні роки до нього зверталися кіно- і телемитці з Великобританії, Італії, Чехословаччини, Франції, США тощо. А в 1972 році на Одеській кіностудії Станіславом Говорухіним було знято за романом художню стрічку «Життя та дивовижні пригоди Робінзона Крузо».
Навіть в далекому 1856 році на засланні Тарас Григорович Шевченко створив малюнок на тему цього твору «Робінзон Крузо».
Данієлю Дефо 360 років з дня народження, а його роману
Робінзон Крузо» 301 рік. Скільки поколінь читало і перечитувало цей бестселер за три століття? Цікавий сюжет, захоплюючі пригоди, легке сприйняття тексту. Хто з читачів не мріяв опинитися на безлюдному острові і відчути себе відважним, винахідливим і непереможним Робінзоном Крузо?
А Ви читали цей твір? Наша бібліотека пропонує Вам, шановні читачі, ознайомитися з цим популярним романом.
Чекаємо на Вас в нашій бібліотеці.


 

Графік