ukenfrdeitptru

 Сьогодні презентували для наших читачів, учнів 4-б класу школи №16 надзвичайно цікаву та насичену програму-екскурс у минуле від києвознавця Дар’ї Кононюк. Сподіваємося, що ця краєзнавча зустріч запам’ятається та спонукатиме їх і далі пізнавати історію свого краю. 

Київська Пріорка, північна околиця міста, згадується в архівних документах ще з XVII століття. Поселення було засноване католицькими ченцями, а назва нашої місцевості, за найбільш вірогідною версією, походить від слова «пріор», що означає «настоятель монастиря». Саме тут знаходилася свого часу заміська резиденція пріора Петра Розвадовського, настоятеля католицького домініканського монастиря в Києві. 
Завдяки унікальним архівним документам, фотоматеріалам, спогадам старожилів вдалося зберегти та відтворити атмосферу колишньої Пріорки, яку відчули сьогодні і ми. Почули наші читачі й усім відомі імена Т.Шевченка, В.Крістера, Ф.Красицького, А.Кузнецова та багатьох інших визначних постатей, чия доля так чи інакше пов’язана з нашим краєм. 
Києвознавець Дар’я Кононюк є автором книги «Наша Пріорка», написаною у співавторстві з І. Однопозовим. Готується до друку ще одне видання краєзнавчої тематики – «Куренівка зблизька». Будемо чекати, як і нових зустрічей з нашими читачами!