ukenfrdeitptru

 Ця зустріч стала частиною навчального процесу у Центрі неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. Впродовж останнього тижня знайомилися та займалися за темою «Бібліотеки у системі забезпечення євроінтеграційних процесів України".

В бібліотеці Гете-Інституту багато цікавого та сучасного досвіду, який дуже хотілося б запозичити та застосувати для наших реалій. Наприклад, там успішно впроваджено апарат самообслуговування. А це означає, що користуватися бібліотекою можна і без присутності бібліотекаря – достатньо електронного квитка, ну, і, звичайно, охоронця на вході) Бібліотекар працює у визначені години і саме тоді можна звернутися за консультацією чи записатися ( це з 11.00 до 16.00). А ось протягом усього робочого дня ( 9.00 -19.00) можна самостійно випозичати чи повертати книги, читати, працювати, спілкуватись, користуватись ноутбуками чи просто відпочивати.
Впроваджено і систему Onleihe – електронний сервіс світової мережі Бібліотек Goethe-Institut. Завдяки цьому можна одним кліком мишки взяти необхідні матеріали на абонемент у будь-який час впродовж доби.
Про усе це, а також про організацію бібліотечного простору, ресурси та технології розповіли співробітники бібліотеки Беттіна Венцель та Анна Журавльова. Сподобалося і дуже захотілося, щоб нарешті і наші бібліотеки змінювалися не лише своїм зовнішнім виглядом, а запрацювали справді по-новому.