ukenfrdeitptru

 28 червня – День Конституції України. Наша країна має багатовікову історію конституційного процесу. Знаменита Конституція українського гетьмана Пилипа Орлика була опублікована ще на початку XVIII століття – в 1710 році і за оцінками істориків, стала однією з перших європейських конституцій нового часу.

А загалом за цією тоненькою брошурою, якою є Конституція України – сторіччя народної законотворчості. Тут і «Руська правда» доби Київської Русі, і козацькі та гетьманські конституції, і Конституція Української Держави 1918 року. Сучасна історія Конституції України розпочалася 28 червня 1996 року. Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло становленню України як самостійної та незалежної держави і повноправного суб’єкта міжнародних правових відносин. Всі ми прагнемо, щоб задекларовані права стали реальністю, щоб люди почували себе захищеними і впевнено дивилися у майбутнє, а кожен громадянин України відчув, що його життя, здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека дійсно визнані найвищою цінністю, як задекларовано Конституцією України.

Вітаємо з прийдешнім святом та запрошуємо до бібліотеки , де ви зможете ознайомитися з книжковою виставкою, присвяченою 25-ій річниці Конституції України.