ukenfrdeitptru

 Сьогодні свій ювілей зустрічає один з найбільш читаних та визнаних сучасних українських письменників, автор багатьох бестселерів Василь Шкляр. Письменник народився 10 червня 1951 року на Черкащині. Твори Василя Шкляра перекладені багатьма мовами, серед яких англійська, болгарська, вірменська, шведська, словацька та ін.

Ювіляра ми знаємо в першу чергу як майстра захоплюючих історичних творів, серед яких зокрема «Залишинець», «Троща», Характерник» та інші. «Чорний ворон. Залишенець» вперше був виданий у 2009 році та відтворює одну із героїчних сторінок української історії – боротьбу українських повстанців проти радянської влади у двадцятих роках минулого століття. В основі сюжету – війна Холодноярської республіки, що стала осередком спротиву радянській владі на Лівобережній Україні. У 2011 році Василю Шкляру за роман «Залишенець. Чорний Ворон» було присуджено премію імені Тараса Шевченка, але автор відмовився від отримання нагороди на знак протесту проти політичного режиму. Того ж року у Холодному Яру Василю Шкляру вперше в історії України була вручена Народна Шевченківська премія.

Пише ювіляр і книжечки для наймолодших читачів. Наприклад, маємо яскраву і цікаву книжечку «Песик Гав, соловейко, джміль і два жолуді», яку полюбляють наші читайлики. Ось і зараз її у бібліотеці немає – читаємо!) А це і є найкращим подарунком улюбленому автору.