ukenfrdeitptru

 Про мамину любов і турботу – у наших книжечках, які ми підібрали до свята і маминих посмішках, які не сховаєш навіть за захисними масками)

День матері за традицією відзначають кожної другої неділі травня вже у 85 країнах світу. Українці теж долучилися до його святкування, і сталося це ще у 1928 році, щоправда, не в Україні, а в Канаді за ініціативи Союзу українок Канади. Наступного року свято відзначалося вже й у Львові, на Тернопільщині, а згодом і по всій Східній Галичині. Зі встановленням радянської влади на західноукраїнських землях свято було заборонене. Лише з 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій Свято матері повернулось в Україну.
Звичайно, для того, щоб віддячити своїй мамі не потрібно ніяких офіційних приводів чи сценаріїв. Достатньо подарувати найріднішій свою увагу та турботу, як це робить вона щодня. А ще можна разом почитати книжечки, які теж знають про мамину любов чимало. Скажімо, «Я люблю тебе, мамо!» Мелані Джойс (Видавництво ПЕТ) – неймовірно ніжна та яскрава історія, присвячена любові матері до своєї дитини. Вона нагадує про м'які ранкові обійми, вечірній затишок, відчуття безпеки, тепла й захищеності поруч із найріднішою людиною. А ось книжечка «Диво-пристрої для щойно-мам» Христі Слободян (Видавництво Vivat) прийдеться до вподоби саме мамам, бо познайомить з багатьма цікавими способами зробити материнство більш комфортним та радісним. З цією книгою ви поринете в чарівний світ материнства, де, попри велику кількість обов’язків і хатньої роботи, жінка отримує справжнє щастя бути мамою.
А насамкінець – чудовий вірш А.Костецького, в якому йдеться про мамину силу і значення:
Можна у світі чимало зробити:
перетворити зиму на літо,
можна моря й океани здолати,
гору найвищу штурмом узяти,
можна пройти крізь пустелі та хащі...
Тільки без мами не можна нізащо,
бо найдорожче стоїть за словами:
в світі усе починається з мами...