ukenfrdeitptru

 26 квітня – Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу. Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 35 років тому, 26 квітня 1986 року.

Вона стала найбільшою в історії ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків, так і за економічними збитками та впливом на довкілля. Вибух на четвертому енергоблоці спричинив зростання радіаційного рівня до межі, що у 30-40 разів більша, ніж під час вибуху в Хіросімі в 1945 році.

Аварія на Чорнобильській АЕС призвела до непоправних медичних, економічних, соціальних, екологічних наслідків. Зона трагедії стала зоною відчуження. Але природа має унікальну здатність відновлюватися і тепер на цій території створено Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник – місце, де природа може бути собою. Наші читачі вже мали можливість дізнатися про цей унікальний заповідник безпосередньо від фахівця заповідника.
Про події Чорнобиля згадуємо разом з героями книг, які є у нашій бібліотеці. Скажімо, у книжці "Діти Чорнобиля" автор Євген Гуцало замислюється над катастрофічними наслідками фатальної атомної аварії, про те, як змінюються долі не лише дорослих, а й дітей. Виразно показуючи, як невідворотна біда понівечила життя й душі маленьких українців, прозаїк закликає всіма силами берегти й плекати дитячу чистоту, ніжність, відкритість, бо Чорнобиль увійшов у кожен дім, і всі ми його діти.
Ще одна книга, що торкається цієї складної теми, «Пройти крізь Чорнобиль» Галі Аккерман віднедавна також поповнила полиці нашої книгозбірні. Книга – своєрідна подорож письменниці крізь драму Чорнобиля в різноманітних людських, соціокультурних, професійних аспектах. Вона розкриває тему Чорнобиля як одного з найстрашніших злочинів радянської системи.