ukenfrdeitptru

 Міжнародний день Землі за традицією відзначають 22 квітня. Цьогоріч він стане 51, а до головних тем організатори віднесли відновлення біорізноманіття, кліматичні зміни та боротьбу з пандемією.

Земля – унікальний, великий, спільний і комфортний дім для існування різних форм життя і енергій. І людина тут, мабуть, найбільш невгамовний мешканець). Ми досліджуємо унікальність ї планети, водночас завдаючи їй шкоди своєю бурхливою діяльністю. Тому сьогодні варто змінити свої звички та задуматися про наше спільне майбутнє у цьому великому і єдиному домі.
Кілька цікавих фактів про Землю:
- Земля була сформована приблизно 4,54 мільярда років і є єдиною відомою планетою, яка підтримує життя.
- Земля – єдина планета в Сонячній системі, яка не отримала імені грецького чи римського божества.
- 70% поверхні Землі покрито водою, недаремно ж її називають “Блакитною планетою”.
- Земля – це в основному залізо, кисень і кремній. Якби ви могли розділити Землю на купи матеріалу, ви отримали б 32,1% заліза, 30,1% кисню, 15,1% кремнію та 13,9% магнію. Звичайно, більша частина цього заліза насправді знаходиться в основі Землі.
– Землі не потрібно 24 години, щоб обертатися навколо своєї осі. Насправді це триває 23 години, 56 хвилин і 4 секунди. Стільки часу потрібно, щоб Земля повністю оберталася навколо своєї осі; астрономи називають це сидеральним днем.
– Рік на Землі – це не 365 днів. Це насправді 365,2564 дня. Саме ці додаткові 0.2564 дня створюють потребу у високосних роках.
Цікаві та пізнавальні книги про Землю і про те, як ми можемо порятувати її від катастрофи ви неодмінно знайдете на полицях нашої «Зеленої бібліотеки», що діє в рамках проекту Зелена бібліотека / Green library