ukenfrdeitptru

 207 років тому на Черкащині народився, мабуть, найвідоміший українець Тарас Шевченко – письменник, мислитель, художник, національний герой і символ України. Для читачів запропонували книжкову виставку та й самі почитали улюблені твори з «Кобзаря». І вас запрошуємо до читання!

Пропонуємо кілька цікавих про Шевченка. За життя Тарас Григорович намалював 1300 картин, портретів, малюнків, офортів, ескізів тощо, з яких до нас дійшли майже 800 робіт. Вірші Шевченка перекладені більш ніж ста мовами світу та мовою есперанто. Талановитий український поет і художник, прозаїк і етнограф, вільно працював як українською, так і російською мовами, його іменем названі кораблі, його зображення друкували на державних грошових купюрах, поштових марках, на його честь засновано премії.
Кобзареві встановлено 1384 пам’ятників: більшість, 1256, розташовані на території України та майже півтори сотні у 35 країнах. В Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка. На честь Кобзаря названа протока в Аральському морі і гірська вершина північного Кавказу.
Шевченка знають, перечитують і переосмислюють не одне покоління українців, які, за пророчими словами генія, не забувають пом’янути його «незлим тихим словом».