ukenfrdeitptru

 Цей день щороку відзначають 27 лютого, щоб привернути увагу людства до проблеми можливого зникнення цього грізного, але неймовірно красивого звіра.

Тому саме час презентувати особливі книжечки, які ми отримали від Українського інституту книги і які вже зручненько вмостилися на поличках екошафки у бібліотечній «Зеленій кімнаті», що успішно впроваджується в рамках проекту Зелена бібліотека / Green library. Книжечок цих набагато більше і про всі неодмінно розповімо, але сьогодні саме про дві книги, що знають як захистити полярного ведмедя та розповідають про 50 неймовірних тварин, які потрапили в історію.

Отож, «Як допомогти їжачкові та захистити полярного ведмедя» (Джес Френч, видавництво «Каламар») переконує, що усім тваринам та середовищам існування, починаючи від жуків та метеликів, і до полярних ведмедів, потрібен наш захист. Як допомогти полярному ведмедеві? Та дуже просто! Дотримуватися екологічного способу життя: користуватися багаторазовими торбинками, відмовитися від пластикових трубочок для напоїв, не купувати рибок, виловлених у природному середовищі, для домашнього акваріума, бо їх може скоро не залишитися у природі. Книга складається з низки корисних лайфхаків, відкривши які та впроваджуючи в житті, можна досягти значного прориву в охороні навколишнього середовища.
А на сторінках книги «Життя тварин. 50 тварин, які потрапили в історію» (Бен Лервілл, видавництво «Ранок») є неймовірна розповідь про полярного ведмедика Кнута, якого полюбили мільйони. Він народився у Берлінському зоопарку і після того, як мама-ведмедиця відмовилася від маляти, його виростили працівники зоопарку Томас та Андре. Кнут став світовою зіркою, щодня отримував мішки листів, про нього зняли серіал і поставили пам’ятник, який до сьогодні нагадує про те, що полярні ведмеді – надзвичайні тварини, які потребують нашого піклування і захисту.
За приблизними оцінками вчених, сьогодні у світі налічується приблизно 20-25 тисяч особин білого ведмедя. У травні 2008 року США занесли полярного ведмедя до Червоної Книги зі статусом виду, що перебуває під загрозою зникнення. Якщо не вжити заходів зі скорочення шкідливих викидів СО2, які викликають глобальне потепління, то вже в найближчому майбутньому ми можемо стати свідками зникнення цих тварин з нашої планети.
Пам’ятай про це, як і про те, що захистити полярного ведмедя може кожен!