ukenfrdeitptru

 В очікуванні улюбленого свята мільйонів, Дня святого Валентина, запропонували нашим читачам чимало особливих історій, підібравши книги про закоханість та почуття. А ще усі разом створили ось такий колаж зі своїми асоціаціями до слова «любов». У кожного – свій погляд і своє відчуття свята, як і традиції цього дня.

Історія святкування Валентинового дня зібрала багато різноманітних традицій, серед яких, зокрема, і дарування вітальних листівок-валентинок. Перші валентинки звичайно ж створювались власними руками. Найталановитіші писали акровірші, в яких перші літери кожного рядка утворювали ім’я коханої людини. Згодом у Британії почали друкувати збірки спеціальних віршів, які можна було переписати, додавши до свого привітання. Ідея виробництва валентинок в промислових масштабах належить американці Есетр Хауленд, яка за перший же рік продала листівок на 5000 доларів. Та не варто забувати, що головна мета цього дня – увага та турбота про найдорожчих.
Створити особливий настрій вам допоможуть і наші книжечки. Скажімо, «Що таке почуття?» (Оскар Бреніф'є, видавництво «Дух і Літера», «Mamino», серія книг «Мистецтво мислити») дасть відповідь на безліч запитань, які люблять ставити діти. Великий розділ присвячено темі любові дитини до батьків і навпаки, роздумам про те, що ж таке почуття.
«Ліззі Карбон та любовні чудасії» (Маріо Феслер, видавництво «Школа», серія книг «Ліззі Карбон») теж про почуття, адже весна принесла героїні не лише нові клопоти в школі, але й кохання. Та й хіба може бути інакше в її віці? Перше кохання, перші ревнощі, то як же не утнути дурниць чи принаймні… дурничок, на яких Ліззі так добре знається. Втім, любовні чудасії не обминули нікого в її родині, її найкраща подруга Крістіне теж мліє за хлопцем, відмінник Длубанько вперше зацікавився чимось, крім навчання... Все дуже заплутано, та зрештою Ліззі розв’язує це рівняння і знаходить у ньому всіх невідомих.
«Абсолютна нецілована» – друга книжка норвезької письменниці Ніни Елізабет Ґрьонтведт, написана у формі щоденника дівчинки-підлітка, який авторка сама й проілюструвала. Героїня Уда Андреа Стоккгейм – вже знайома українським читачам за книгою «Привіт, це я!» – знову пише про себе, свою найближчу подругу Геллє, молодшу сестричку Ерле, тата й маму, шкільних друзів. І… про свої перші закоханості. Словом, про всі-всі найпотаємніші таємниці, про які можна писати в чудовому новенькому записнику-щоденнику, який замикається на ключик.
Це лише кілька з книг, які ви зможете взяти у нашій бібліотеці. Читайте з задоволенням і нехай усі слова ідуть від серця!