ukenfrdeitptru

 Ось така годівничка з’явилася сьогодні на нашому бібліотечному абрикосовому дереві. І відразу ж у неї з’явилися і пернаті прихильники – 5 невловимих синичок, кілька голубів, а ось горобців щось не видно було – морозу злякалися, мабуть)😊

Годівничка – подарунок нашого читача Назара Поповича, яку він зробив власноруч і за яку вдячні не лише ми , а й відвідувачі пташиного «ресторану»)😊
Зима, особливо така морозна і сніжна, як зараз, – найскладніший період для птахів. Уявіть собі: за 6-7 годин світлового дня вони повинні не лише знайти їжу, а й засвоїти її, щоб прожити довгу зимову ніч. Тому людська турбота їм вкрай необхідна.
За статистикою, з 10 синичок взимку 9 помирає від голоду, 1 годівничка здатна прогодувати 50 синичок, а 1 синичка рятує від шкідників 10 дерев! Тому – не будь байдужим, а зроби зимові годівнички справді щедрими! А ще прислухайся до порад орнітологів, які знають чим годувати птахів взимку.
Чим годувати птахів взимку:
● насіння соняшника (не смажене) дуже люблять снігурі та синиці, краще ледь-ледь розчавити насіння пляшкою чи качалкою;
● овес – на виправдання своєї назви їдять вівсянки та ще чубаті жайворонки й польові горобці;
● просо, пшоно – найулюбленіша їжа тих же вівсянок і жайворонків, крім того, просо їдять куріпки, синиці та горобці;
● гарбузове насіння (лише сире) гарно потішить птаство;
● насіння дині не залишить байдужою жодну пташку;
● крихти сухого білого хліба – чудовий корм для багатьох птахів, а чорний хліб шкідливий для пташок;
● горобина, бузина, калина зібрані в кетяги й розвішані на деревах – найліпший подарунок снігурам, сойкам.
Птахів слід поступово привчати до місць підгодівлі, з тим, щоб вони надовго запам’ятали їх і поверталися щодня. I, звичайно, її необхідно провадити регулярно. Інакше птахи, які вже звикли одержувати допомогу, опиняться в дуже скрутному становищі.