ukenfrdeitptru

Вітаємо усіх з особливим, радісним і добрим святом! Саме сьогодні, 19 грудня, українці святкують День Святого Миколая.

А ми з нашими читачами, учнями 1-а класу школи №14 напередодні свята багато про що поговорили, дізналися цікавих моментів, поділилися своїми секретами та очікуваннями, почитали і навіть трішки потанцювали під веселу пісеньку про Миколая!

Миколай на відміну від казкового Діда Мороза чи Санти – реальна постать, яку за її благородні вчинки і гідне життя нарекли Святим. Святий Миколай народився в місті Патарі, в Малій Азії, в родині благородних і багатих батьків, які сповідували християнську віру. Після смерті батьків Микола роздав свою багату спадщину бідним і вирушив до Палестини поклонитися святим місцям, а після подорожі повернувся в місто Патар, де й прийняв сан священика. Святкування Миколая в Україні почалося ще за Всеволода Ярославовича – 1088 року. Княгиня Ольга побудувала на його честь один з перших храмів Київської Русі – біля могили Аскольда в Києві, ще в 11 столітті, нині церков на честь святого налічується сотні.
Святий Миколай був і залишається символом добра, милосердя і любові. А ще – яскравим свідченням того, що дива є, особливо для тих, хто в них вірить. Творіть дива! І нехай до Вас обов’язково завітає Святий Миколай!