ukenfrdeitptru

 Ще кілька особливих моментів нашої минулої екосуботи. Поки дітлахи активно і весело працювали над створенням інсталяції логотипу Зелена бібліотека / Green library, батьки мали можливість поспілкуватися з екоактивістами громадського об’єднання Зелена генерація.

«Зелена генерація» за свою мету ставить розвиток сучасної системи поводження з відходами в Україні, а одним з головних напрямків –інформаційно-просвітницьку діяльність. Наша суботня зустріч в рамках Робимо інсталяцію із кришечок стала частиною цього процесу.
Про рух «zero waste» та свій досвід з його втілення розповіла, зокрема, наша гостя Олександра Патлач. Життя в стилі «нуль відходів» набуває останнім часом неабиякої популярності. Основна його ціль спрямована на мінімізацію відходів, що виникають внаслідок виробничих процесів, і побутового сміття, яке утворює людина. Стратегія руху полягає у відмові від споживацького стилю життя й у налагодженні замкнутого циклу використання ресурсів, унаслідок якого відходи не потраплятимуть на сміттєзвалища, а отримуватимуть нове життя у вигляді переробленої сировини. Наприклад, на побутовому рівні йдеться про відмову від одноразової продукції (поліетиленових пакетів, пластикового посуду, недовговічного одягу тощо), відповідальність за подальшу переробку відходів, які продукує людина, і подовження життя речей, якими вона користується.