ukenfrdeitptru

 Саме такою була наша сьогоднішня зустріч Крута математика. Теорія ігор з гостем бібліотеки – математиком Тарасом Павловим. І навіть ті, хто вважає математику нудною чи нецікавою, відчув, що у цій науці вирують справжні пристрасті!

Сьогодні наші знання суттєво поповнилися, а, можливо, і змінилися. Говорили про дуже цікаві речі, які, на перший погляд, не мають відношення до математики: що таке ігри, що спільного в математики, ігор та життя, про ігри з ненульовими сумами та дилему в’язня. І ще про те, якою ж є ціна довіри.
Спілкувалися, грали, обговорювали, відстоювали свої думки та доводили свої «теореми» не лише дітлахи, а й їхні батьки. Приємно говорити про те, що їх було сьогодні чимало і усі – активні і зацікавлені.
Про систему освіти і про те, як її змінити та перетворити на живий цікавий процес теж поговорили. Адже, як стверджують аналітики, у молодшій школі математика є одним з найулюбленіших предметів у більшості школярів. Але з часом ситуація змінюється на протилежну. У чому ж річ? На жаль, через брак наочності для багатьох учнів складні алгебраїчні чи тригонометричні формули так і залишаються лише цифрами на папері чи дошці. В уяві школярів, як правило, не мають жодного відношення до реального життя. Про те, як змінити ситуацію на краще і таки полюбити і зрозуміти математику наш гість теж поділився своїми думками. А ось без математики світ не можливий, адже ще усім відомий Галілео Галілей стверджував, що книга природи написана мовою математики!)