ukenfrdeitptru

 Про екосвідомість та пам'ять роду говорили сьогодні з нащадком відомого садовода Вільгельма Крістера Йенсом Бортновським під час Краєзнавча зустріч «Нащадки Вільгельма Крістера».

Минулої суботи читачі та друзі бібліотеки долучилися до Всесвітньої посадки дерев у парку Гірка Крістера, яка стала частиною програми візиту пана Йенса Бортновського до України. Нащадок відомого садовода Крістера по лінії його доньки Емми-Марії Крістер
живе у Німеччині та люб’язно погодився на зустріч у нашій бібліотеці.
Ми ж приготували для нашого гостя сюрприз – намагалися спілкуватися німецькою разом з учнями спеціалізованої школи №14 з поглибленим вивченням німецької мови, які завітали на зустріч. Сподіваємося, що нам це вдалося)😊
Говорили про екологічні проблеми та можливості їхнього вирішення, про німецький досвід екологічних рухів, ділилися враженнями та роздумами з багатьох питань. Звичайно ж не оминули і тему внеску родини Крістерів у розвиток садівничої справи та подальшої долі спадкоємців роду. У цьому нам допомогла києвознавець Вікторія Ляшенко, яка мешкає на Пріорці та впродовж тривалого часу досліджує життєпис видатних киян, серед яких і відомий садовод та підприємець Вільгельм Ґотліб Крістер. Дослідники стверджують, що саме завдяки діяльності розплідника й школи Крістера Київ на початку XX століття здобув репутацію одного з найбільш зелених міст світу. Сьогодні Крістерова гірка є об’єктом природно-заповідного фонду України і має статус ботанічної пам’ятки природи, а бібліотека тісно співпрацює з громадою, волонтерами та екологами в напрямку збереження та розвитку історичної місцевості.
Презентували для наших гостей і проект зі створення екологічного простору в бібліотеці Зелена бібліотека / Green library.
Дякуємо за допомогу в організації заходу Ініціативній групі Гірка Крістера та особисто Inga Malko!