Фінансова грамотність для дітей має не менше значення, аніж інші аспекти розвитку. Вона дозволяє сформувати правильне ставлення до грошей та забезпечити майбутньому громадянину комфортне життя. Займатися економічним вихованням мають батьки. Починати навчання слід з раннього віку — 3-7 років.

Метою економічного виховання є формування у дітей правильного ставлення до грошей. У майбутньому це дозволить їм простіше вписатися в соціум та досягти успіху.
ЯК НАВЧИТИ ДИТИНУ ФІНАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ
ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ
На цьому етапі слід пояснити синові чи доньці принцип отримання доходу, допомогти усвідомити, що батьки заробляють кошти, виконуючи певну роботу. Це стане початком у формуванні фінансової грамотності дошкільнят.
ДЛЯ ШКОЛЯРІВ
Фінансова грамота для школярів важлива, оскільки допомагає у спілкуванні з однолітками та дорослими. До початку навчання у школі дитина повинна знати, що таке обмін, решта (або вміти користуватися банківською карткою), а також мати досвід покупок. Як мінімум, це дозволить їй самостійно та правильно оплачувати шкільні обіди у їдальні. Також у школяра може бути власна скарбничка.
ДЛЯ ПІДЛІТКІВ
У підлітків важливо сформувати більш доросле та відповідальне ставлення до фінансів. Цей вік характеризується постійним бажанням щось купувати. Тому потрібно забезпечити сина чи доньку кишеньковими грошима, навчити грамотному розподілу бюджету, ведення обліку прибутків і витрат.
КНИГИ З ФІНАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ ДЛЯ ДІТЕЙ
Бібліотека № 129 для дітей пропонує ТОП-10 найкращих книг з економічного виховання:
1. «Азбука бізнесу», Наталія Чуб. Ця книжка в легкій ігровій формі пояснить вашій дитині, що таке гроші і звідки вони беруться. Прочитавши історію про маленького хлопчика Сергійка, який побував у чарівній Країні Гномів, малюк збагне, що гроші просто так у гаманці в батьків не з’являються, що їх потрібно заробити, а для цього потрібно багато працювати. Книга рекомендована для дітей дошкільного віку.
2. «Про бізнес та гроші для дітей хороших», Марк Беденко. У книзі дотепно та весело подаються основні поняття економіки та бізнесу. На простих прикладах читач зуміє зорієнтуватися у складних умовах роботи сучасного бізнесмена. Може бути використана у школах та ліцеях як навчальний посібник з економіки.
3. «Пес на ім'я Мані, або абетка грошей», «Кіра й таємниця бублика, або формування характеру за сім кроків», Бодо Шефер. Головними героями творів є дівчинка Кіра та пес породи лабрадор на ім'я Мані. У першій книзі пес розповідає дівчинці про гроші, важливість накопичень та принципи грамотного розпорядження фінансами. Друга книга «Кіра й таємниця бублика» відкриває дітям ще й правила життя, які допоможуть їм досягти мети і стати гідними громадянами.
4. «Розмови з донькою про економіку. Коротка історія капіталізму», Яніс Варуфакіс. Як пояснити нерівність народів та держав і чим може зарадити демократія? Як працює економіка в ринковому суспільстві? Куди веде людство розвиток технологій і чи є в людини шанс залишитися людиною і вберегти планету від самої себе? На ці та інші теми зі своєю 13-ти річною донькою Ксенею розмовляє відомий грецький економіст Яніс Варуфакіс. Пояснити просто і цікаво складні, але дуже важливі речі йому допомагають: цар Едіп та Ікар, Архімед, австралійські аборигени, доктор Франкенштейн, Фауст і навіть агент Сміт з культової «Матриці».
5. «Книга юного підприємця. 9 детальних планів своєї справи для підлітків», Сергій Біденко. Ця книга – важливий крок підлітка в організації власної прибуткової справи. Адже в ній ідеться про реальні спроби заробітку, наведені корисні поради щодо подієвого плану створення своєї справи. Книга юного підприємця допоможе організувати свою роботу та роботу команди; знайти спільну мову з партнерами, замовниками, клієнтами; відстежувати доходи і витрати; зрозуміти, як влаштований великий і малий бізнес, і головне заробити свої перші гроші! Створювати та розвивати власну справу – це цікаво! Переконайся в цьому сам!
6. «Хочу заробляти. Корисні поради і 60 ідей заробітку для дітей та підлітків», Сергій Біденко та Ірина Золотаревич. Це безцінна підбірка ідей заробітку, історій успіху сучасних підлітків, основи фінансової грамотності та поради авторів, як досягти поставленої мети. Вони призначені для підлітків, але з яким задоволенням їх читають і дорослі!
7. «Цікаві сюжети про економіку для дітей та батьків», Ярослава Ларіна. Ця книжка для тих, хто вирішив самотужки опанувати економічні знання, незалежно від необхідності вивчати економіку в школі. Ознайомлення з нею - перший крок до пізнання економічних закономірностей, логіки економічного буття. Адресована дітям, які усвідомили потребу в економічних знаннях, і їх батькам.
8. «Історія бізнесу», Ніколаус Піпер. Гроші, банки, біржі і світова торгівля – це не такі вже й сучасні поняття, як може здатися на перший погляд. Хто хоче зрозуміти, що за ними стоїть, той має знати їхню історію. У своїй книжці «Історія бізнесу» відомий німецький журналіст, письменник та експерт з економічних питань Ніколаус Піпер запрошує читача до захопливої подорожі в часі – від мінової торгівлі в період неоліту до нинішньої глобалізації, яка викликає стільки суперечок. У невимушеній формі автор веде мову про світову історію як про історію бізнесу, наводить цифри й факти, знайомить читача з видатними постатями в галузі економіки – такими як Фугер і Ротшильд, Адам Сміт і Карл Маркс.
9. «Енциклопедія юного капіталіста», Анна та Петро Володимирські. Книга розповідає підліткам про такі категорії, як попит та пропозиція, споживча поведінка, конкуренція та підприємницькі ризики, про те, як відбувається ціноутворення, навіщо товару необхідна торгівельна марка та ін. Це захоплюючий підручник для майбутніх підприємців України.
10. «У банку – як у танку. Грошові історії Пеки С.», Юрій Лигун. Сучасне життя неможливо уявити без банків. Але хто допоможе розібратися в їхніх головоломних фінансових системах та ще й з користю для гаманця? Як це хто? Звісно, восьмикласник Петро Старостін, який з примхи долі потрапив у дивовижну історію…


Наша адреса: вул. Героїв Дніпра, 35
Тел.: (066) 357-93-31


Транспорт:
Тролейбуси: 32 - їхати до зупинки "Ст. М."Героїв Дніпра""
Трамваї: 16, - їхати до зупинки "Ст. М. "Героїв Дніпра""
Метро : Ст. М. "Героїв Дніпра"