12 березня 2023 року виповнюється 160 років від дня народження відомого українського філософа, а також одного із засновників Академії наук України Володимира Івановича Вернадського.

А чи відомо вам, що….
*********************
💫 В.Вернадський став основоположником і творцем нових наук: радіогеології, геохімії, а також біогеохімії. А також створив цілий філософський напрям космізм – теорію про народження й еволюцію Всесвіту, згідно з якою космос не хаос, а “структурно-організований впорядкований світ”, в якому людина – “громадянин світу".
💫 Володимир Вернадський – відомий учений як мінімум у 12 (!) галузях науки, який здійснив найважливіші відкриття, актуальні донині. А саме: в кристалографії, геології, радіогеології, метеоритиці, палеонтології, ґрунтознавстві, біогеохімії, мінералогії, геохімії, біології, а також філософії та історії.
💫 Велике значення Вернадський приділяв воді. Він наголошував, що вода займає окреме місце в історії нашої планети, оскільки немає жодного природного утворення, яке могло б зрівнятися з нею щодо впливу на перебіг основних геологічних процесів.
💫 Володимир Вернадський вів щоденник упродовж 68 років, із записів можна дізнатися дуже багато цікавого про роздуми вченого, його оцінку сучасності й подій з історії країни та людства в цілому.
💫 Видатний український філософ написав понад 400 наукових праць.
💫 Вчений був засновником і першим президентом Національної Академії наук, заснованої в незалежній Україні у 1918 році за часів гетьмана Павла Скоропадського.
💫 Також він був академіком АН Франції, Чехословаччини, СРСР та інших держав.
💫 У 1964 році ім'ям вченого названий гірський хребет у східній частині Антарктиди довжиною понад 400 кілометрів і висотою 1600 метрів. А у 1996 році заснована українська арктична станція “Академік Вернадський.
💫 З 1973 року Національною академією наук України виплачується премія імені Володимира Вернадського, а починаючи з 2003 року, вручається золота медаль НАН на честь вченого.
💫 Одна з найбільших національних бібліотек світу - Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського, - з 19 лютого 1988 року була перейменована на честь видатного академіка як одного з фундаторів бібліотеки.
-- Ім'я вченого носить астероїд 2809 Вернадський.
 
P.S. Для публікації використано матеріали статей:


Наша адреса: м. Київ, вул. Попова, 12
Тел.: 093-430-50-11


Транспорт:
Автобуси: 32, 72 - їхати до зупинки " Мостицька"
Тролейбуси: 18, 6, 25 -їхати до зупинки " Мостицька"
Трамваї: 12, 19 - їхати до зупинки "Інститут ім. Бакуля"
Маршрутні таксі:219, 181, 525, 420, 32, 159, 227 -їхати до зупинки " Мостицька"