ukenfrdeitptru

 7 грудня у світі відзначають День української хустки.

Це свято почали відмічати з 2019 року, щоб об'єднати жінок в усій країні та вшанувати важливі традиції.
А чи знаєте ви, що…
---Хустка з давніх часів була важливим символом української культурної спадщини. Їх передавали у спадок за жіночою лінією і оберігали, адже це була сімейна реліквія.
---Хустка завжди вважалась важливим оберегом. Якщо хлопець збирався у далеку дорогу, дівчина давала йому свою хустку, на знак того, що чекатиме його. Наприклад, якщо у сім'ї хворіло немовля, його сповивали у мамину хустку, щоб вона оберігала малюка від хвороб, злих думок і очей.
---Хустка була основним головним убором, який жінки носили протягом цілого року. Влітку носили лляні, ситцеві чи шовкові, а взимку — вовняні. Відповідно до віку, хустки поділялись за кольорами. Молоді дівчата обирали світлі, яскраві хустки (також білі), старші жінки — темні.
---В залежності від регіону, жінки у різні способи зав’язували хустки. На Півночі їх зав’язували під підборіддям, а кінці – на маківці. На Київщині кінці хустки обгортали навколо шиї та зав’язували на потилиці. На території Середнього Подніпров'я хустку укладали навколо голови, але так, щоб залишити відкритим денце очіпка.
---Сьогодні хустки повертаються в моду. Їх використовують у своїх колекціях як українські, так і закордонні дизайнери.


Наша адреса: м. Київ, вул. Попова, 12
Тел.: (044) 430-50-11


Транспорт:
Автобуси: 32, 72 - їхати до зупинки " Мостицька"
Тролейбуси: 18, 6, 25 -їхати до зупинки " Мостицька"
Трамваї: 12, 19 - їхати до зупинки "Інститут ім. Бакуля"
Маршрутні таксі:219, 181, 525, 420, 32, 159, 227 -їхати до зупинки " Мостицька"