ukenfrdeitptru

 14 жовтня - День українського козацтва. Він щорічно відзначається в день Покрови Пресвятої Богородиці.

А чи знаєте ви, що…
-- Запорізька Січ вважаються першим демократичним об’єднанням у світі. Всі питання стосовно життя та діяльності козаків вирішувались голосуванням на радах.
--Окрім зброї, сили і вміння гарно битися, козаки мали ще одну значну перевагу – кмітливість та хитрість. Майже завжди їм вдавалось непомітно підкрастися до ворога та застати його зненацька.
--Козаки користувались не тільки власними знаннями, а й запозичували бойові прийоми в інших народів. На Січі жили не лише українці, а й представники близько 20 різних національностей: росіяни, поляки, молдавани, білоруси. Козаки та гетьмани часто подорожували світом, знайомились з культурою та звичаями інших країн.
-- Були серед козаків особливі хлопці, яких звали характерниками. Вважалось, що походили вони від древніх язичницьких волхвів, які володіли таємними знаннями, вміли пророкувати майбутнє. Тому волхви- навчали майбутніх воїнів на Січі бойовим мистецтвам, обрядам та звичаям.
--Стосовно характерної зачіски та вусів українських лицарів, вважається, що козаки успадкували їх від язичницьких предків. Традиція голити голову та обличчя з часом дійшла до козаків. Історики кажуть, що у древніх слов’ян немає жодного бога з бородою чи довгим волоссям, а отже такий образ вважався божественним.
--Існував на Січі цікавий звичай. Курені козаків були завжди відкриті: мандрівник чи перехожий міг вільно зайти, погостювати, попоїсти і вирушити далі в дорогу, навіть якщо господаря не було вдома. Однак існувало суворе правило: з куреня нічого не виносити, а інакше – покарання.


Наша адреса: м. Київ, вул. Попова, 12
Тел.: (044) 430-50-11


Транспорт:
Автобуси: 32, 72 - їхати до зупинки " Мостицька"
Тролейбуси: 18, 6, 25 -їхати до зупинки " Мостицька"
Трамваї: 12, 19 - їхати до зупинки "Інститут ім. Бакуля"
Маршрутні таксі:219, 181, 525, 420, 32, 159, 227 -їхати до зупинки " Мостицька"