ukenfrdeitptru

 29 березня 2021 року виповнюється 140 років від дня народження Марійки Підгірянки (Марії Омелянівни Ленерт-Домбровської) – відомої української освітянки та поетеси.

Чи відомо вам, що…
- Читати і писати Марійку навчив дідусь-священник, і не тільки українською а й кількома іноземними мовами: польською, німецькою, чеською, французькою, словацькою, грецькою, латинською та італійською.
- Марійка закінчила лише 2 класи школи – у багатодітній родині (шестеро дітей) не мали змогу вивчити всіх. Тому майбутня поетеса займалася самоосвітою і у 19 років екстерном склала іспити до вчительської семінарії Львова.
- Писати вірші Марійка почала ще в 13 років, але перша збірка поезій «Відгуки душі» вийшла у 1908, коли поетесі було 27 років.
- Марія 40 років пропрацювала вчителем у школах Галичини, Прикарпаття і Закарпаття, зокрема, й на шкільних курсах для українських біженців шкільного віку. Вона створила не лише вірші, а й гімн учителів, абетку і сучасну форму шкільних оцінок та уроків.
- У своїй педагогічній діяльності Марія вдало використовувала свій поетичний талант та художнє слово — її щирі мелодійні вірші допомагали учням краще запам'ятовувати букви та засвоювати арифметичні дії.
- Більшість дитячих віршів та загадок поетеса написала для своїх онуків.