ukenfrdeitptru

 22 січня 2021 року в Україні відзначатимуть одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити – День Соборності України.

Це свято відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софіївській площі в Києві. Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше у 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.

Вперше День Соборності України відсвяткували у 1939 році у м. Хуст. Тоді це місто було столицею Карпатської України. А офіційно святкувати цей день почали лише у 1999 році.

Оскільки це свято пов'язане з процессом об'єднання українських земель, заходи, що проводяться 22 січня, покликані відобразити саме його. Мабуть, найбільш знаковий з таких відбувся 1990 році і отримав назву «Живий ланцюг». Тоді люди вишикувалися «ланцюгом» від Києва до Львова та Івано – Франківська. У Києві, традиційно, проходить акція «Живий ланцюг Соборності», у ході якої учасники об'єднують береги Дніпра «живим ланцюгом» на мосту Патона.