28 грудня відзначає свій день народження один із найпопулярніших сучасних письменників, поет, редактор, літературний критик, перекладач – Іван Андрусяк.
Твори Івана Михайловича вже давно увійшли до золотої колекції дитячої сучасної української літератури. Він пише прозу і поезію, як для дорослих, так і для дітей. Та широку популярність Івану Андрусяку принесли книги написані саме для дітей. Дитячі книги Івана Андрусяка розраховані для читання і дітьми, і дорослими. Це авторська розмова про добро і зло, співчуття і жорстокість, радість і горе, сміх і сльози — тобто про все те, про що неодмінно треба говорити з дитиною.
Перша його дитяча повість «Стефа і її Чакалка» вийшла друком у 2007 році і одразу полюбилася юним читачам. На їх прохання письменник написав продовження цієї захоплюючої казкової історії - "Кабан дикий - хвіст великий" і "Чакалка і Чупакабра". Повість Івана Андрусяка "Стефа і її Чакалка" рекомендована Міністерством освіти і науки, молоді і спорту України для позакласного читання учням 5 класу.
Дошкільнятам адресовані "Звіряча абетка" і "Зайчикова книжечка" — вірші й віршовані казки; а також повість-гра "Хто боїться Зайчиків"
Для читачів середнього шкільного віку Іван Андрусяк написав повість "Вісім днів із життя Бурундука", яка увійшла до престижного щорічного каталогу найкращих дитячих видань світу «Білі ворони 2013». Ця реалістична історія дитячого життя була продовжена в книзі "28 днів із життя Бурундука", яка включає повісті: "Вісім днів із життя Бурундука»".
В 2016 році Іван Андрусяк стає лауреатом Корнійчуковської премії (літературний конкурс на найкращий твір для дітей) за збірку "Лякація" нові вірші для дітей" . За цю ж збірку у 2017 році він удостоєний відзнаки "Дитячий поет року" від порталу української дитячої книги "БараБука" і премії "ЛітАкцент року", а низка віршів із неї включена до нової шкільної програми для вивчення в 3 класі. Ці вірші не треба вчити напам’ять, вони запам’ятовуються самі. Ось тільки спробуйте!
Приходьте до бібліотеки та читайте гарні українські книги від Івана Андрусяка.
А ми вітаємо ювіляра з днем народження і бажаємо творчої наснаги.