20 лютого 2018 року вся Україна схилила голову, щоб вшанувати громадянський та людський подвиг загиблих Героїв Небесної Сотні та пригадати ті страшні і трагічні події, які відбувалися у столиці на Майдані Незалежності 19-21 лютого 2014 року, коли під час мирних протестів тодішня влада надала наказ розстріляти беззбройних людей.

Хоча з тих пір минуло 4 роки, але здається, що трагічні події відбулися лише вчора і рани, нанесені тоді нашому суспільству, досі болять, а розслідування злочину, який забрав життя більше сотні людей – ще триває.

Людська пам’ять милосердна – вона намагається стерти гострі грані та приховати у підсвідоме сумні спогади про події тих днів, але заради майбутнього необхідно пам’ятати імена героїв, хто тоді віддав своє життя за наші права і свободи, а згодом захищав нашу землю та її мирне населення у зоні АТО. Сьогоднішні діти - завтрашні дорослі громадяни України, мають розуміти цінність свободи та незалежності, пам’ятати як важко вони виборювалися їх батьками, старшими братами та сестрами.

Тому, з метою вшанування світлої пам’яті про наших загиблих Героїв Небесної Сотні та Героїв України, які виконували свій воїнський обов’язок у зоні АТО, зокрема, Героїв України - мешканців Оболонського району столиці, у приміщенні Центральної районної бібліотеки для дітей Централізованої бібліотечної системи Оболонського району м. Києва 21 лютого 2018 року з нагоди відзначення Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні відбулося урочисте відкриття Світлиці Української Гідності.

Дану Світлицю було організовано за підтримки Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, управління культури, туризму та охорони культурної спадщини, зусиллями керівництва ЦБС Оболонського району, громадської організації «Волонтерське об’єднання Світле майбутнє», громадськості а також на прохання родичів загиблих Героїв.

Світлиця буде відкрита для кожного, хто завітає до бібліотеки, щоб її користувачі, переважно це юні читачі та їх батьки, мали можливість віддати шану Героям, пригадати їх подвиг, пам’ятати та підтримувати живий вогонь історії заради майбутніх поколінь.

Урочиста церемонія відкриття Світлиці Української гідності розпочалася о 16.00 – до цього часу у фойє бібліотеки зібралися мешканці району, рідні та друзі загиблих Героїв Небесної Сотні та учасників АТО. Всі вони мали нагоду познайомитися з прекрасною фотовиставкою «Заради майбутнього» фотографа, громадського діяча Мамотова Олександра, який представив унікальні кадри із зони АТО і незабутні образи наших воїнів, волонтерів, медиків, які й сьогодні боронять Україну. Також у великому залі бібліотечної галереї для глядачів були відкриті: надзвичайно сильна за своїм емоційним фоном посмертна виставка фотографа-оболонця Володимира Мельничука «Майдан очима Героя», тематична виставка творів учнів художнього відділу Дитячої школи мистецтв №5, дивовижна та оригінальна інсталяція волонтера, народної майстрині Мар’яни Доріченко, яка створює арт-об’єкти з привезених із зони АТО залишків зброї та частин її снарядів. В її руках загрозливе залізо перетворюється на мирні арт-об’єкти і змушує глядача замислитися над долею речей та людей. В її творах живе мрія про мир та той день, коли вся зброя світу перетвориться на мирні знаряддя.

Урочисте відкриття розпочалося Хвилиною мовчання, яка була особливо пронизливою тому, що на екрані всі присутні бачили страшні кадри 2014 року - розстрілу майданівців. Це була гостра мить, під час якої присутні ясно пригадали біль тих днів - ведучий називав імена героїв в повній тиші, що справляло сильне враження.
Усіх присутніх короткою промовою привітав голова Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації Олександр Цибульщак. Він зазначив, що Світлиця Української Гідності є даниною пам’яті не лише героїчним оболонцям, але всім тим героям, хто боронив Україну в ті дні. Він також запевнив, що наразі вирішується питання надання самій бібліотеці для дітей нової назви, присвяченої Героям Небесної сотні.

Далі до слова були запрошені - директор Департаменту культури Діана Попова, заступник директора Національного музею Революції Гідності, батьки загиблих героїв. Особливо чуйно прозвучали слова мами загиблого Героя Небесної Сотні, Плеханової Інни Олександрівни, яка зазначила, що своєю виставковою діяльністю Світлиця має допомогти сучасним дітям стати справжніми відповідальними громадянами України через розуміння подвигу молоді, яка вийшла на Майдан заявити про свої європейські громадські цінності та права і так важко відстоювала їх.

Після урочистого відкриття гості були запрошені оглянути головну експозицію Світлиці Української Гідності та виставки у бібліотечній галереї і фойє. Присутні із захопленням та увагою роздивлялися безцінні фото-кадри, унікальні твори живопису, спілкувалися з воїнами АТО та батьками Героїв, переглядали на центральному екрані хронікальні кадри, зняті під час Революції Гідності.

Захід відбувався в урочистій атмосфері, всі відчували серйозність моменту, тихий смуток і тугу за загиблими, але, водночас, Світлиця Української Гідності втішала затишком, що царює тут, допомагала вгамувати емоції і спокійно нести у пам’яті подробиці минулого.