27 травня 2023 року на відкритому майданчику біля публічної бібліотеки ім. Панаса Мирного відбувся Бібліофест з нагоди  відзначення Дня Києва, який провели співробітники бібліотек Централізованої бібліотечної системи Оболонського району м. Києва за сприяння відділу культури Оболонської РДА та за благодійної підтримки депутата Київради Мирослави Михайлівни Смірнової.

Наш бібліотечний фестиваль привітав Столицю – древнє місто Київ  -яскравим і шумним ярмарком, який символічно представляв міжнародні зв’язки Столиці -  кожна з 11 бібліотек району презентувала одну з країн світу, що підтримує нашу державу у важкі часи і обстоює демократичні принципи.

Оскільки  у 2023 році консалтінгова група Resonance опублікувала рейтинг найкращих міст світу, серед яких виокремила Київ та присудили йому почесне звання “Найкращого міста 2023 року”, тож назвою нашого Бібліофесту стала «Київ – серце світу: найкраще місто 2023 року!»

Офіційну частину заходу відкрила коротким вступним словом і щирими привітанням усіх гостей свята директор Централізованої бібліотечної системи Оболонського району міста Києва Олена Львович, яка передала слово нашій почесній гості і благодійниці - депутату Київської міської ради Мирославі  Смірновій.

Пані Мирослава зі свого боку привітала всіх учасників і гостей Бібліофесту, висловила їм щирі почуття і побажання миру та міцності, витримки і незламності та відкрила захід, запросивши усіх приєднатися до свята.

 Хочеться подякувати пані Мирославі за підтримку і її особливий благодійний внесок -  завдяки її допомозі під час свята дітям роздавали безкоштовне морозиво і всі бажаючі мали змогу взяти участь у фотосесії в спеціально облаштованій фото-зоні, центром якої стала композиція зі стилізованим Серцем у національних кольорах України. Ми щиро дякуємо всім, хто допомагав у проведенні заходу, надавав благодійну підтримку!

Саме ж свято проходило яскраво і бурхливо. Воно розпочалося концертом, який організували наші друзі - прекрасні викладачі та талановиті вихованці дитячої музичної школи №40.

Тим часом, навіть ще до початку офіційного відкриття, наш творчий ярмарок вже привернув увагу численних містян, зібравши величезну юрбу дітей і дорослих, для яких став проблиском радості та надії на фоні воєнного часу.  У ярмарковому бібліотечному містечку, присвяченому дружнім країнам світу, на гостей свята чекали численні тематичні майстер-класи та розважальні заходи, інтелектуальні ігри та цілі стенди з виробами традиційного мистецтва: прикрасами з бісеру, вигадливими іграшками, ляльками, численними сувенірами і навіть одягом з розписами по тканині.

На святі також були представлені елементи традиційної української кухні, рухомі ігри і вікторини. З малечею займався аніматор – Пес Патрон нині дуже популярний образ у дітей і дорослих, тож він прибув на наше свято, щоб залучити дітей до активних ігор на відкритому повітрі. Для малечі також невтомно працювала студія аквамакіяжу, завдяки якому усі бажаючі перевтілювалися у казкових персонажів.

Бібліотеки представляли книжкові виставки, присвячені творам іноземних письменників, а також інтелектуальні вікторини на знання країн світу, їх традицій, побуту та різних цікавинок.

 Зокрема, відвідувачі радо фотографували лялькову композицію, у якій центром стала пані Інгрід у народному вбранні Данії, що уособлювала дух Скандинавії; країни Балтії представлені були їх відомими брендами, живописом і національними костюмами; стенд Японії представляв традиційне кімоно, прекрасні японські віяла і мистецтво орігамі; стенд Іспанії передавав дух пристрасного танцю та кориди; представляючи США, ми дали можливість дітям перевтілитися у індіанця, корінного мешканця США і навіть зробити прикрасу – головний убір вождя на відповідному майстер-класі; стенд Франції передавав дух подорожей і її витончений смак до моди і стилю, Італія представлена була символічною традиційною кухнею, тощо. Усі інші країни також були представлені з якогось цікавого їх аспекту вигадливо та натхненно.

Діти та їх батьки дуже активно брали участь у майстер-класах та іграх, а до аквамакіяжу стояла ціла черга дітей та підлітків, які терпляче чекали на свій шанс перевтілитися у казкового героя.  

Хочеться відзначити, що до Києва з країн Європи, з евакуації, повернулося багато дорослих і дітей. Тож багато з тих хто відвідав Бібліофест з радістю  підходив до стендів, що представляли країни, в яких вони побували і щиро згадували свою подорож, враження від перебування в тих місцях, їх гостинність. Діти навіть самі розповідали про те, як вчили іноземні мови і ділилися досвідом.

До того ж, свою діяльність на заході представляли і учасники волонтерських рухів – група «Лєнта за лєнтой» та Волонтерське об’єднання  «Світле майбутнє», які організували майстер-клас з плетіння маскувальних сіток і «кікімор», наочно навчаючи всіх небайдужих. Вони розповідали про свою діяльність, яка розпочалася ще у 2014 році і триває вже більше восьми років заради підтримки ЗСУ. Учасники групи допомагають усім чим тільки можливо – шиють одяг і білизну, збирають гуманітарну допомогу, тощо. Всі учасники заходу мали можливість долучитися до волонтерської роботи, запропонувати свою допомогу.

Свято відбулося у теплій та радісній атмосфері, яка нам зараз дуже необхідна. Ми дуже раді тому, що наш Бібліофест вчергове успішно відбувся і вдячні всім його організаторам, благодійникам, учасникам заходу,  мешканцям району, які приєдналися до нього!